Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
mersi de raspuns. probabil nu are de golire ca sa-l oblige pe proprietar sa dea capacul jos sa curete bine diferentialul, sau ma rog o prostie a lor...........o sa revin curand in topicul de uleiuri, o sa fac o revizie generala la masina...
Skip ads

  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
apropo de trosnituri................. imi troncane masina foarte rau cand merg pe drum denivelat, ce sa mai spun cand dau in gropi zici ca se rupe in doua, si nu-mi dau seama de la ce ar fi: de la bucsi, arcuri sau de la plasticele dinauntru(de pe usi, stalpi etc) ?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
ClaudiuPop a scris:mersi de raspuns. probabil nu are de golire ca sa-l oblige pe proprietar sa dea capacul jos sa curete bine diferentialul, sau ma rog o prostie a lor...........o sa revin curand in topicul de uleiuri, o sa fac o revizie generala la masina...


ClaudiuPop a scris:apropo de trosnituri................. imi troncane masina foarte rau cand merg pe drum denivelat, ce sa mai spun cand dau in gropi zici ca se rupe in doua, si nu-mi dau seama de la ce ar fi: de la bucsi, arcuri sau de la plasticele dinauntru(de pe usi, stalpi etc) ?


Vezi ca poti folosi butonul "Edit" timp de 1 ora,ca sa modifici mesajul,nu trebuie sa faci post nou pentru fiecare fraza..

Si incearca sa-ti bati si tu capul,la intrebari gen "Ce bate,bucsa,arcul, sau plasticele din masina?" cred doar tu le poti da raspuns...
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
scuze , sunt membru nou si nu stiu deocamdata toate procedurile, dar o sa le invat cu timpul. si referitor la troncaneli chiar nu pot sa-mi dau seama, am cerut parere gandindu-ma ca cei de aici au frontere, si fronterele am auzit ca sunt renumite pentru zdranganelile lor, si poate e unul mai experimentat care a gasit cu timpul raspuns la problema asta. adica sa nu ma apuc acum sa schimb toate bucsele sa dau bani degeaba pe ele, daca nu e de acolo problema........
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
sunt curios cine ti-a zis ca sunt renumite pt zdranganelile lor?
eu am doua! ciudat ca nu zdrancane niciuna.... acum, frate, zdrancane si mercedesul din 2010 daca nu ai si putina grija si putina cunostiinta despre mecanica...
asculta cu atentie in timp ce mergi pe macadam, vezi de unde vine zgomotul, poate vreun plastic slab, vreo fatza de usa, surub nestrans... numai tu poti depista problema, pe forum nu putem auzi cum zdrangane....
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
am zis ca zdrangane rau la denivelari, nu tot timpul. in fine, o sa incerc sa merg cu ea pe macadam si o sa fiu atent unde bate
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
am remediat problema, am schimbat arcurile, dintre care unul era rupt, si am schimbat bucsile de la barile stabilizatoare si fata si spate
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
pai vezi mai claudiu... acum mai zdrangane? Wink
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
nu mai troncane acum
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR