Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
mephisto a scris:logic asa e, dar mi-a zis ca de unde stie el daca nu au trecut alti de la alte firme, deoarece sunt 4 firme care se ocupa ce deszapezire in sect 4...


Vezi cui a fost alocata strada aia, trebuie sa fie o organizare/planificare aprobata pe undeva, fiecare are de acoperit cate o zona.
Skip ads

  • pmstelian

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2006 Z19DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Slash a scris:
mephisto a scris:logic asa e, dar mi-a zis ca de unde stie el daca nu au trecut alti de la alte firme, deoarece sunt 4 firme care se ocupa ce deszapezire in sect 4...


Vezi cui a fost alocata strada aia, trebuie sa fie o organizare/planificare aprobata pe undeva, fiecare are de acoperit cate o zona.


NU vreau sa dezamagesc pe nimeni ..dar cu siguranta nu va recunoaste nimeni asta daca nu ai o dovada clara-poza-filmare !
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Pana la urma nu ai gasit nici o camera video care sa cuprinda zona ?
Foarte nasol cele intamplate , bafta multa si sa ne spui ce ai rezolvat , numai bine .
  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
mephisto a scris:logic asa e, dar mi-a zis ca de unde stie el daca nu au trecut alti de la alte firme, deoarece sunt 4 firme care se ocupa ce deszapezire in sect 4...


4 firme deszapezesc aceiasi strada ?
Skip ads

  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu, doar 2 adp si rebu, se pare ca adp a curatat jumatate de sos berceni si restul rebu, iar acum arunca vina unii pe alti... Sad
  • Bryan99

  • Mesaje scrise: 1,147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A1.7DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si pana la urma ai fost la politie ? , ce au zis ?
  • ROMFYS

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Combo 2003 1,7
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2009

  • Mesaj Privat
mephisto a scris:Azi m-am intalnit cu cel responsabil de parcul auto adp sect 4 si am comparat taietura de pe signum cu lama de pe utilaje, se potriveste, el recunoaste ca este lovitura de lama, doar ca nici un sofer nu recunoaste sa fi lovit vreo masina,,, ce sa fac? ramane maine sa ma duc la politie sa vad ce rezolv si acolo...


ti-am mai zis dar e greu sa asculti vad, cu politia trebuia sa incepi
ai depasit deja si termenul legal in care erai obligat sa anunti accidentul
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
este egal cu zero, am fost la politie si am le-am spus toata povestea, dar singura solutie e sa-mi repar masina singur si pe urma sa dau primaria in judecata si poate asa am sanse sa-mi recuperez dauna, dar am foarte putine sanse, deoarece nu am dovezi clare, asa ca ma duc sa ma mai "tiganesc" cu aia de la rebu poate gasesc o solutie....
in cazul meu mai erau 2 insi, cu avarii mult mai mari si la fel nici o solutie, asa ca aveti mare grija pe unde parcati zilele astea, pentru ca sunt multi nesimtiti...
Skip ads

  • andi_cimpean

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2002 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Este regretabil ceea ce þi s-a întâmplat!

Considerã lucrul ãsta, ca pe o învãþare de minte, sã nu-þi mai laºi maºina pe astfel de drumuri, unde pericolul este iminent!

Acum, nu-i putem acuza nici pe cei de la deszãpezire pentru cã în perioada asta, se pune multã presiune pe umerii lor ºi probabil cã respectivul nici nu a simþit cã loveºte ceva.

Nu þin nimãnui partea ºi îmi pare foarte rãu pentru cele întâmplate!

Este mai bine sã previi decât sã intervii!
  • Slash

  • Mesaje scrise: 1,057
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Puteam sa jur sa nu misca nimic zdrentele astea. Nu rezolvi nimic niciodata cu astia, nici o problema reala, se spala pe maini imediat.
D-aia intotdeauna exista alte solutii, ca astia nu fac nimic pentru noi, simplii cetateni.
Cum dau de o problema nu stiu cum sa faca sa scape de ea dupa capul lor.
In fond si la urma urmei e doar problema ta, nu a lor. Niste nesimtiti
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
andi_cimpean a scris:Este regretabil ceea ce þi s-a întâmplat!

Considerã lucrul ãsta, ca pe o învãþare de minte, sã nu-þi mai laºi maºina pe astfel de drumuri, unde pericolul este iminent!


Era pe ditamai bulevardul, avea loc sa treaca. Si unde altundeva sa-ti lasi masina? Nici nu gasesti bordura, toate parcarile sunt pline de zapada.

Daca era masina pe o straduta, mai ziceam. Dar din situatia asta nu vad ce invatatura de minte poti trage. Decat sa nu scoti masina din garaj.
  • B35VUP

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Scenariul 'daca parcai in alta parte acum erai salvat' il lasam deoparte.
La fel si cel cu 'sa te intelegi cu cineva cu 'duba' sa repari pe rca-ul lui'. Este evident de ce.
Ai obtinut un lucru foarte important, - au recunoscut ca e urma de lama -.
Desi pe lama aia mai mult ca sigur n-o sa mai gasesti urme de vopsea la cate izbituri si-a luat + zapezi + gheata,
au i-as speria putin pe cei de la adp/rebu cu niste intentii de mers pana in panzele albe
iar la politie am alte planuri. Mai multe pe PM.
In concluzie merge, dar depinde pana unde esti tu dispus sa mergi. Baftzi de Baftzi!
Skip ads

  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
B35VUP- nu prea inteleg ce ai scris, dar cred ca vrei sa spui ca ai gasit o alta solutie si vrei sa vb pe pm... astept pm de la tine cu solutia ta...
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
eu zic sa iti pui un martor fals si ai rezolvat-o...te duci la aia care se ocupa cu dezapezirea,te uiti prin curte de un nr. de inmatriculare si gata.
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@Negreanu si daca aia de la ADP pot sa dovedeasca ca masina aia de care zici tu ca te-a lovit nu a trecut pe strada aia pe unde scoti camasa?
  • dassvalencia

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Negreanu a scris:eu zic sa iti pui un martor fals si ai rezolvat-o...te duci la aia care se ocupa cu dezapezirea,te uiti prin curte de un nr. de inmatriculare si gata.

Daca nu ti-a mai ramas nici o singura optiune... sfatul meu este sa te uiti la ce spune Domnul Negreanu.
  • mephisto

  • Mesaje scrise: 258
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2010

  • Mesaj Privat
chiar si cu martor nu prea am sanse, atat timp cat nu l-ai prins in flagrant sau nu l-ai filmat i se acorda prezumtia de nevinovatie, este cuvantul martorului impotriva cuvantului soferului, de aici la tribunal... asta e raspunsul unui avocat...
  • B35VUP

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Pune martor fals, ajungi in sperjur, faci parnaie.
Cu cat astepti mai mult, cu atat se sterg mai bine urmele
  • Negreanu

  • Mesaje scrise: 946
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2004 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cangri a scris:@Negreanu si daca aia de la ADP pot sa dovedeasca ca masina aia de care zici tu ca te-a lovit nu a trecut pe strada aia pe unde scoti camasa?

daca ar demonstra ar insemna ca stiu cine a facut dezapezirea pe strada respectiva...deci tot ei pica.. daca ajungi in justitie cu martor o sa castigi..Nu va mai grabiti cu parnaia..nu te verifica nici dracu..
  • hunter_cs1

  • Mesaje scrise: 62
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2012

  • Mesaj Privat
In Romania se poate intampla orice... Daca ai anuntat evenimentul la Politie mergi mai departe chiar daca ajungi in justitie. Aici gresim noi, pentru ca i-am invatat asa sa lasam de la noi. Parerea mea este sa mergi ''pana in panzele albe''. Oricum romanii sunt soferi buni pe langa spanioli, astia se pocane in parcari de nu iti vine sa crezi si nici nu se iau in seama, gen esti in masina astepti pe cineva si vine unu si parcheaza in fatza ta si da cu spatele pana se aude poc si nici scuze nu zice.... nu le trebuiesc senzori de parcare...merg pe premiza ''lasa ca se aude''.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR