Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pe siteul oficial opel a aparut si motorul de 120cp .. diferenta la echipare enjoy intre 140cp si 120cp este de doar 160 euro.. deci nu prea se merita cel de 120 pentru o diferenta asa mica

P.S aceeasi diferenta e la toate echiparile intre 120 cp si 140cp


Ultima modificare facuta de Okta43 la Lun 06 Sep, 2010 11:57 am
Skip ads

  • Sorin_cta

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
@okta43
Exact asta i-am spus si eu.
Numai ca este vorba de un enjoy 1,6/115 cp la 16310 euro + pachet enjoy 685 euro = 16995 euro
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Sorin_cta a scris:@okta43
Exact asta i-am spus si eu.
Numai ca este vorba de un enjoy 1,6/115 cp la 16310 euro + pachet enjoy 685 euro = 16995 euro


greseala mea am pus pachetul enjoy fara tva.. deci la pretul tau final daca scad reducerile ajunge la 9835.8.. vreau si eu asemenea pret
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:pe siteul oficial opel a aparut si motorul de 120cp .. diferenta la echipare enjoy intre 140cp si 120cp este de doar 160 euro.. deci nu prea se merita cel de 120 pentru o diferenta asa mica

P.S aceeasi diferenta e la toate echiparile intre 120 cp si 140cp


Asadar asta era greseala pe care o facusera in lista de preturi. Pusesera preturile de la 1.4 T 120 CP si trecusera 1.4T 140 CP cutie automata. Ma miram eu ca cutia automata sa fie mai ieftina cu 140 de euro decat cea manuala.

Probabil eu am fost unul dintre cei care i-a anuntat de eroare si au modificat lista de pe site.
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
optzeci a scris:
Okta43 a scris:pe siteul oficial opel a aparut si motorul de 120cp .. diferenta la echipare enjoy intre 140cp si 120cp este de doar 160 euro.. deci nu prea se merita cel de 120 pentru o diferenta asa mica

P.S aceeasi diferenta e la toate echiparile intre 120 cp si 140cp


Asadar asta era greseala pe care o facusera in lista de preturi. Pusesera preturile de la 1.4 T 120 CP si trecusera 1.4T 140 CP cutie automata. Ma miram eu ca cutia automata sa fie mai ieftina cu 140 de euro decat cea manuala.

Probabil eu am fost unul dintre cei care i-a anuntat de eroare si au modificat lista de pe site.


ai vreun numar de contact de la opel sau ai anuntat prin intermediul reprezentantei? tare a-si vrea un numar de la opel sa sun sa-i intreb despre starea comenzii ca astia de la reprezentanta sunt cam praf
  • Sorin_cta

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2010 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2010

  • Mesaj Privat
optzeci a scris:Doar Casco.

Valoarea masinii cu reducerea oferita de dealer era vreo 16350 Euro si la valoarea aceasta s-a calculat Casco, nu la cea pe care am platit-o eu efectiv prin scaderea voucherelor.

Daca ai permisul de mai putin de 11 ani pretul e si mai mare.


Am si eu o intrebare.
Pe factura cu care te-ai dus la Casco era trecut si pretul DDP sau numai pretul dupa reducerea obtinuta la dealer.
Te intreb deoarece masina se asigura pe valoarea reala fara reducere (conform facturii) sau in lipsa acesteia se asigura dupa valoarea de catalog (Schwacke, Eurotax, Apia) sau a listelor de preturi.
Altfel in caz de dauna masina se considera subevaluata la incheierea asigurarii, si nu sunt platite integral reparatiile.


Ultima modificare facuta de Sorin_cta la Lun 06 Sep, 2010 1:07 pm
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:

ai vreun numar de contact de la opel sau ai anuntat prin intermediul reprezentantei? tare a-si vrea un numar de la opel sa sun sa-i intreb despre starea comenzii ca astia de la reprezentanta sunt cam praf


Numarul este cel din Ungaria: +3612981806

Te poate ajuta cu informatii daca masina nu e ajunsa in tara. Daca e prin tara nu prea iti poate spune unde e.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
optzeci a scris:
Okta43 a scris:

ai vreun numar de contact de la opel sau ai anuntat prin intermediul reprezentantei? tare a-si vrea un numar de la opel sa sun sa-i intreb despre starea comenzii ca astia de la reprezentanta sunt cam praf


Numarul este cel din Ungaria: +3612981806

Te poate ajuta cu informatii daca masina nu e ajunsa in tara. Daca e prin tara nu prea iti poate spune unde e.


astia stiu romana ? masina ajunge in tara pe 11 septembrie.. deci nici pe linia de fabricatie nu e si vroiam sa ii pun afl dar dealerul mi-a zis ca nu se mai poate ca comanda a fost data desi eu tin sa cred ca se poate avand in vedere ca nu a intrat in fabricatie
Skip ads

  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Daca ajunge in tara pe 11 septembrie eu cred ca deja a trecut de codul pana la care se mai puteau face modificari la comanda. Parerea mea. oricum poti intreba. La acel numar exista consultanti care vorbesc romana.
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Nu ma mai uitasem demult pe lista de preturi si vad acum schimbari pe la multe optionale. Scaunele ergonomice nu mai sunt 700 de euro, ci 465?

A treia tetiera spate era optionala, acum vad ca e in standard. de fapt si mie mi-a venit in standard pt ca nu o comandasem.

Acum vad ca se poate comanda roata de rezerva de dimensiuni normale(banuiesc ca 16").

Mai sunt mai multe chestii modificate Smile
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Pachet scaune ergonomice Sport, ºofer ºi pasager
Centuri pretensionate faþã varianta 2, Tetiere active cu 4 poziþii de reglare, pentru scaunele din
faþã, Suport lombar pasager, acþionat electric,
Adjuster passenger seat, manual, 6-way, Scaun ºofer reglabil manual, 6 direcþii

tetiere active cu 4 pozitii ? au schimbat cumva tetierele la scaunele ergonomice ? sau 4 pozitii inseamna iar sus/jos-sus/jos

cred ca am descoperit misterul butoanelor iluminate din plafoniera spate, butoanele cred ca vin luminate impreuna cu trapa electrica.

Trapã electricã, transparentã
Lãmpi de lecturã în spate, cu comutatoare iluminate
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris: sau 4 pozitii inseamna iar sus/jos-sus/jos


Smile
Skip ads

  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
optzeci a scris:Daca ajunge in tara pe 11 septembrie eu cred ca deja a trecut de codul pana la care se mai puteau face modificari la comanda. Parerea mea. oricum poti intreba. La acel numar exista consultanti care vorbesc romana.



greseala mea.. sunt cam aerian azi.. 11 noiembrie Very Happy
  • kylerul

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2010

  • Mesaj Privat
inca ceva nou cred Confused

Asistent parcare, faþã ºi spate
Afiºaj

cumva au bagat la senzorii de parcare si afisare p CB sau isi bat joc de noi ?
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Asa scria si inainte kylerul. Nu e nimic nou, doar ca nu au afisaj.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
kylerul a scris:inca ceva nou cred Confused

Asistent parcare, faþã ºi spate
Afiºaj

cumva au bagat la senzorii de parcare si afisare p CB sau isi bat joc de noi ?


cred ca ai afisaj pe navigatie daca iti pui..
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Okta43 a scris:

cred ca ai afisaj pe navigatie daca iti pui..


Nici macar.
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
are cineva o poza cu scaune ergonomice sport dar neimbracate in piele ?
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Acum patiti si voi ca si mine cand am luat primul Corsa D, (adica pe cel ce il comandase ei pentru show-room.
Nu prea era nimic special pe el, dupa 6luni-1an au bagat tot felul de chestii... asta este... stati sa vedeti cand vin cu reducerile...

Sad
  • optzeci

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2010

  • Mesaj Privat
calin1945 a scris:Acum patiti si voi ca si mine cand am luat primul Corsa D, (adica pe cel ce il comandase ei pentru show-room.
Nu prea era nimic special pe el, dupa 6luni-1an au bagat tot felul de chestii... asta este... stati sa vedeti cand vin cu reducerile...

Sad


Eu nu ma plang de reducere. Sunt foarte multumit de cei 5000 de euro pe care i-am obtinut reducere de la dealer + Rabla. Daca aveam eu rablele erau 6000 Smile Poate ca se vor face reduceri si mai mari, dar pana atunci vor aparea si alte masini si e posibil ca Astra sa nu mai fie atat de tentant cum este acum. Probabil daca as mai fi asteptat vreo 2 ani m-as fi uitat si pe la Golf 7, pt ca 6 e urat Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR