Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Talentul romanului de a dovedi ca are dreptate nu opreste sa ma uimeasca . Toti le stim pe toate , suntem cei mai buni , ma mir cum nu am ocupat Europa ... Am uitat am ocupat-o deja .
Problema in cauza este foarte simpla . Logan-ul sare direct din discutie , datorita calitatii foarte proaste tinutei de drum jalnice , lipsei acute de putere la 1.4 consum prea mare la 1,6 ( colaborata cu lipsa de putere ) .
Opel SH : Astra 1.4 ( motor prea mic ) 1.6 ( motor destul de bun , puternic taxe mici , fara probleme majore , consumul de ulei bobina de inductie , EGR/ECU majoritatea cu solutii consum mediu 7.5 % . Peste 1.8 deja intram in alte discutii si tine de dorinta de extra- putere . Gpl tine de numarul de km facuti .
Diesel aici e cu dus si intors consumul mic dar si probleme pe masura . Se merita la un numar ridicat de km 30.000 -40.000 .
Dar fiecare masina are istoricul ei si mai ales totul tine de vizual/ simtit /testat . Cu adevarat la mana a doua este loterie dar daca joci bine ai sanse sa iesi in castig .
  • opelfreack

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Din gama Opel as recomanda oricui Vectra C ori Astra H
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR