Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Xenonul are un timp de incalzire, nu se aprinde instant la putere maxima, astfel pierzi functia de flash daca pui pe faza lunga. Alte dezavantaje nu sunt, dar eu il consider unul major pe acesta.
Skip ads

  • neverback

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
adica nu o sa mai pot da flash-uri? si daca dau ce se intampla nu se aprind? de tot ? se pot arde din cauza asta?
  • cioflo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2010

  • Mesaj Privat
relu1406 a scris:m axlux korea 6000 k, h7. foarte multumit! nu mi-a dat nicio eroare este adaptat si masinilor cu can-bus!

salut baietzi..o intrebare pt voi,bineinteles care stie si care sa lovit de problema... am un vectra c an 2007 si vreau sai pun xenon pe faza scurta,,,,intrebarea este...da eroare in bord cu kitul ala de xenon ieftin adica chinezarisme(becul este h7)...? Rolling Eyes Oare? Mr. Green
  • by_tzapu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2010

  • Mesaj Privat
salut tuturor, am o problema defapt o nelamurire....am o instalatie xenon d2s originala de fabrica de pe un b..w o pot instala pe opel astra g 2000(farul fara lupa) cu adaptoare de far cu mufe de h7? sunt nou pe clubopel daca gresesc cu ceva va rog sa ma scuzati . astept si eu un raspuns daca ma poate ajuta cineva si daca se poate ce trebuie sa fac sau ce sa mai cumpar . va multumesc . Stima!
Skip ads

  • vowel

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2010

  • Mesaj Privat
cioflo a scris:
relu1406 a scris:m axlux korea 6000 k, h7. foarte multumit! nu mi-a dat nicio eroare este adaptat si masinilor cu can-bus!

salut baietzi..o intrebare pt voi,bineinteles care stie si care sa lovit de problema... am un vectra c an 2007 si vreau sai pun xenon pe faza scurta,,,,intrebarea este...da eroare in bord cu kitul ala de xenon ieftin adica chinezarisme(becul este h7)...? Rolling Eyes Oare? Mr. Green


Salut,

Eu tot pe Vectra C am xenon aftermarket; iar la mine a mers doar cu anulatoare de eroare. De 2 ani nu am probleme cu anulatoarele si nici becurile nu fac discoteca pe strada.
Succes!

PS Te sfatuiesc sa pui de 4100 - 4300. Eu am de 6000 si sunt cam palide pe multe tipuri de carosabil.
  • shyne

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996 b2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
a incercat cineva sa schimbe becurile normale cu unele te tip xenon dar fara instalatia aia ? (se gasesc separat la vreo 70-80 lei setu)...daca da atunci e vreo diferenta intre un bec normal si unu dala ? Idea
  • fabyann4u

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2010

  • Mesaj Privat
vreau sa imi pun si eu xenon pe calibra mea ... h1 toti zic k de 35w dar eu as vrea sa pun de 55 stie cineva ... merge? nu afecteaza cu nimic farul ?
  • Al3x_xct

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
shyne a scris:a incercat cineva sa schimbe becurile normale cu unele te tip xenon dar fara instalatia aia ? (se gasesc separat la vreo 70-80 lei setu)...daca da atunci e vreo diferenta intre un bec normal si unu dala ? Idea

1. nu o sa se potriveasca mufele
2. nu au cum sa se aprinda fiindca becul cu xenon se aprinde la cateva mii de volti, volti generati de acel balast pe care nu mai vrei tu sa-l pui Smile

fabyann4u a scris:vreau sa imi pun si eu xenon pe calibra mea ... h1 toti zic k de 35w dar eu as vrea sa pun de 55 stie cineva ... merge? nu afecteaza cu nimic farul ?

daca ai far cu lupa, poti sa pui 55, daca nu...o sa scoti ochii la destui si cu 35:)
Skip ads

  • shyne

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 1996 b2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2010

  • Mesaj Privat
ms Al3x...o sa`mi iau un kit intreg Smile)
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
am deja de un an montat pe masina un kit xenon de 35w cu bec H7r la 4300K, pus pe faza scurta, ideea e acum as vrea sa imi pun si pe faza lunga, sa folosesc aceeasi combinatie si pentru faza lunga? sau aveti alte pareri.
Toate cele bune.
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Recomand sa montezi lupa bixenon daca ai far cu geam clar.
Eu am asa ceva din februarie si sincer sunt foarte multumit pana acum... am dubla faza lunga Smile halogen+xenon ... e bestial noaptea...
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@decebalus, ai un link ceva? Deci ideea ta e sa bun bixenon pe faza scurta iar instalatia actuala de pe faza scurta sa o pun pe faza lunga ?
Skip ads

  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Nu ai cum sa pui bixenon pe faza scurta decat daca masina e echipata din fabrica cu bixenon. Bixenon-ul tine loc si de faza lunga.
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ai PM
  • uskt2005

  • Mesaje scrise: 2,093
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Astra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Exista kituri BI-xenon cu lupa care se monteaza in far.
Asa ceva vreau sa imi montez in far in locul unde este faza lunga, astfel razultand...

2 faze scurte cu lupa pe fiecare far in parte si cand dau faza lunga voi ramane cu faza scurta aprinsa si se va aprinde faza lunga de la kitul montat.

Nu stiu daca m-am facut inteles, dar eu sper ca da Very Happy

Cam asa arata:


  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Exact asa am si eu montat in locas faza scurta.. posibil acelasi kit.. seamana al naibii de bine cutia... am bixeon pe lupa + faza lunga de pe masina... bifaza lunga cum am spus mai sus xenen+halogen Smile
  • one_just_dany

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Decebalus a scris:Exact asa am si eu montat in locas faza scurta.. posibil acelasi kit.. seamana al naibii de bine cutia... am bixeon pe lupa + faza lunga de pe masina... bifaza lunga cum am spus mai sus xenen+halogen Smile



exista asa ceva...

cenzurat reclama, nu cred ca e potriveala, avand in vedere acelasi oras, Alba Iulia - inca una si te asteapta o pauza
  • Decebalus

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ce ai gasit la 180 de lei este kit h7.
La 600 de lei ai lupe bixenon.
mai costa ceva si montajul Smile
  • bebevs

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Buna am o astra caravan si mar interesa si pe mn niste xenoane, si as dori sa imi dati un sfat de care sa imi pun da sa fie bune si la pret si ca, calitate merci mult si sarbatori fericite va doresc la toti
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
bebevs a scris:Buna am o astra caravan si mar interesa si pe mn niste xenoane, si as dori sa imi dati un sfat de care sa imi pun da sa fie bune si la pret si ca, calitate merci mult si sarbatori fericite va doresc la toti


Incearca mai intai sa-ti iei niste faruri cu lupe, apoi sa te gandesti la xenon Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR