Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • speedy'91

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Dec 2010

  • Mesaj Privat
am permis de aproape 11ani si prima masina a fost dacia 1310,ce vremurii........
Skip ads

  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
prima masina a fost astra G 1.7 ...eram mandru peste masura.
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Prima masina astra G 1.7, mi se parea Ferrari, cind m-a oprit politia pt depasirea vitezei i-am zis pai cu asta cu cit vrei sa merg? Shocked acum nici porsche nu mai mi se pare cine stie ce.
  • OPTIMUS

  • Mesaje scrise: 922
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Prima condusa dupa ce am luat carnetul a fost un Transit din 91.
Prima personala a fost un astra F din 93.Momentan un Zafira 01,1.8 benzina,125 cai,rosie.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
AstraG 1.7DTI caravan, 2001, cheala total. Am condus-o prima data in 2005. Si acu o mai vad pe strada si ma bucur ca inca merge.
  • siirm

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 3.0 CDTi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Permisul il am de 14 ani, si imediat ce l-am avut in buzunar mi-am cumparat cu banii mei o skoda 1000 mb (cu doua milioane).
O masina minunata pe care am invatat sa conduc si care timp de doi ani care am tinut-o nu i-am facut decat revizii si schimbat consumabile.
Era rosie ca focul si din fata ziceai ca e porsche! Avea 1000 cc si cai fara numar!
  • costin87

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 z16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut,permisul il am din 2007 si prima masina a fost un logan diesel,cumparat de nou tot in 2007,am facut cu ea aprox 55000,si chiar daca am avut ceva probleme cu ea( 2 injectoare picate la 7000 de km,capete de bara la 30000,senzor acceleratie de 2 ori intr-o mie de km,toate schimbate pe garantie),din cauza unor probleme cu un credit,a trebuit sa o dau,am luat pe ea 4600 de euro(jumate din cat a costat de noua).,astfel am ajuns la Vectra B,care chiar daca are ceva vechime,merge f bn si nu mi-a facut nicio problema de cand o am..
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Pe timpul lui ceasca ,am facut scoala pe un moskvici , si prima masina a fost o lada 1200
Skip ads

  • aditz6

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Dacia, mama tuturor. Imi fierbea apa in borcan de trepida toata masina si eu ii dadeam pedala pe malu Oltului. Ce vremuri.........
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Permis din 1995 luna ianuarie. Prima masina Dacia 1310 TX berlina-galbena, cumparata de la Cluj in 1994(an fabricatie 1986). Muncita de mine pana in mai 2006(carat si saci la moara cu ea) am vandut-o unui politist comunitar care dupa o luna de la cumparare a busit-o rau de tot. A stat 6 luni asa lovita intr-o parcare ce era in drumul meu spre servici. Ma durea sufletul cand o vedeam cand treceam pe acolo, stiind cat de harnicuta a fost cat am "birjarito" eu. Dacia...botezata "Olguþa"...cea din semnatura mea botezata..."Vectruþa". Smile
  • nelu.1270

  • Mesaje scrise: 581
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Prima masina a fost OLTCIT era la moda atunci,a doua DACIA 1310 si acum ce e in semnatura cumparata in 2007....am iubit fiecare masina. Shocked
  • animalfce

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 c14se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2009

  • Mesaj Privat
De 2 ani de zile,conduc un astra f c14se caravan, (este prima masina)Smile dar visez la un vectra b2 Rolling Eyes
Skip ads

  • rudisoft

  • Mesaje scrise: 340
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1997 X12SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Carnetul îl am din iulie 2009. Prima mașinã ( pauzã pentru un oftat adânc ):

Mitsubishi Colt Intense 2009, câștigat la concurs cu trei luni înainte de a face școala, și o lunã dupã ce a ieșit de pe porțile fabricii... Smile


Apoi a fost "bucuria" cu Astra F, iar acum am broscuța, prima mașinã cu adevãrat a mea.
  • maj0r

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Prima mea masina pe care am condus-o dupa ce mi-am luat permisul a fost dacia lu' taica'miu din '98...apoi mi-am luat o corsa doar pt mine din '94 si diferenta e imensa intre cele 2 masini:))...Pana acum sunt mai mult decat multumit de ea...o am de 5 luni si 11.000 de km facuti cu ea si nu am schimbat decat bateria...singura problema ar fi consumul destul de mare pt o masinuta asa de mica(motor 1.2)
  • ali3n_cop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Se intampla prin 2000 si am avut o Dacie Break din '95 care rupea pamantul(cel putin asa credeam eu )...am reusit performanta de a ma scufunda cu ea intr-o balta de 1m jumate adancime si a trebuit sa o vand ...
  • PAUL_BM

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am permis din 2002 si prima masina condusa a fost a tatalui meu, un Audi 80 din 1982, 85cp (la fel ca cea din poza). Super masina!
  • mariuzel

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Omega 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Feb 2005, Daewoo Tico SL, .8 L, tragea in functie de cata mancare aveam in sistem sau ce aveam prin buzunare...
  • radu_mp

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1997 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai prima masina condusa dupa cea de scoala Vauxhall Vectra B cu volan pe dreapta,masina care m-a facut sa ma indragostesc de Vectra B ,prima masina cu care am mers si un an pana in decembrie 2010 Dacia 1310 Break din 1996 si acum Furia Crem,Opel Vectra B pe care de cand am luat din decembrie mi-a facut numai probleme.Cu toate ca diferenta dintre Vectra si vechiul meu Break e de la cer la pamant,parca imi e dor de el si de cum mergeam cu el pe drumuri de tara,prin paduri si pe zapada cu cauciucuri de vara.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am consdus o perioada dacia 1310 a tatalui meu si apoi mi-am cumparat o leganza...
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai sa vad.. dacie 1310 pe injectie =)) cam 2-3 sapt dupa care mi-a venit opelul din semnatura Smile
Daca ar fi sa te iei dupa gura lumii n-ar trebui sa pleci cu masina din oras ca esti incepator.
Am avut un soc cand mi-a zis cineva "cum sa imi las copilul cu tine la munte cand esti incepator? mai mergi si tu in jurul blocului sa inveti" si culmea cu o luna inainte am fost cu acea persoana la carrefour si pentru ca nu se incadrase bine in loc sa iasa pe DN la stanga a iesit la dreapta si imi spunea ca intoarce pe DN.. unde nu stiu ca erau parapeti pe mijloc.
Deci sa nu credeti ca cei cu experienta (20 de ani in cazul persoanei) sunt cine stie ce soferi. Vechimea e doar o iluzie daca nu ai condus sau daca ai condus aiurea..
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR