Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • popescu59

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Mecanicii sustin ca acea bara mai subtire intra in teava mai groasa si intre ele acolo exista turnat din fabrica un cauciuc care s-a in muiat si este prea elastic.
Asa am la rulota amortizarea pe sitemul asta nu cu amortizoare . Au desfacut acolo burduful acela si asta se vede o bara care intra in alta bara si este inconjurata de cuciuc in interior .
Spune-mi te rog ce se gaseste sub acel burduf ca sa ma elucidez si suta la suta miine dim merg la mecanic si il pun sa desfaca sa vedem daca este cum spui tu.
Spune-mi in termeni mai populari ca in termeni mecanici nu pricep ce este aceea o culisanta ce spui ca este .
Te rog da-mi un nr si te sun sa nu mai pierdem timpul cu scrisul. S-au mai simplu da-mi un bip la 0744475476
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Pai, eu nu tin minte sa fi vazut un cauciuc (m-am uitat mai demult) Question Culisanta ... o bara care intra in alta cu caneluri (ca la cardan), numai ca aici la directie nu are caneluri, barele au profil cumva rectangular (parca e un rotund turtit). Rotesti de volan cu motorul oprit si cineva sa se uite daca e joc acolo ...
Tel. meu e 0741057525, dar vorbeste nevasta la el cu soacra-mea, asa ca e ocupat ceva vreme Laughing
  • popescu59

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Asa este un rotund turtit care intra in teva cealata si intre la interior este turnat niste cuciuc care face amortizarea miscarii . Aici mi-au spus ca e cam moale si ca de aici imi da senzatia de nesiguranta . Intrebarea mea este cum se inlocuieste asa ceva ca ti-am spus pe original are un scor de te omoara . Cum pot inlocuii ca decit sa iau sh mai bine stau asa . Iar noua nu merita atitia bani, ce variante am? Si spuneti-mi semi caseta unde se afla si ce se poate defecta la ea?
Am vb personal cu tipul de la tirgoviste care reconditioneaza casete de directie si mi-a spus ca se rezolva dar ma gindesc ca rezolva caseta dar acel ax cum sa il rezolve ? Ce face rezolva caseta si ramin cu axul la fel ? Daca problema este din acest ax ce am rezolvat? Cred ca trebuie sa elimin problema care este in acea culisanta dar nu vad cum . sfatuiti-ma va rog.
  • georgep1

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 x20se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Gasesti ceva scheme pe http://www.unitcat.ru/opel/3/857/L/0/. semicaseta am reconditionata cu duramit =100 lei
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR