Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • valyd11

  • Mesaje scrise: 388
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2017 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ai mai facut ceva pana la urma?
Skip ads

  • villytzah

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Nu am mai facut nimic si nici nu cred ca voi mai rezolva ceva.
Se poate inchide acest thread pt moment.

Multumesc.
  • yoyonutzz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut baietzi...Am si eu o problema...Conduc un Opel Vectra A 2000cm3,din 90`...Si nu stiu cum sa ii reglez relantiul....e prea turata mashina....Si ink o problema consumul e cam mare ...stiti cumva de la ce e?...Si ink ceva cei care au mai avut astfel de modele se merita sa investesc ceva bani in ea? sau cade mereu cate ceva ,mashina e in stare buna arata bn....singurele probleme sunt cele 2 enumerate mai sus ....Dak puteti sa`mi rasp....astept
  • yoyonutzz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut Baieti....Conduc un Opel Vectra A 2000 cm3 din 90`...am 2 probleme si as vrea dak puteti sa ma ajutati:)...Masina sta prea turata in relanti si nu stiu de unde sa il reglez....si ar mai fi o problema consumul este mare...Stiti cumva de la ce e consumul asa mare? Si ink ceva se merita sa investesc ceva bani in ea? sau mereu cade cate ceva ?
Skip ads

  • Gabitza28

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2008

  • Mesaj Privat
@yoyonutzz despre ce motor este vorba? 2000 cm3 sunt 4 modele.
  • L1d3r

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2010

  • Mesaj Privat
2000 8v (c20ne), 2000 16v ecotec(c20xev), 2000 16v SFI (C20xe) , 2000 16v Turbo (C20LET) ....

mai spunea cineva mai sus ca 2000 16v TURBO (c20LET) are 150 cai..... ala are 204 Cai Stock !
  • SFIdezGTI

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:Pai daca dai de actele masinii, cartea de identitate, o sa vezi daca a fost a mea, TM78PIT. Dar sa stii ca f multe dintre ele au fost culoarea aia, avea 85kW adica 116 CP.
Motorul nu este turbo, dar a existat si o versiune Turbo si cu 16V, cred ca avea 150 CP.

VARIANTA TURBO DE LA OPEL ARE 204 CAI..
  • SFIdezGTI

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1993 c20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2011

  • Mesaj Privat
yoyonutzz a scris:Salut Baieti....Conduc un Opel Vectra A 2000 cm3 din 90`...am 2 probleme si as vrea dak puteti sa ma ajutati:)...Masina sta prea turata in relanti si nu stiu de unde sa il reglez....si ar mai fi o problema consumul este mare...Stiti cumva de la ce e consumul asa mare? Si ink ceva se merita sa investesc ceva bani in ea? sau mereu cade cate ceva ?

Am aceeasi problema ca tine, sta turata la 1100 de ture(2.0 16 valve), cat despre investitie, da, se merita., mai ales la tine...C20NE...adica NEmuritoru' Very Happy
  • profes0rul

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1990 1.6i + GPL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Observ ca topicul este "Opel Vectra A, 2000 cm3 si 4x4" . Simt nevoia sa intervin : am mai multe Vectra ( diferite modele ) . Probabil am facut o pasiune pentru marca si model. Nu este nici una "Opel Vectra A, 2000 cm3 si 4x4". Nu a dat inca norocul peste mine sa ma intalnesc cu asa ceva. Fie ca este SFI fie ca este chiar LET un astfel de model merita salvat si redat soselelor stock asa cum a fost el din fabrica. Nu va bateti joc de modelele legendare Opel .
  • vectra_x20dtl

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut tuturor,de aceesi parere sunt si eu,mai ales ca esti tot din ph ca mine daca ne intalnim te pot ajuta sa iti faci cava calcule si sa iesi bine cu reparatia.da un pm si vb.stima
  • anvas75

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2005

  • Mesaj Privat
profes0rul a scris:Observ ca topicul este "Opel Vectra A, 2000 cm3 si 4x4" . Simt nevoia sa intervin : am mai multe Vectra ( diferite modele ) . Probabil am facut o pasiune pentru marca si model. Nu este nici una "Opel Vectra A, 2000 cm3 si 4x4". Nu a dat inca norocul peste mine sa ma intalnesc cu asa ceva. Fie ca este SFI fie ca este chiar LET un astfel de model merita salvat si redat soselelor stock asa cum a fost el din fabrica. Nu va bateti joc de modelele legendare Opel .


Iti vand eu una pentru colectie, daca te intereseaza Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR