Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc de urari... Rolling Eyes Si pentru ca mai sunt patru zile,am inceput cu cautarea unui drum mai bun pentru a ocoli portiunea Toplita-Reghin,de unde am informatii ca se circula jalnic din cauza drumului. Celor care ma pot ajuta cu informatii despre starea carosabilului si imi pot spune cum e pe DN17 B: Poiana Teiului-Farcasa-Borca-Brosteni-Crucea-Vatra Dornei le multumesc de pe acum...anticipat. Rolling Eyes
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Uragane! Hai cu povesti frumoase de-acolo!
Si da un semn de viata la intoarcere, poate ne-om intalni la un ceai. Asta daca nu ma mut definitiv pe coasta Adriaticii sau prin Slovenia.
Eu prin 24 iulie ajung home edition.

Drum bun si concediu minunat!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa dea Domnul sa fie un concediu reusit si la mine si la toata lumea de pe aici. Am sa incerc sa va tin la curent cu petrecerea concediului chiar de acolo in fiecare seara.@Byke,daca poti ia legatura cu liberlamare. In drum spre Oradea fac un popas la Razvan,poate ne vedem macar la plecare. Eu voi fi in Cluj pe 4 iulie,ora n-o pot spune exact. Oricum il voi anunta pe liberlamare cand sunt prin zona,eventual da-mi si tu un PM cu nr. tau de telefon. Caci din pacate nu ne ciocnim la intoarcere. Eu am sa vin in tara in jurul datei de 18 iulie. Concediu placut iti urez si tie si familiei tale. Sa ne vedem sanatosi. Rolling Eyes Wink
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cazari bune( a se citi acceptabile la pret) in zona Udine, Genova stiti?
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Toplita - Reghin e OK, a venit cumnata-miu din Italia azi dimineata pe acolo.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,098
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
De acord cu dodo_13! Seful meu a fost saptamana asta la Cluj.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc baieti,maine spre pranz o iau din loc. Wink Sa auzim numai de bine! Rolling Eyes
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
No, hai c-am auzit ca bate vantul tare prin Venetia. Sa fie Uraganul de vina?
Ati ajuns bine? Masina s-a comportat exemplar? Soferul si pasagerii se bucura de vest-ul Europei?
Hai cu cate o poza pe zi si cu impresiile zilei. Trãiþ-ar netul.

P.S. Realmente mi-am facut griji ca nu m-ai sunat sambata, te-as fi asteptat cu bike-ul la soseaua mare sa-ti dau ceva harti. Te descurci tu insa de nota 10.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum am scris pe topicul de intalniri Iasi...iata-ma in Mestre-Venezia. Drumul a fost o.k. in ceea ce priveste comportarea masinii(Vectrutza imi alint masina din semnatura Surprised )la cei 1673 Km parcursi. Probleme cu traseul de asemeni,nici o problema. Sar cu fotografiile despre Ungaria si Austria si ma voi axa pe Italia. Vignieta de Ungaria am achitat-o la un chiosc inainte de iesirea din vama Bors si a fost in jur de 8 euro,dar se poate achita si in lei,in Austria din statie Shell-7,78 euro. Prin vama am trecut fara control si probleme verificat doar acte de identitate. Traseul de Ungaria intr-adevar putin plictisitor pana in Budapesta unde intr-adevar Dunarea e feerica. In Italia pana la destinatie,la numarul de Km.scrisi mai sus,am ajuns cu 1 rezervor jumatate de motorina. Zic ca nu e un consum foarte mare. Deci 90 litri de combustibil. Trafic destul de aglomerat pe autostrazile Austriei si Italiei. Dimineata am fost sa vizitam frumoasa Venetie. Poze diseara caci acum ne deplasam catre plajele statiunii Lido de Jesolo la marea Adriatica. Va mai spun diseara cate ceva,acum trag ai mei de mine...revin. Wink
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,098
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vrem pozeeeeee!
Vezi ca daca vrei sa te plimbi pe canalele Venetiei poti sa intorci "Vectrutza" cu rotile in sus, ca ai barcuta. E mai ieftin decat gondola. Very Happy
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cu nitica intarziere,foto de duminica de pe drum si de ieri din frumoasa Venetie:





Ultima modificare facuta de URAGAN la Mar 07 Jul, 2009 6:01 pm
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
AAA! Una-i din Ungaria, alta-i din Austria, restu-s din Venetia? Zic si eu...
Griji la buzunare, folositi taxiurile fluviale cat mai des si uitati-va la orasul ala ca la un oras pe cale de disparitie. La cum creste nivelul marilor si oceanelor...

In San Marco ati dat de papa la porumbei sa faca un caca mare in palma voastra? Pe unde ati mai umblat? Cum umblati din Mestre in Venetia? Cu busul?

S-aveti vreme buna, aer conditionat functional si acumulatori plini la aparatura Very Happy
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Continuare foto. S-au hranit si porumbeii Byke,nu te-am mai sunat in drum spre Cluj deoarece am mers pe Toplita-Reghin. Deci continui cu foto,deoarece am un net mai greoi de pe telefon merg cam grelut de incarcat pe forum:





Ultima modificare facuta de URAGAN la Mar 07 Jul, 2009 7:13 pm, modificat de 2 ori in total
  • ionutxxl

  • Mesaje scrise: 1,255
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Uragane frumoase pozele Very Happy ..sa ai un concediu placut si sa ne mai delectezi cu poze Cool Bafta
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am sa va mai pun foto @ionutxxl,numai sa nu ma frece asa netul gazdei mele caruia nu-i am ce reprosa. @Byke,treburile stau cam asa: In Venetia am luat busul din Mestre(Zelarino,de fapt...fiind cica un fel de satuc al Mestre,desi sincer noi nu avem asa orase destul de mari) biletul calatoriei pana la Venetia fiind de 1 euro de persoana. Din autogara am luat la pas strazile inguste ale Venetiei. La intoarcere din Piazza San Marco am luat vaporasul care ne-a costat 6,50 euro de persoana si s-a meritat dupa cum se vede si in foto. Va mai pun ceva poze,maine am sa incerc sa va pun foto de pe plaja statiunii Lido di Jesolo unde merg zilnic cu masina in jur de 30 minute dureaza deplasarea cu masina. Masina o las in parcarea spitalului di Jesolo unde e gratuita. In statiune e in jur de 6 euro ziua de parcare,asa ca preferam sa facem 15 minute pana pe plaja. Plaja e ca la Marea Adriatica...no coment. Revin maine cu poze de acolo. Cred ca vom servi si nitel munte deoarece am fost informati ca si acolo se vad destule si n-ar strica sa ne facem concediul si pe munte nitel. Astazi am fost doar dimineata la plaja,apoi s-a stricat vremea si am revenit la gazde in fata calculatorului. Iata un ultim set de foto pe ziua de azi...



  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Faine pozele. Faina si plaja din Jesolo. Cu nenumaratele ei pontoane...

Bucurati-va insa de nisip, ca pe partea cealalta a coastei Adriaticii, unde mergem noi, gram de nisip nu gasesti nici macar printre pietricele sau bolovani. Croatia cu pietrele ei, Italia cu finetea nisipului. Ambele, spre deosebire de Romania, curate!

De munte, daca mergeti, sunt chiar curios unde o sa mergeti.
Sejur placut, drumuri bune, mai terminati cu ploile sau vremea rea si enjoy!
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Daca nu duci copilul (si pe tine ) la Gardaland, degeaba ai ajuns in Italia. Este la 20 km de Verona, si e un parc de distractii imens. Pleaca de dimineata, ia-ti apa si mancare la pachetel si ai sa petreci o zi superba. Preturile erau anul trecut de 35 euro/ adult si 30 euro/copil - dar merita fiecare banut.
Gardaland este in Castelnuovo del Garda 37014 -
http://www.gardaland.it/en/home.php
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Joi e ziua dedicata Gardaland. Wink Ai dreptate Iuliane. Exact acelasi lucru ni l-au spus si gazdele. Rolling Eyes Acum...la Jesolo. Smile
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
popescu iulian a scris: Pleaca de dimineata, ia-ti apa si mancare la pachetel si ai sa petreci o zi superba.

Dupa cum se vede suntem destul de matinali. Acusi plecarea la Gardaland.Diseara foto. Pana atunci ceva foto de pe plaja din Jesolo:



Ultima modificare facuta de URAGAN la Joi 09 Jul, 2009 7:56 am
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Bravo pentru matinalitate! Distracþie fainã ºi, nu uita, la plecarea spre casa sa iei toata tufa aia mare din parcare Smile
Ci vidiamo!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR