Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 16V

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
puteai sa o lasi moarta de la inceput. acum, daca tot ai ajuns pana aici, eu zic sa mergi mai departe.
chiar nu ai pe nimeni cat de cat influent? sa puna o vorba buna pt tine ca sa stie si corobetii cu cine au de-a face.
vorba ciobanului: "fara ei, Romania era mult mai alba". discriminatii dracu! la canal cu ei!
Skip ads

  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pai aici nu e vorba de influenta
asa pot spune ca ii cunosc pe politistii de la accidente de acolo , chiar bine pe unul din ei
dar ... ce rezolv cu asta ?
mie imi este ''teama'' de scandal , ca nah acuma nu o sa pot umbla mereu cu 2-3 insi in masina dupe mine
spre deosebire de ei care umbla in turma
si nici aia 2-3 insi nu sunt cine stie ce namile de oameni
inclin sa ma duc dar ... Question
  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Paey ai iintrat in joc-joaka..
Daca cunosti pe cineva de acolo cu atat mai bine vb cu ala, sa vina si el sa asiste la discutie si sa vb cu tine preteneste si tot ,sa vada tiganii ca ai cunostinte si ca nu esti degeaba pe acolo.
In alta ordine de idei, de cand ai facut plangerea trebuia sa iti pui semne de intrebare ca ei umbla cu turma si tu nu.. ca oricum daca ii gaseau ei inaintea ta oricum va puneau fata in fata.. deci...


Ultima modificare facuta de kapp la Vin 19 Mar, 2010 1:12 am, modificat de 4 ori in total
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
la asta ma gandeam si eu
ii cunosc chiar pe politistii in fata carora ne vom infatisa maine
ideea este ca nu stiu cat ii va pune pe ei pe ganduri lucrul asta
eu unul , sincer , mersei pe ideea ca vor aparea aceeasi rromi ca si atunci cand s-a produs incidentul
dar de unde , aparura altii si nu recunoscui decat pe unul din ei , pe care bineinteles ca nu il reclamai politistului caci nu aveam de ce , nu era el soferul . nu avea nici un sens
o sa ma duc ceva mai devreme decat ei si o sa discut cu politistii .
nu imi e teama decat de masina cel mai mult
Skip ads

  • gallardo

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2006

  • Mesaj Privat
vai de capul nostru unde am ajuns...nu mai poti avea liniste din cauza "lor"... copiii nostri vor plati taxe "lor" ca sa aiba voie sa scoata capul afara din casa daca noi continuam sa ne lasam speriati si calcati in picioare de niste pramatii analfabete. Nu vrem sa pierdem timp in procese, nu vrem sa ne fie distrusa masina, nu vrem sa ne fie agresata familia.... mai bine plecam capul ca e mai sanatos asa, iei o palma peste obraz il intorci si pe celalalt. Ar muri din nou si Decebal si Mihai Viteazul si toti care ne-au lasat meleagurile astea...

Alegerea e a ta, si nu e neaparat o solutie sa le arati ca ai relatii, pot folosi asta impotriva ta, daca ai relatii mai bine fa-le o surpriza.

Multa bafta!
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
am fost la politie
recunosc , ceva mai devreme decat ora stabilita deoarece nu vreau sa fiu eu ala care da curs faptelor si pt a ma sfatui cu politistul pe care il cunosteam cat de cat de acolo
cand a auzit ca accidentul avusese loc in oct-nov : ''cand ba ?''
nu mai avea nimic in dosar de anul trecut .
in fine , l-am intrebat ce e de facut deoarece nu tineam mortis sa ma duc datorita faptului ca se va isca un scandal monstru intre mine ( unul singur) si sleahta aia .
mi-a cerut nr de tel si a ramas ca ma va suna el
stiu ca omul a fost serios si m-a mai sunat si in trecut in legatura cu masina asta
acum sa vad ...
va tin la curent
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
auzi, dar dc nu le dai foc la masina ca si asa te-ai specializat in ai gasi in trafic Smile), vezi poate ii prinzi si in masina cand le dai foc.

Acum nasol o sa fie ca o sa iasa fum negru ca de cauciuc Smile) tigani la gratar Smile)
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eu in locu tau nu as reactiona cu atata calm,mai bine era atunci cand iai vazut in trafic sa iti suni niste prieteni si sa ii urmariti si cand vedetii ca suntetii intr-un loc mai retras sareati pe ei,si ii invatati ,,scoala de soferi"si dupa aia sa veizi tu ce ,,elevii" cuminiti erau ei,pentru ca cu gen de oamenii din astia nu se poate astfel.imi pare rau ce ai patit sincer, nu trebuie sa te lasii la ei
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ia si tu gramada. Macar daca iese, sa ai cu ce. Bafta. Twisted Evil

p.s. acea specie de paraziti sociali se cheama tigani...ca de la prea mult bagat in seama si-au luat-o in cap.
  • djvenom

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Frate eu daca eram inlocul tau si nu se rezolva nimic, cautam masina si treceam intr-o noapte si spargeam si eu un far un un stop ceva sa scot banii bagatiin bara.
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
eu ii dadeam foc lu aia 4 cu masina cu tot,ca doar nu le strica mai mult bronz pe ei
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
@marius_f ce ai mai rezolvat cu ,,sefii romaniei"?
Skip ads

  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
asa cum v-am mai spus , de cand am fost la politie nu am mai auzit nimic de ei
cred ca nici nu s-au prezentat la politie , altfel eram sunat de catre acel agent
ce imi este ciuda , este faptul ac umbla in turma jivinele sau apar ''ca din pamant''
nu sunt un munte de om dar daca as avea ocazia sa ii prind separat asa unul cate unul si prin locuri mai retrase ...
referitor la masina nu pot sa ii dau foc caci este opel Smile dar mai stau un pic sa mai treaca timpul caci e prea devreme acum si poate fac vreo conexiune , dar mai tarziu ... Twisted Evil
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
poi faza ii ca pe ei singuri asa nu prea ii prinzi,deci marius prietene poti sa te apuci sa iti repari singur masina politia la ora asta sleep si etc...traim in romania,tara tuturor posibilitatiilor
  • marius_f

  • Mesaje scrise: 552
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2008

  • Mesaj Privat
stiu
si de asta imi este si ciuda
dar lasa ca timpul le rezolva pe toate
cum i-am tinut minte atata timp ( cca 6 luni ) nu o sa ii uit tocmai de acum incolo
...
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
mai bine da-i incolo de tembeloroizi pentru ca nu se stie doamne ferii sa zicem ca ii prinzi u cu inca cativa si ii invetii minte,dar poate dupa un timp te urmaresc si nu se stie cu ce cadouri te lasa,asa ca mai bine las-o balta,daca mai mult nu ii duce capu nu-i vad rostul de ce sa ne compromitem cu ei...
  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ce s-a mai intamplat in acest caz ?
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Interesant subiect...si eu mi-am mai luat cate un deget, cate o injuratura...fara sa fiu vinovat. Pe unul cu un Hiunday chiar l-am fugarit...imi taiase rau fata, daca nu franam, ne ciocneam...dar mi-a trecut. Nu poti sa-ti faci singur dreptate, chiar daca ai. Santem oameni si asta ne separa de animale. Mai ales alea care umbla in turme. Prin Franta, Anglia, Germania...
  • Kissdragos

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Eu nu va inteleg pe voi.Sunteti oameni in toata firea,si va e frica de niste tigani !
Eu am facut de curand 18ani,sunt incepator in ale condusului,ma intalnesc in trafic cu unu,doi,trei tigani intr-o masina.Chiar daca sunt tigani ridic tonul la ei.Ce ,daca e tigan,are impresia ca e "smeker"?
M-am dat jos intr-o zi in cartier la ei si le-am facut scandal cu un unchi de-al meu.
Nu va mai fie frica : e tigan si ma bate,ma omoara.Nu-s ei asa de smecheri pe cat par,doar numele e de ei !.
  • marin70

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2002 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Pai nu ti-am zis ca l-am fugarit pe unul? Si nu era tzigan...l-am blocat , ne-am dat jos din masini si am stat de vorba, fara bataie. Timp pierdut...adica, mai bine imi vedeam de drum decat sa-mi fi cautat singur dreptate. Daca va fi o situatie grava, voi vedea ce metoda o sa aplic. Majoritatea situatiilor neplacute nu sunt facute de minoritari. Altfel fierbe sangele in cel care are 18 ani!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR