Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@imprevizibil ... la 6000 RPM si la un tico ii fluiera rotile ... este normal ca la plecare de pe loc la 6000 RPM s aiti derapeze ... la fel cum daca o tii la turatie mare si shcimbi viteza sa iti derapeze iara! cine are motorul de 1.6 ar trebuii sa obtina un fluierat mic si din a 2a in a 3a cand schimba la o turatie buna.
Skip ads

  • dr.mariuscristian

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2010

  • Mesaj Privat
am facut un cielo 1.6 :)jmecher..
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
dr.mariuscristian a scris:am facut un cielo 1.6 :)jmecher..

felicitari
pe mine a vrut unu cu un x6 sa ma faca dupa semafor. Cand mi-am dat seama am bagat-o in a 2-a si am accelerat-o. Cred ca s-a mirat cand a vazut ca spatiul intre noi, nu s-a micsorat. Dar la capitolul frane x6 sta super bine. Ala cu x6 credea ca are maserati in mana Very Happy Very Happy Very Happy
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
imprevizibil a scris:eu pun pariu cu voi, ca jumatate, care au postat aici, nu au facut, o liniuta reusita.si dupa, ei, imi scriu mie ca nici eu nu is bun... daca luati o tigra pt., o liniuta eu am curaj,sa concurez cu voi cu o dacia nova
salutare




Twisted Evil cred ca nu stii ce vorbesti "man" cand vrei tu o dam eu cu tigra mea cu cu ce dacie vrei =))) cred ca ai cam multa incredere in ea Laughing Laughing cred ca esti praf la liniuteze de zici asta :p
Skip ads

  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eduard_tigra a scris:
imprevizibil a scris:eu pun pariu cu voi, ca jumatate, care au postat aici, nu au facut, o liniuta reusita.si dupa, ei, imi scriu mie ca nici eu nu is bun... daca luati o tigra pt., o liniuta eu am curaj,sa concurez cu voi cu o dacia nova
salutare




Twisted Evil cred ca nu stii ce vorbesti "man" cand vrei tu o dam eu cu tigra mea cu cu ce dacie vrei =))) cred ca ai cam multa incredere in ea Laughing Laughing cred ca esti praf la liniuteze de zici asta :p

@eduard tigra, eu cred ca detii tu o tigra numa cu forma.Ma refeream la daciile normale nu tunning. Eu zic, ori ai o masina ce functioneaza bine ori o inchizi in garaj,.....sau mai bine o lasi in ploaie ca nu merita nici un garaj. In cat timp faci suta? in 20 de sec.,? E normal sa te faca orice dacie....sau nu.timp record pe care l-am facut:0-100 in 11:50sec, si la care mai adaug ca la masina mea , cand imi arata 50 pe kilometraj am deja 60 si ceva. Ca doar asa mi-am luat amenda in localitate. pe kilometrj imi indica 54 iar politistul mi-a spus ca aveam 64. si in italia la fel, imi aratau indicatoarele stradale. precizez ca am prins cu jafu meu, 203 km/h.
asa ca ''scuza-ma'' i' goth work to do......
  • Eduard_tigra

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Tigra 1998 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mar 2010

  • Mesaj Privat
[quote="imprevizibil"]
Eduard_tigra a scris:
imprevizibil a scris:eu pun pariu cu voi, ca jumatate, care au postat aici, nu au facut, o liniuta reusita.si dupa, ei, imi scriu mie ca nici eu nu is bun... daca luati o tigra pt., o liniuta eu am curaj,sa concurez cu voi cu o dacia nova
salutare




Twisted Evil cred ca nu stii ce vorbesti "man" cand vrei tu o dam eu cu tigra mea su tu cu ce dacie vrei .Cred ca ai cam multa incredere in ea Laughing Laughing cred ca esti praf la liniuteze de zici asta :p

@eduard tigra, eu cred ca detii tu o tigra numa cu forma.Ma refeream la daciile normale nu tunning. Eu zic, ori ai o masina ce functioneaza bine ori o inchizi in garaj,.....sau mai bine o lasi in ploaie ca nu merita nici un garaj. In cat timp faci suta? in 20 de sec.,? E normal sa te faca orice dacie....sau nu.timp record pe care l-am facut:0-100 in 11:50sec, si la care mai adaug ca la masina mea , cand imi arata 50 pe kilometraj am deja 60 si ceva. Ca doar asa mi-am luat amenda in localitate. pe kilometrj imi indica 54 iar politistul mi-a spus ca aveam 64. si in italia la fel, imi aratau indicatoarele stradale. precizez ca am prins cu jafu meu, 203 km/h.
asa ca ''scuza-ma'' i' goth work to do......



Eu nu stiu de ce zici tu ca tigra prinde 100 in 20de secunde ,aici chiar nu ai dreptate asa ca no fense !nu stii nimik de ea Stai lin ca viteza ia si a mea destula m-am dat si eu in germania pe autobanda cu ea si am prins cu ea 215km/h asa ca din partea mea Tigra 1,6 16v are tot respectul(si in general opelul ) Nu am mers cu una de 1,4 16v sa vad cum se simte .Si ca chestie :NU MAI COMPARA DACIA CU MASINILE STRAINE ca la capitolul performante sunt muci (ai vaz la tv cate defecte au din fabrica Salutare si bafta cu dacia la liniutze =))
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
eduard_tigra
mersi de urari, si bafta si tie la fel.
numa bine...salutare Very Happy Very Happy Very Happy
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Evolueaza topicul asta cu fiecare postare Rolling Eyes
Skip ads

  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
liniuta
tigra 1.4 vs ford fiesta 1.6
egalitate 1 la 1 ....o data am castigat eu o data el ...insa cand am castigat eu l-am depasit mai mult de 4 metri pe faza lunga
nu stiu exact cati cai avea fordul fiesta ..el zicea ceva de 120 dar ? sa aiba atati cai un ford de 1.6? a...si fordul era din 2003 sau mai nou dar nu ultimul tip
  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
imprevizibil - de unde esti din hunedoara? din judetul hunedoara sau oras ?
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
din vale zic eu Evil or Very Mad
  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
tony termina cu glumele .... poate e de la tine din hateg..Razz voi sunteti mai teribilisti Wink))
Skip ads

  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
alin_tana a scris:imprevizibil - de unde esti din hunedoara? din judetul hunedoara sau oras ?


nu stiu de ce ma intrebi de unde is? Fara rautate, zic asta.... Very Happy iti pot raspunde pe p.m daca imi spui si motivul.....dar, cine e din hateg? tonytm?
  • alin_tana

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2009

  • Mesaj Privat
imprevizibil a scris:
alin_tana a scris:?

dar, cine e din hateg? tonytm?

-sa inteleg ca esti din hateg?Wink
- te intrebam de unde esti pt ca si eu am o cunostinta din petrosani care are o tigra si e "teribilist" -crede ca tigra e supercar...
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
ok
verificam doar ...sa nu fie vreun gabor
is de pe langa petrosani......
tigra e o masina faina ...dar nu o super masina....cand a fost facuta a fost printre putinele masini cu motor mic si performante puternice.
In momentul de fata e depasita, dar mai are vlaga in a face multe masni....
liniuta
renault megane3 1.6 vs tigra 1.4
m-a facut .....cam cu o secunda inaintea mea
la fel l-a facut si pe cel cu ford fiesta 1.6
renault megane3 1.6 e faina dar nu e bestiala...cel putin ma asteptam la mai mult de la ea. nu se ridica la inaltimea tigrei.....vorbesc la timpul trecut al tigrei...cand a iesit tigra era monstrul pe roti...bine inteles la cele cu motor de 1.6 si 1.4 ....faceam o comparatie intre masinile cu motoare mici
numa bine
  • imprevizibil

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1998 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
apropo pt TIGRISTI
se pleaca cu 4500 turatii pe min nu cu cuplu maxin sa nu derapeze
alte idei?
ha si am anvelope de iarna ..... Very Happy
  • Mihai Andrei Dan

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2009

  • Mesaj Privat
darius_x a scris:nu exista passat de 136 de cai model 2005 Confused


Exista! Este varianta cu ultima motorizare dinainte de Noul Passat. Are motor de 2.0TDI in loc de 1.9TDI, cu filtru de particule si 100kw x 1.36.... Stiu asta 100% pt ca are o cunostinta unul din asta si am avut ocazia sa ma uit peste acte si sa-l conduc cateva zile la rand Smile Imi cer scuze ca am raspuns asa tarziu la postul tau, dar am facut-o pt lamurire
  • StillS

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Tigra 1999 X1.4XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Eu stiam ca la zebre se incetineste, asa te invata la scoala. Mai feresti si tu omu, nu numa omu sa se fereasca de tine. Si mai stiam ca se merge cu 60 in oras max. Ce omuleti ciudati sunteti cand vorbiti atat de curajos despre "performantele" astea nebunesti si pentru nimic.Nu mai mergeti ca nebunii, oameni mor, vieti distruse. Pentru ce? Sa te dai rotund pe forum sau in fata baietilor? Nu se merita.
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
subscriu @StillS drive safe !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR