Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • horheus

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2004

  • Mesaj Privat
azi dimineatza am gasit masina fara oglinda din stanga Sad(. mor de draci. pana acum n-am avut probleme de genul asta..

cine ma poate ajuta sa gasesc o oglida (stanga) de astra f in iasi?
Skip ads

  • JURISTU '

  • Mesaje scrise: 237
  • Locatie: TIMISOARA
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2005

  • Mesaj Privat
zero a scris:Eu as baga 220 in caroserie Smile


Poate intr-o zi nu apuci sa-ti bei cafeaua si uiti sa o decuplezi cind pleci la servici ... Laughing Laughing Laughing
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Smile
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
M-au facut din nou...
Am ramas fara capacele originale de la roti... Se pare ca a fost o "actiune" in toata parcarea, ca unii au auzit si o alarma. Nu stiu daca sa plang dupa capace (chiar imi placeau) sau sa ma bucur ca am scapat doar cu atat...


Ultima modificare facuta de kapix la Joi 17 Nov, 2005 1:36 pm
Skip ads

  • styx

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2005

  • Mesaj Privat
de fapt braduletz = cable binder
oare merge shi la oglinzi...fac o proba shi anuntz Wink
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Si la mine ... odata capacele de la roti ...
Si de 2 ori antena - o data in fata blocului si o data in regie. Evil or Very Mad
Atat deocamdata ! .. sper .. Sad
  • kapix

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2005

  • Mesaj Privat
styx a scris:de fapt braduletz = cable binder
oare merge shi la oglinzi...fac o proba shi anuntz Wink

Mai lasati prostiile cu braduletii sau cum vreti sa le spuneti. Ati vazut la careva capace prinse cu bradulet ca sa nu sara in mers si ati tras concluzia pripita ca au gasit cel mai bun sistem antifurt Shocked Shocked Shocked.
Si cand te gandesti ca altii arunca o gramada de bani pe tot felul de sisteme de inchidere sau blocare, cand ar putea pur si simplu sa foloseasca braduletii minune...


Ultima modificare facuta de kapix la Joi 17 Nov, 2005 2:26 pm
  • dgxshpe

  • Mesaje scrise: 657
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu gata ... m-am decis .. nu-mi mai incui masina ... ii pun braduleti ! Laughing Laughing Laughing
Pe aici pe la mine se numesc soricei ... Shocked
Oricum la capace am pus antifurturi .. din alea pe surub. 150.000 lei in targ la vitan. Tre sa sparga capacul sa il ia.
Skip ads

  • karg

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
capacele de la roti le'am aruncat la gunoi, macar sa le ia fara sa atinga masina. antena am rupt'o intentionat la o spalatorie automata, isi pierduse proprietatile telescopice in negura vremurilor. a mai ramas un ciot din ea, abia astept sa o traga careva "binevoitor", m'ar scuti de munca de a o demonta :p

la un moment dat au vrut sa imi fure oglinda de pe stinga, asta se intimpla in timisoara, intr'o parcare linga restaturantul cactus (sint niste blocuri de peasants pe acolo - watch out), am gasit'o atirnind in ceva fire(!).
  • xfilez

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucureºti / Târgoviºte
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Oglinda de pe dreapta.. de 2 ori...din locuri diferite.. a doua oara, oglinda avea geamul crapat, deci ma gandesc ca era vreo comanda ceva.. ca altfel ar fi luat-o pe cea din stanga, nu?
Fostului proprietar ii furasera rotile (si el destept foc, o pusese in spatele blocului intr-un intuneric complet - ca s-o vada! ca avea vedere pe spate).
  • Jh0nny

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Poftim furt ... capacelel alea mici negre de la fitil ... cat is alea bre' de si alea se fura ... in rest am avut norok ...
  • UNLORD

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2004

  • Mesaj Privat
In prima noapte cand am adus-o din germania mi-au furat ambele oglinzi! s-a mai intamplat dupa aceea de vreo 2 ori. Astea au fost oglinzile! Au mai urmat: bandouri de pe usi, bucati din praguri si capacele de la jante!
Skip ads

  • dragos_itd

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Alexandria
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2004

  • Mesaj Privat
chiar in seara asta am mi-au luat oglinda de pe dreapta!! e a doua oara in ultimele 2 luni!
  • ktgorik

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sambata seara au incercat sa ia oglinda de pe dreapta. N-au reusit ... asa ca au spart-o Twisted Evil . Se poate cumpara de undeva numai oglinda cu incalzire in ea?
  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
incearca pe la dezmembrari...sau prin vitan...era cam 800.000 ultima oara la targ... sorry Sad
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ieri noapte mi-au furat oglinda pe dreapta ( doar sticla, suportul era acolo cu tot cu fire si cu papucii aia care nu stiu unde anume intra ). Sigur trebuie sa fi fost la comanda pentru ca pe suport nu e nici o urma de fortare, si in afara de sticla care lipseste totul este intact... am observat ca nu mai aveam oglinda la vreo 5-10 minute dupa ce am plecat de pe loc...

Stie cineva unde gasesc sticla aia ? ( oglinda e electrica si incalzita ) Spunea cineva ceva de 800.000 in Vitan
  • _mihai_

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Corsa luata noua, dupa 8 zile mi-au disparut capacele x-( ... frate ce bine era cu jegul al de dacie de imi lua 12l % si nu i se inchidea din portiera ... nu s-a luat nimeni de ea cat am fost student ...
  • andyrro

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Azi... am lasat-o 20 min nesupravegheata => oglinda drepata cu totul!!!! stie cumva cineva cam cat costa asta, cineva mi-a zis k ar fi 600 RON una noua

P.S. e al doilea model de oglinda de la astra f (se vede in pozele din garaj), si mai era si electrica si cu incalzire!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad
  • andei

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Mi-e mi-au luart ambele oglinzi si bine-nteles ca a doua zi am inceput sa caut pe la dezmembrari oglinzi de Opel Astra, asta dupa ce am dat declaratie la politie ca mi s-au furat. Gasisem intr-un loc cu 150 ron ambele oglinzi dar numai carcasa cu oglinda(nu si suportul de pe usa). Nu le-am luat si bine am facut pt. ca am gasit de noi cu 145 ron cu tot cu suport.
  • ace

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Calarasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Fosta mea dacie vandalizata. Nu au furat nimic. Au baut si au ascultat muzica in masina, au scos toate butonasele care le-au putut scoate fara prea mult efort si le-au aruncat prin masina. Cand au plecat cred ca i-a deranjat cineva ca au dat cu piciorul si au infundat usa din spate stanga. Am ramas masca dimineata. Am fost la politie si au chemat sectoristul care trebuia sa patruleze pe acolo si a spus ca stie cine a fost ca i-a vazut ca pe la 2 noaptea beau langa masina dar nu a avut ce sa le zica. Si oricum nu are ce sa le faca ca sunt niste boscheti fara mama fara tata si fara nici un dumnezeu ... m-am scarbit mai mult de politai decat de cretinii care mi-au facut masina varza.

Si apropo Idea , ar trebui sa deschidem un nou subiect despre colierele astea de plastic ... soricei ... braduti... si la noi se numesc "cose".
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR