Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • narcisnedelcu

  • Mesaje scrise: 80
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu sunt de acord cu data propusa de bogdaniosif. Ideea este sa nu tremuram de frig si nici sa se mearga cu masina 10-12 ore pentru ca oboseala isi spune cuvantul indiferent ce ar zice unii sau altii. Apoi tre sa mai facem si un traseu, un foc mare dupa (cum spunea cineva mai sus), o tarie si un berbecut Laughing ....deci trebuie aleasa si locatia cu grija pentru ca cei mai multi dintre noi (imi cer scuze ca vb in numele altora) nu au la dispozitie cred ca decat max 48 ore pentru aceasta intalnire. O intalnire de anvergura mai mare ar fi ideala in perioada concediilor unde sa nu ne doara capul de locatie si timpul aferent ei. O parere a mea....... Very Happy Wink
Skip ads

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Suna bine 14-16 mai. Daca e si centrala locatia probabil va fi bine ca sa fie cat mai multi.
  • bogdaniosif

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
deci pana acum avem 3 voturi pentru data 14-16 mai, mai asteptam Smile
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bogdaniosif a scris:deci pana acum avem 3 voturi pentru data 14-16 mai, mai asteptam Smile


atunci, 14-16 mai, am putea organiza a doua intalnire! Confused
Skip ads

  • Frontera_A

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Mures
  • Masina: Frontera 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Hai ca organizam vreo 4-5 intalniri si nu venim la nici una Very Happy
  • bis
  • **
  • 52 mesaje
  • din 12 Jul 2009
  • Frontera 1993 C20NE
  • Sibiu
  • bis

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2009

  • Mesaj Privat
bogdaniosif a scris:Eu propun data de 14-16 mai 2010. Sa mergem de vineri cine poate, cine su sambata, vineri noaptea, nu conteaza.



pentru mine data e ok !
  • bogdaniosif

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
eu nu am zis nimic de doua intalniri, plus ca mai devreme o sa fie frig, nu are sens, poate mai tarziu, la vara, la toamna. Hai sa o facem pe asta si vedem dupa ce o mai fi.

deci pana acum avem 4 voturi Smile
  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
14 '16 mai ...ok
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
ok. ramane 14-16 mai.... dar ce mult e pana atunci...
  • radu16b

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1997 X 20 SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Vin si eu cu o propunere: Ar fi bine daca cineva din zona ar avea posibilitatea sa scoata autorizatie si sa vaneze un mistret (400lei) sau un cerb(200lei) sa putem face un ceaun. Dar asta trebuie facut acum, caci mai un pic se inchide sezonul de vanatoare! Si facem o cheta. Eu am posibilitatea ca sunt membru vanator, dar e destul de greu sa-l car de la 400-500 Km, de aici de la Timisoara... Ar fi cel mai bun lucru dupa parerea mea !
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
radu16b a scris:Vin si eu cu o propunere: Ar fi bine daca cineva din zona ar avea posibilitatea sa scoata autorizatie si sa vaneze un mistret (400lei) sau un cerb(200lei) sa putem face un ceaun. Dar asta trebuie facut acum, caci mai un pic se inchide sezonul de vanatoare! Si facem o cheta. Eu am posibilitatea ca sunt membru vanator, dar e destul de greu sa-l car de la 400-500 Km, de aici de la Timisoara... Ar fi cel mai bun lucru dupa parerea mea !

este buna ideea dar nu stim exact cat se strang(nici macar eu nu stiu daca vin sigur)!mai este mult pana atunci dar am inteles ca se inchide sezonul...
P.S cazarea ramane pana la urma la cort?veniti cu familia?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Pot sa va spun ca la intalnirea din IULIE (anul trecut), noroc ca am gasit in masina o jacheta groasa pe care mi-am tras-o si peste cap (nu aveam nici fes nici gluga). Cam asta e vremea la munte. Cine a vazut pozele, cel cu jacheta in cap, eu eram Laughing
Tocmai au anuntat la stiri ca ard doua cabane la Ranca Sad
Skip ads

  • costinel tanasie

  • Mesaje scrise: 261
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut,
sunt si eu de acord cu data propusa
dar daca ne lungim mai tarziu parca vad ca intram in perioada de concedii si atunci vom constata ca doar am purtat discutii si ne-am ambalat degeaba.
si cred si ca mai putem astepta sa vedem cine mai vine
dar din nou, sa nu ne lungim
veniti toti cu propuneri pentru o posibila locatie sa avem timp sa le analizam
eu am propus varianta horezu si varianta ranca
acolo pot eu sa aranjez ceva
o sa le detaliez atunci cand cereti amanunte (locuri de cazare, preturi, trasee, etc)
in alta ordine de idei, normal ca nu venim singuri
cu stima
costinel
  • styuk

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Timis
  • Masina: Frontera 1996 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2009

  • Mesaj Privat
stelea a scris:Pot sa va spun ca la intalnirea din IULIE (anul trecut), noroc ca am gasit in masina o jacheta groasa pe care mi-am tras-o si peste cap (nu aveam nici fes nici gluga). Cam asta e vremea la munte. Cine a vazut pozele, cel cu jacheta in cap, eu eram Laughing
Tocmai au anuntat la stiri ca ard doua cabane la Ranca Sad

pozele de anul trecut le am si acum cu toate ca nu am participat!dar acelasi traseu l-am facut cu o sap. dupa voi Twisted Evil http://forum.club4x4.ro/sho...na+transfagarasan +transfagarasanul!
eu sunt de acord cu horezu sau ranca!
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
in urma telefonului dat de Bogdan am citit acest topic,nu am incredere ca se va intimpla dar ma bag.
1. nu are importanta data.
2.locatia ideala ar fi Lacul Vulturilor.
dar este greu de ajuns pentru ca este zapada pina tirziu (o sa ma gindesc la o locatie)
3.ideea cu vinatul este gresita orice pasionat de off road iti va spune ca este lege nescrisa sa nu strici mediul inconjurator si nici fauna ca alternativa ar fi un berbecut la protap
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
stefand a scris:in urma telefonului dat de Bogdan am citit acest topic,nu am incredere ca se va intimpla dar ma bag.
1. nu are importanta data.
2.locatia ideala ar fi Lacul Vulturilor.
dar este greu de ajuns pentru ca este zapada pina tirziu (o sa ma gindesc la o locatie)
3.ideea cu vinatul este gresita orice pasionat de off road iti va spune ca este lege nescrisa sa nu strici mediul inconjurator si nici fauna ca alternativa ar fi un berbecut la protap


tare frumosa zona, dar e cam departe de mine Sad e o idee buna pentru concediu, cand am in plan sa ajung si pe la releul de la costila...
cu parere de rau va anunt ca nu imi permit sa vin mai mult de 140-150 km.
pe mine ma luati in calcul numai daca locatia este in zona gorj, valcea...
  • bogdaniosif

  • Mesaje scrise: 101
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Deci ramane data de 14-16 MAI.
Dupa ce stabilim locatia, apropo de "daca" eu am sa merg sigur, indiferent cine vine.

Eu am propus eu ma tin primul de cuvant, deci pe mine sigur ma gasiti la locatia stabilita intre 14 si 16 mai 2010 Very Happy

Eu am sa vin cu cortul, si cu masina evident, si clar si cu prietena.
Despre vanatoare, eu sunt contra, asa cum zicea si Stefan, nu e ok, plus ca eu mai sunt si in asociatii de protectia mediului, custode pe rezervatii naturale, voluntar in corpul Garzii Nationale de Mediu. Si este total impotriva principiilor mele in primul rand.

Despre locatie, sincer sa fiu vreau o locatie unde nu am mai fost, cum ar fi horezu sau ranca Smile.

salutari tuturor!
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bogdaniosif a scris:Deci ramane data de 14-16 MAI.
Dupa ce stabilim locatia, apropo de "daca" eu am sa merg sigur, indiferent cine vine.

Eu am propus eu ma tin primul de cuvant, deci pe mine sigur ma gasiti la locatia stabilita intre 14 si 16 mai 2010 Very Happy

Eu am sa vin cu cortul, si cu masina evident, si clar si cu prietena.
Despre vanatoare, eu sunt contra, asa cum zicea si Stefan, nu e ok, plus ca eu mai sunt si in asociatii de protectia mediului, custode pe rezervatii naturale, voluntar in corpul Garzii Nationale de Mediu. Si este total impotriva principiilor mele in primul rand.

Despre locatie, sincer sa fiu vreau o locatie unde nu am mai fost, cum ar fi horezu sau ranca Smile.

salutari tuturor!


daca ramane locatia asta 100% vin si eu! evident cu cortu, cu nevasta si cu catelu Smile
  • stefand

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Daca vreti off road este cam aiurea la Rinca este de cacat totul s-a asfaltat si inafara de asta fiinda altitudine mare o sa fie foarte frig si multa zapada, o varianta super ok este in zona Cimpulung stiu o groaza de trase frumoase de mers si inca ceva destul de important in zona este si cartierul general al lui Gigi Gavrila un veteran al off road romanesc care ar venii cu placere la intilnire sa ne fie ghid ca sa zic asa si de la care aveti de invata multe.
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
stefand a scris:Daca vreti off road este cam aiurea la Rinca este de cacat totul s-a asfaltat si inafara de asta fiinda altitudine mare o sa fie foarte frig si multa zapada, o varianta super ok este in zona Cimpulung stiu o groaza de trase frumoase de mers si inca ceva destul de important in zona este si cartierul general al lui Gigi Gavrila un veteran al off road romanesc care ar venii cu placere la intilnire sa ne fie ghid ca sa zic asa si de la care aveti de invata multe.


nu ne gandeam la transalpina... ziceam sa intram din novaci-romani-cheile gilortului-ranca-coboram la izvoarele galbenului-cheile galbenului-pestera muierii si daca mai avem timp, putem urca si pe la polovragi pana la curmatura oltetului si de acolo (cine cunoaste zona) ar fi un drum frumos pe creste...
si o sa facem tabara mai la poale ca sa fie mai cald...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR