Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • ..Loveall..

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
mie computerul de bord imi arata consum de 4.6-5 % pe GAZ la 70-80 km/h in treapta 5.Nu stiu cat de real este sincer.Ce e cert e faptul ca motorul merge suuuuuper frumos decat pe benzina.Io dupa cum am spus si mai sus la 80km/h fasaie masina,nu se aude motorul deloc.Doar martorul din bord ma enerveaza ca se aprinde cand doreste el.Dar m-am convins ca nu am ce sa-i fac.Cineva mi-a zis "sa-i dau un pumn in ochi la acel bec galben" in sensul sa-l scot din bord si gata.Cred ca doar cei de la GM stiu ce-i cu acest martor.

P.S. Cu 12 L de gaz am mers 185 km dar nu am depasit 80.Stiu ca o sa fiu greu de crezut,ca nu m-au crezut nici ai mei Smile
  • rami

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
bc l-ai luat de pe un motor de 1.6 sau de pe alt motor.eu nu am nici o mufa dar nu e greu sa tragi niste fire.de ce te miri ca a consumat atat eu am fost cu a mea la mare dar nu a vazut mai mult de 100 km/ora si la exact 980 km am bagat 46 de litri de benzina
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@..Loveall.. cand se aprinde acel martor ai un mesaje de eroare.
Spune care e si poate ii gasim o rezolvare.As banui sonda lambda.
  • ..Loveall..

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
cangri:sonda lambda cand o conectez se aprinde f des martorul si merge prost motorul,cand o deconectez toarce motorul(dar "toarce" doar pe gaz,pe benzina tot prost merge)...Sincer mi-e frica sa pun alta sonda lambda nu stiu dc,pt ca multi mi-au zis ca si sonda asta mai ma tinea dar se pare ca am "dat-o peste cap" cu instalatia GPL.Pt ca atunci cand merg pe gaz se aprinde mult mai des martoru,decat cand merg pe benzina.Dar si cu sonda deconectata tot se aprinde pe gaz,ce-i drept mai rar,dar tot se aprinde Sad Dupa cum am mai spus doar ingineriii de la GM stiu care e buba "lor"
rami: eu am zis ca am mers cu 12 l de GAZ 185 km atentie.Nu benzina( inca o data mi se confirma faptul ca masinile astea si instalatiile olandeze au fost facute pt consum extraordinar de mic.personal le iubesc ca sunt masini care "tin cu buzunaru" pe timpuri de criza Very Happy EU consider ca olandezii sunt peste italieni la instalatiile de gpl,dar asta e doar parerea mea)

Offtopic:Benzina si motorina s-a scumpit cu 6 bani
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR