Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • murgusergiu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
sal'tare lume,azi am terminat si eu un mic proiect:D....m-am chinuit,dar imi place mult de tot

are careva o idee,cam c sa pun peste sa il maschez,sa nu ma trezesc ca imi sparge careva masina ca sa il ia?seara il voi da jos de acolo,dar nah de fiecare data cand plec de langa masina,cam stau pe ace:D
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Ai putea sa te inspiri de la Laguna.
  • thejoker

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut. Ti-a iesit ok. Cum spunea si colegu, incearca sa te inspiri de la sistemul oferit de Renault Laguna, respectiv sa ii proiectezi un sistem de acoperire care sa culiseze ori in partea de sus ori in partea de jos, desi din poza vad ca nu prea mai ai spatiu deasupra sau sub gps. Iar cu statul pe ace, ai dreptate, poate tenta niste idioti si sa iti faca o paguba mai mare decat valaorea dispozitivului.
Mai demult, voiam si eu sa pun un dvd cu gps in consola centrala, la un Vectra B2, insa m-am lasat pagubas. Ca noutate ( cel putin pentru mine), am descoperit pe net o oglinda retrovizoare cu GPS incorporat. Doua modele mi-au atras atentia, unul la 650 ron, altul la 900 lei. Daca esti interesat, pot intra in amanunte.
Respect.
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
murgusergiu a scris:sal'tare lume,azi am terminat si eu un mic proiect:D....m-am chinuit,dar imi place mult de tot

are careva o idee,cam c sa pun peste sa il maschez,sa nu ma trezesc ca imi sparge careva masina ca sa il ia?seara il voi da jos de acolo,dar nah de fiecare data cand plec de langa masina,cam stau pe ace:D

man cam cat de des folosesti gps ? de curiozitate crezi ca renteaza sa renunti la gurile de aerisire ? mai bine ii pui un dvd 1din full si ai tot cre iti trebuie si arata si mult mai ok
Skip ads

  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
slapii sunt super !
  • murgusergiu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
poi nu e doar gps,citeste imagine,mp3,mp4,filme,e kiar ok:Dsi apropo slapii sunt ADIDAS:))))
  • d_san3112

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Vectra 2006 X18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare , stima pt munca depusa , as avea si eu cateva intrebari : curentul de unde l-ai tras? sau alta ar fi :reda muzica , filmele de pe propriul card sau ai dvd player in masina?
  • micky001

  • Mesaje scrise: 1,318
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 1997 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Eu mi-am pus asa ceva:







Nu am o poza detaliata a monitorului montat,dar este auto escamotabil,are inca 2 intrari AV libere,touch s.Efectiv am renuntat la plafoniera originala,consola monitorului avand in componenta functiile lampa citit,lumina difuza albastra,ceas,termometru.Dvd-ul nu are GPS (nu erau incorporate pe vremea cand l-am montat),doar mp3/mp4/divx/tv,dar acum sunt si cu citire USB/SD,GPS etc.Partea buna este ca nu sare in ochi monitorul.Sincer functia GPS nu-mi pare strict necesar build/in.Am GPS extern dar hai sa fim seriosi,de cate ori i-l folosim ?...Parca mai necesara este totusi gura centrala de incalzire/racire a climei.Parerea mea.

Si ca o idee,am vazut montat la un prieten GPS-ul in parasolar,chiar mi-a parut interesant.
Respecte!
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
da imi place ideea chiar da bine pune si tu mai multe poze chiar am in proiect niste lcd in tetiere pt aia mica
  • kiss_me_cristiano

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
baieti dar pot pune un CID sa redea video de pe dvd player 1 din ? daca da cum sar putea face asta? cid vectra b sau c ...
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vectra B da
Vectra C nu, pentru ca merge pe CAN
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR