Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@hot stiu ca suntem offtopic.Eu la inceput am intrebat cum se lipeste plasa pe bara,apoi baietzii au inceput in loc sa imi raspunda sa isi dea cu parerea si eu le-am raspuns.Imi cer scuze,cand o sa termin cu masina o sa pun poze acolo unde trebuie si o sa spun tot despre ce am facut.
@sectorash eu stau in Severin si aici au inceput sa sparga toate strazile pt apa,gaze sau mai stiu eu ce fel de bransamente si nu au terminat nici macar o strada si e crima.Numai santuri in tot orashul.In loc sa termine o strada si sa se apuce de alta,ei le-au spart pe toate si o sa termine peste nu stiu catzi ani,asta daca o sa fie bani.
Skip ads

  • randomm

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Da, nu mai am bara originala, cea originala a fost vanduta in urma intalnirii cu o tanti. Daca vrei iti fac poze cu bara care o am acum pe masina, sa vezi ca se aseaza la fel de bine ca si originala.
Si ca sa fiu on-topic, pentru fixarea plasei am folosit chit auto. Tai plasa in asa fel incat sa iti ramana o margine pe interior si aplici chit auto pe baza de fibra. Tine super OK. Eu la bara fata am luat o piatra intr-o portiune cu plasa si s-a rupt plasa, dar din prindere nu si-a dat drumu.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
S-o aseza bine la tine cea de spate,dar la mine cea de fatza,copie facuta de ei nu s-a asezat deloc cum trebuie,am modificat mult ca sa o pot pune.Multumesc pt indicatii la lipirea plasei,pe fata deja am pus-o de ceva timp,acum astept plasa pt bara de spate ca sa o pot lipi.Numai bine si la catzi mai multzi km fara incidente.
  • c_pantazescu

  • Mesaje scrise: 1,126
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu e pe gustul meu aceasta bara. Gandeste-te, astra G are forme unghiulare, nu se potriveste asa bara cu forme rotunjite si umflate...
Skip ads

  • lica 18

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2009

  • Mesaj Privat
haideti totusi sa pastram bunul simt si frumusetea acestui forum.daca baiatului ii place masca,foarte bine.e masina lui gustul lui si trebuie felicitat pentru ca a reusit sa o tuneze dupa placul lui,chiar daca nu asta era tema discutiei.bravo tie,sa o stapinesti sanatos... Esti OFF TOPIC
  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Pune evacuare dubla pe spate osa arate mult mai bine si plasa fata vopseste-o neagra .
  • andreigeo

  • Mesaje scrise: 369
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2009

  • Mesaj Privat
nu mi se pare urata deloc. mi se pare ceva iesit din comun, atat. pot spune ca sunt undeva intre placut si frumos. bafta. poate evacuare dubla ar fi si mai interesanta. dar .. banii vorbesc ... Smile bft
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin a scris:Colega parerile sunt impartzite.Aici pe forum vad ca majoritatea zic ca e urata,dar cei care au vazut masina live zic ca e super bara.

Cei care ti-au laudat masina ce muzica asculta?
La proiectarea acestei masini au muncit designeri care STIU meserie, care au gandit-o ca un intreg armonios. Bertone iti spune ceva? Uita-te si tu la Astra G Coupe Cabrio si da-ti cu parerea asupra spoilerului. Daca nu te satisface ce-a facut italianul, cauta la Steinmetz, Irmscher sau altii care GANDESC. Chiar ca ti-ai batut joc de masina si de bani.
Pentru buldozere, iti recomad Caterpillar. Aia au astfel de "bare".
Numai bine
Skip ads

  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu am un mare semn de intrebare : de ce adminii nu dau banuri aici pentru ce nu au dat niciun sfat la obiect ? Omul a intrebat cu ce lipseste plasa aia si si-a luat o gramada de "castane" ca nu-i bara frumoasa ... Treaba lui, problema lui, cand trece pe langa voi nu va uitati. A intrebat si i s-a poluat topicul cu "pareri avizate" ...
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
bx3m a scris:Eu am un mare semn de intrebare : de ce adminii nu dau banuri aici pentru ce nu au dat niciun sfat la obiect ? Omul a intrebat cu ce lipseste plasa aia si si-a luat o gramada de "castane" ca nu-i bara frumoasa ... Treaba lui, problema lui, cand trece pe langa voi nu va uitati. A intrebat si i s-a poluat topicul cu "pareri avizate" ...


Una peste alta si tu te incadrezi in aceiasi categorie de banati. Very Happy nici tu nu ai dat vreun sfat cum sa lipeasca plasa.
Daca ar fi sa se dea ban pentru atata ar ramane forumul cu cu admin si cativa moderatori. Laughing
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu mai are rost ...
  • Bi0HAZARD

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 1.8
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
e URATA ma !
Skip ads

  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
URAT esti tu maimutzoooooooooooo.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Am lipit si eu de bara mea plasa din aia metalica - cu solutie de genul poxipol de la 2+2; imi luasem si chit de fibra, e 11 lei cutiuta dar nu am folosit, am zis sa incerc cu ala, si a mers de minune. Nu mai spun ca la o bara stock de Astra G exista niste picioruse de care am agatat initial plasa si pe care cred ca ar fii stat si fara plastilina aia dar am dat totusi si cateva puncte pentru mai multa siguranta. Bafta !
  • sebyalexa

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin a scris:URAT esti tu maimutzoooooooooooo.

mie'mi place bara.ofera ceva diferit pe astra g.nu mai pune la suflet toate rautatile.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
fiecaruia cum ii place. Insa cred ca e si dupa caracterul omului. Daca fac un sondaj de opinie pe acest forum cu privire la bara ta, 90-95% o sa raspunda ca e chicioasa. Deci nu e de mirare ca si posesorul are asemenea exprimare/limbaj. Pot sa pun pariu ca este fan gutza&co. Oricum la prima ninsoare mai de doamne ajuta, bara aia facuta din fibra de sticla o sa se faca bucatele. Asta daca nu o sa "hiberneze" masina pe timpul zapezii.
  • Ionut_Cody

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1996 X16ZSR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin acesta este un forum, oamenii au dreptul la replica, chiar daca iti place sau nu, plus de asta pe tine nu trebuie sa te afceteze ce zic oamenii pt ca sunt doar niste pareri unu la mana, doi la mana ar trebui sa ai ceva de invatat din ce zic oamenii, ca nu zic cu rautate sau invidie, pur si simplu isi exprima fiecare parerea despre acel opel din imagine, ca o fi al tau, ca nu o fi al tau, neinteresant.....in conculzie, nu te mai ofensa, nu de alta nu vad rostul si pastreaza limita de bun simt. respect.
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
In al treilea rand omul a intrebat cum se lipeste plasa aia de bara, nicidecum daca va place sau nu bara; oamenii au dreptul la replica civilizat, nu in conditiile de aici, in care omul cere o informatie si se trezesc toti avizatii sa isi dea cu parerea ... eu de exemplu daca eram mod, la ceea ce s-a postat aici dadeam niste suspendari temporare ... inclusiv tie, care vii sa-l tragi de urechi ca nu e civilizat. Citeste regulamentul, citeste postul omului si vorbim apoi.
P.S. Sunt sigur ca te intereseaza, astfel incat DA, daca o sa cauti un pic mai sus o sa gasesti o postare a mea ON-TOPIC Wink
  • motanel_cristi

  • Mesaje scrise: 331
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2009

  • Mesaj Privat
nu este singurul si daca lui ii place.....nu mai conteaza Wink
  • mariusapostol87

  • Mesaje scrise: 1,029
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2010

  • Mesaj Privat
asta pe langa faptul ca e urata, mai e si stramba
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR