Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Osciompekus

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Kadett 1989 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2006

  • Mesaj Privat
opel kadet 89 merg constant cu 130-150 afara si cand am chef ma duce batrana si pana in 180 (dar mai rarut ca tin cat de cat la ea)
Skip ads

  • silviuionescu

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: braila
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai voi mergeti cu masinutile alea cu viteze mai mari decat cele inscrise in cartea tehnica a autovehiculului.ADEVARUL E CA NU STIU DACA JUMATATE DIN CEI CARE SI-AU POSTAT AICI VITEZELE PE CARE LE-AU PRINS,AU VORBIT SERIOS.Asta e doar o parere si nimuc mai mult si sper sa nu va suparati...prea tare.eu am o astra 1.6 gt in 3 usi din 92 si i-am dat saraca talpa de abia a ajuns la 165...da' am mai prins io odata cand veneam de undeva 220 ca asa scria in bord... Wink Shocked Wink Laughing
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
silviuionescu a scris:Pai voi mergeti cu masinutile alea cu viteze mai mari decat cele inscrise in cartea tehnica a autovehiculului.


EU UNU... ca nu pot vorbi decat despre mine... habar'n'am ce scrie in cartea tehnica si sincer sa fiu nici nu ma mai gandeam eu la manuale cand stateam cu flash-urile in ceafa Smile

Acum se poate sa fie si vitezometrul dus... nu stiu ce sa zic... nu am GPS (inca :p), poate arata vitezometrul prost... si asa poate se si explica de ce era ala asa nervos Smile
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Sincer crezi ca o lumina puternica din spate poate face masina mai rapida decat una noua, incercata pe poligonul firmei constructoare, in vederea omologarii Question Stiind in plus ca SI ei au interesul (comercial, de data asta) sa "exagereze" un pic... Exclamation
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
ce are ... cu prefectura Shocked

m-am uitat in talon, ca nu am cartea la indemana:
Viteza maxima constructiva: 168km/h....

cu eroare de masura, cu cat m-oi abera si eu ... ajungem cam tot pe acolo Smile


cat despre "poligonul firmei constructoare"... nu mai pt asta nu ma duceam eu pana in germania Laughing

PS:
ce am gasit pe net: http://www.carfolio.com/spe...ar=23309&Opel
astra 1,6i din 91 - Top speed: 190 km/h
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cu maxim 2 persoane in masina de greutate medie, jenti si cauciucuri standard merge maxim 165 km/h acceleratia pana la podea. O singura data am mers in spatele unui 407 cu 185 km/h si spre surprinderea mea nu eram cu acceleratia la podea dar eram singur in masina si lasam peugeotu' sa taie vantu.
Astra F C14NZ
  • ultraseby

  • Mesaje scrise: 60
  • Locatie: MEDGIDIA
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2005

  • Mesaj Privat
mai incet cu 165 poate ai tu o problema cati din voi au mai curatat supapele ? ma refer la cei cu astra F .
eu am prins 170km de mai multe ori dar este adevarat dupa ce am curatat supapele si am schimbat distribuitorul de scanteie ,fisele ,bujii NGK benzina 98 , prindeam mai mult dar mia fost frica oricum il cred pe Myhai2222 iar tu livcro mai incet cu taiatul caravanul tau este echipat cu o alta cutie ai alt cuplu fata de berline poate cu Carvanul nu prinzi mai mult nu te contrazic dar nu mai face afirmatii nefondate daca nu ai cunostinte
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ultraseby, nu prea am inteles ce vrei sa spui cu "mai incet cu 165 poate ai tu o problema" dar nu trebuie sa te ataci sau sa ataci pe altii. Ce am zis eu este realitatea in cazul masinii mele iar daca nu crezi te invit pe la Timisoara. Asta in cazul in care 165 km/h (pe ceas) ti se pare incredibil de mult pentru un c14nz. Iar daca e putin asta e... o sa te anunt cand imi iau o masina mai noua, cu mai multi cp si cc mai mare.
Skip ads

  • balboa4you

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
120 am prins in a treaia ,si daca am unde sa ii dau cred ca prinde si 200,e foarte sprintena ,,mentionez ca am ceva dereglat la ea ,nu i-am gasit inca buba dar in turatie de mers merge de rupe pamantu
  • tzipoke

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 1997 X16SZR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu am un astra f din 97 luna 11 si am mers cu ea pe autostrada in Ungaria cu 175 km/h constant cel putin 10 km si nu are nimik special.mentionez ca atunci aveam motor de 1.6 benzina 75 cp si aveam si cauciucul sub pedala.

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
165 cu astra f c14nz din 1992.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu am prins cu astra mea caravan motor 1.4 (nu-i ecotec) din 96 cam 155 si incepuse sa-mi tremure volanul si mi-a fost frica sa-i mai dau ca putea.Exceptand ca nu-s echilibrate rotile din ce motiv ar fi putut sa-mi tremure volanul?
Skip ads

  • balboa4you

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
c16nz 200 la ora turda cluj,nici o modificare la motor ,jante 200/45/15,ne-am intrecut cu un bmw si eram si 4 in masina si in portbagaj o trusa de scule,cine nu crede nu are decat
  • balboa4you

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
rectific ,,c16nz pe kadett
  • balboa4you

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2007

  • Mesaj Privat
scuze.am uitat sa mentionez ca avea cutie in 4 trepte,cate mi de ture ave habar nu am da mergea fain
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@balboa4you
mai dai si tu cate un edit... sau tu vrei sa faci repede cateva sute de mesaje? Smile
  • martinez_

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cu fosta masina...astra f din 96....1,6 75 cp, 180 km/h (real...nu pot sa-m dau seama) pe autostrada soarelui..si era cam maxim ce putea ea.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
balboa4you a scris:c16nz 200 la ora turda cluj,nici o modificare la motor ,jante 200/45/15,ne-am intrecut cu un bmw si eram si 4 in masina si in portbagaj o trusa de scule,cine nu crede nu are decat

*
Pinocchio, iti creste nasu' (ai fi al 256-lea pe aici... Laughing )
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
[quote="sorin666"]
balboa4you a scris:c16nz 200 la ora turda cluj,nici o modificare la motor ,jante 200/45/15,ne-am intrecut cu un bmw si eram si 4 in masina si in portbagaj o trusa de scule,cine nu crede nu are decat


Si zi ca BMW-ul era in fata ta si iti taia vantul ca atunci te cred, altfel ori ai modificari la motor ori ti-a crescut nasul Smile
  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
155 pe gps in Germania pe autostrada vara asta.
Vroiam sa mai intreb daca scot acel cauciuc de sub pedala, ce se intampla? care ar fi avantajul si dezavantajul?
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR