Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu m-ar mira daca ne obliga sa purtam vesta reflectorizanta la volan si un triunghi reflectorizant la gat. Totusi, eu nu sunt de acord cu controlul jandarmilor si a politiei comunitare. Cat despre pedeapsa cu inchiderea timp de 24 de ore...pai de ce sa platim noi contribuabilii "cazarea"? Trebuie data o amenda de vreo 2000-3000 de euro.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
In cazul adoptarii acestei enormitati vor trebui redimensionate spatiile de arest. Sunt siguri ca si multi soferi mai ,,nevinovati" vor fi cazati pentru 24h. Treaba asta ar fi buna cand ma duc in concediu si nu gasesc cazare : accelerez un pic si m-am asigurat pe noapte . Desi cred ca doar mie imi vor asigura acest confort nu si restului trupei excursioniste.
Dar daca cazarea o vor imputa tot soferului vinovat .Adica in genul sistemul chinezesc : trimit factura glontului la rudele impuscatului.
  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
jE a scris:
cody. a scris:cine drq ..ma mariuse, sa construiasca :-j ei nu`s in stare sa gandeasca macar logic si corect ! cum sa te controleze un cacat dela cu ochi care habar nu are sa`mi pronunte numele ?! @ :Eram odata in Parcul Crang cu un prieten(care avea un nume mai ciudat :Kwiatovsky),si ne opreste si sa `i dam datele,la care prietenul asta al meu ..ii zice :Kwiatovsky si omuletzu cik hai lasa plecati :-j ! Very Happy Laughing (srry de off)
in buzau e doar un poligon Smile) ce drq


ei nu stiu sa gandeasca logic si corect. Probabil. Tu pe cand inveti sa scrii?




adica ?! cu ce am gresit !? si daca am gresit imi cer scuze orice om greseste
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,460
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cody, limbaj-ul de mirc nu este bine vazut pe acest forum. Asa ca renunta la prescurtari de genul drk, cik samd, fa-te prieten cu aranjarea in pagina si cu semnele de punctuatie. Asta ca sa nu mai gresesti.
Skip ads

  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
aaa am inteles !nu-i nicio problema ! am crezut ca am gresit ceva in exprimare.imi cer scuze fata de moderatori si de restul lumii pe care a deranjat limbajul de mIRC
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Mai bine sa ne faca autostrazi gen: Timisoara - Constanta, Suceava - Severin, Baia-Mare - Caracal. Si tot asa... si apoi sa ii bage pe toti la parnaie care depasesc limita legala. Sa va reamintesc ca intre Orsova si Lugoj sunt 15 semafoare. Pai cum sa merg cu 50 la ora in localitati, ca si asa mai sprinten fac 9 ore Timisoara - Bucuresti, damai sa merg la limita. Oricum traim intr-o tara de dobitoci, tigani si inculti. De la coceanele de porumb de pe plajele romanesti pana la drumurile rupte in 10 din partea opusa a tarii.
Da asta e fratilor, noroc ca avem forumul sa ne mai zicem ofturile. Sa traim bine!
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Vorba ta, macar pe forum sa ne mai spunem oful !
Una din putinele parti bune ar fi reintroducerea poligonului. In poligon se invatau unele lucruri folositoare : plecatul din rampa , jaloanele.
Ai multi nici nu stiu sa intre intr-un spatiu ingust si ca semn al priceperii lor deosebite se aude un pooocccc !
Asta insemna o oglinda trosnita in cel mai bun caz , in cel mai rau a sifonat o masina care ii statea in cale. Dar ce conteaza el e shofer , pleaca el cu scartz de la semafor ? Pleaca !
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mintile odihnite ale asa zisilor politicieni romani, dospesc tampenii. Probabil din cauza conditiilor meteo sau a crizei (de neuroni).
Ar fi suficient sa fie politia corecta si sa aplice legea, asa cum e ea, iar soferii sa respecte ceea ce scrie la lege.
Multi dintre forumisti au fost si pe meleaguri straine (altii locuiesc acolo). Cerem/dam/citim sfaturi si exemple despre cum sa ne comportam "afara" si concluzia care se desprinde este ca acolo legea se respecta de teama masurilor punitive, iar politistii aplica legea cu fermitate, fara multe comentarii.
Skip ads

  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Vorba ta, macar pe forum sa ne mai spunem oful !
Una din putinele parti bune ar fi reintroducerea poligonului. In poligon se invatau unele lucruri folositoare : plecatul din rampa , jaloanele.
Ai multi nici nu stiu sa intre intr-un spatiu ingust si ca semn al priceperii lor deosebite se aude un pooocccc !
Asta insemna o oglinda trosnita in cel mai bun caz , in cel mai rau a sifonat o masina care ii statea in cale. Dar ce conteaza el e shofer , pleaca el cu scartz de la semafor ? Pleaca !




Mare dreptate mai ai ddf ,si cate accidente se intampla cu pustime (18-20 ani) ! Acum cateva zile ,in local. Mihailesti o tanara de 20 de ani cu un Audi a4 (model nou) a intrat cu 180km/h in depasire ,fata neasiguranduse si a facut poc cu un tir ce venea din contrasens ! Si gata ! S-au pierdut 2 vieti ! Si multe altele ! Permise luate cu pile,permise luate doar cu bani,care iti vin acasa si gata esti sofer..asta e dovada de inconstienta si prostie !
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Pai domnii initiatori ai proiectului astuia mai bine s-ar uita in propria ograda : vuieste televiziunea de smecheri care si-au luat permisul cu complicitatea organelor de politie si a instructorilor .
Eu cred ca acolo ar trebui umblat . Cunosc un caz in care omul a dat de 5 ori pentru permis si daca a vazut el ca pica sistematic sala si-a luat moped. Iar acuma nu-l mai are ca l-a facut praf . Bine ca a scapat el.
  • cody.

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Da normal !
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Dupa experienta care am avut-o ieri cu un bizon cu scuteru care s-a aruncat in fata mea, repet cu si mai mare tarie ca sustin din tot sufletul paragraful in privinta scuteristilor si a ATV-urilor. E un dezastru ce se intampla cu aceste vehicole pe 2 roti. Mai ales in afara merg fara casca cu pasager care nici ala nu are nici un fel de protectie a tartacutei, eu presupun ca sunt sinucigasi. Deja am 2 scuteristi la activ o sa imi pun si eu un sticker pe aripa cu scuteristi pe care i-am rupt Razz
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Scuteristii habar nu au de cele mai elementare regului de circulatie . Unii chiar nu sunt capabili sa obtina permis auto si de aceea isi iau scuter (caz cunoscut personal).
Intr-adevar partea cu permisul e ff. buna ca si poligonul. Insa cea cu arestul e de-a dreptul revoltator ca si imprumutatul masinii sau controlul de catre cateii comunitari.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR