Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca atata timp cat legea nu este facuta pentru toti, nu merita osteneala din partea mea sa o respect. Defectul meu este ca, chiar o respect si din cauza asta ma trezesc cu multi idioti care depasesc aiurea, fac tot felul de faze, etc ... insa macar eu ma simt bine ca o respect pe cat posibil ...
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
unde-i lege nu-i tocmeala - un neadevar mai mare decat asta cu greu poti sa gasesti. probabil un avocat rade de-l doare burta daca citeste asa ceva
  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
pai hai sa facem fiecare ce vrea, eu vreau sa merg in zig-zag pe contrasens ca asa vrea muschiul meu si ca legea mi se pare mie pe chelie ca nu e dreapta cu mine, e bun asa?
  • Laur45

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2005

  • Mesaj Privat
@ktapet .... cred ca ar trebui sa intri in parlament si ai fi foarte multumit ... toate legile ar fi favorabile tie ....
totul are totusi o limita si din cauza gandelii de care dai dovada ... ca de altfel mai mult de 60% din participantii la trafic din bucu ... circulatia este de asa natura!!!
sa fim seriosi ...
daca ai verde si dincolo de grilajul galben este coada de masini .... ce faci intri in intersectie ... pentru ca legea e facuta pentru prosti si fraieri ... sau astepti poate inca doua semafoare????
Skip ads

  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
@Laur45 sa stii ca m-am gandit sa intru in parlament sa le iau gatu la toti.
glumesc desigur.

nu intru intr-o intersectie daca vad ca nu am unde sa ma duc chiar daca nu exista grilajul galben pt. ca gandesc astfel: daca intru si blochez intersectia atunci risc sa astept mai mult decat daca raman la semafor si astept urmatorul verde. e bine asa nu? asa si fac?

repet, am mai spus-o si mai sus: faptul ca nu suport prioritarii nu inseamna ca pentru mine tot codul rutier este egal cu 0.

@sandumbogdan poti sa mergi cum vrea muschiul tau dar o faci pe riscul tau.
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
ktapet are dreptate, laur45..
vad ca topicul asta devine un fel de neverending story trecand de la un subiect la altul..ceea ce chiar imi place...FORUM OPEL ARE NUMAI SUBIECTE TARI SI E USOR DE CITIT..CHIAR IMI PLACE FORUMUL ASTA Very Happy

anyway ktapet are dreptate..e totusi mai putin rational ca sa nu zic altfel, sa intri in intersectie doar sub acoperirea prezumtiei ca daca ai sta linistit si ai astepta sa se elibereze, ai prinde nu stiu cate semafoare etc...parerea mea e ca daca participantii din trafic erau ceva mai putin agitati specific romanilor, nici macar nu era nevoie ca intersectiile sa fie marcate cu acea grila galbena...
..intrarea in intersectia deja blocata nu face decat sa prelungeasca timpul de asteptare..e suficient sa privesti dimineata pe la 8 sau intr-o zi cu ploaie - intersectia Ferdinand cu Mihai Bravu, la Hasdeu...desi au incercat o solutie cu alt tip de semaforizare tot se creeaza haos de multe ori...pur si simplu pt ca romanul nostru sofer de masina mica cum spunea un cantec parca Very Happy considera ca mai bine se strecoara si el pe rosu, poate poate.
  • kata

  • Mesaje scrise: 586
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jul 2004

  • Mesaj Privat
Ha ..
Dar ce te faci cand in aceleasi intersectii cu acele grilaje galbene, te invita militzianu' sa intrii nu ai loc ? il asculti sau nu ? Il asculti, ca doar d'aia l-au scos la aer de acolo de unde statea lejer. Ambuteiajele de cele mai multe ori provocate de militzieni, sint cele mai stresante ...
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
acum competenta si evaluarea deciziilor "militzianulului" sunt pur subiective...la fel ca si cele ale soferilor...ceea ce tie sau mie ni se par niste aberatii de indicatii, poate pt altul i se pare ok etc...

asta nu prea ai cum s-o rezolvi...intotdeauna gandeste-te ca oricare din soferii din intersectie ar putea fi in locul militzianului...chiar si tu sau eu...din exterior deciziile se vad altfel dar cand esti inconjurat de vreo 100 de masini , la 40 de grade de vreo 5 ore, cu tona de praf si CO, ca sa nu mai zic de superbele etalari ale claxoanelor de import ...nu stiu cum ai lua decizii..
nu iau apararea politistilor incompetenti..sunt destui din astia..asa cum sunt in fiecare domeniu oameni competenti si incompetenti, inclusiv printre soferi...dar cum am zis e o latura subiectiva (poate incompetentii ca el il vor considera un "adevarat" Twisted Evil )..si cred ca intotdeauna e bine sa ne gandim si putin cum si ce am face NOI in locul respectivului individ (fie el militzian, vanzator, ospatar etc.) luand in calcul si mediul inconjurator (adica conditiile la momentul respectiv).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR