Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • marinikkk

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut....am si eu probleme la turbina a inceput sa suiere ingrozitor de tare la apasatul pedalei de acceleratie putin mai tare......daca o iau progresiv in cresterea turatiei mentinand piciorul usor pe acceleratie nu se aude zgomotul......dar nu vreau sa ma trezesc cu ea in brate......imi puteti recomanda si mie un service in care se poate reconditiona....am incercat undeva prin chitila iar baiatul mi-a spus ca nu are piese intrucat turbina e mitsubishi sau ceva de genu.......as fi recunoscator pentru un ajutor....o indicatie ceva...mersi
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Din partea mea ramane stabilit , marti trec 100% sa las avansul.

Multumesc.
  • piolet

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua,
Sunt programat pt vineri, 14 ianuarie 2011 pt o constatare referitoare la alternator, incaracare, punte de diode. V-as ruga sa-mi comuniccati daca exista posibilitatea inlocuirii pieselor defecte (daca sunt pe stoc) sau daca trebuie sa vin eu cu ele de acasa.
De asemenea, as dori si o programare pt o diagnoza completa si pt inlocuirea unui TID cu BID si activarea BC.
Multumesc
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Am fost la diagnoza cu ambele masini (Astra G + Vectra C) si mi s-a reconfirmat ca masinile mai batrane sunt mai bune... Adica, la Astra cu 220K km la bord costurile reparatiilor sunt undeva in jur de 1000 lei iar la Vectra de vreo 5 ori mai mult si mult mai multe piese. Saptamana viitoare sunt programate ambele Smile pentru resuscitare.

Asa cum ma asteptam, service-ul arata impecabil, baietii asa cum trebuie sa fie niste mecanici profi cu scule profi. Ce mi-a placut foarte mult este ca nu fac nici unul din acele lucruri care te enerveaza la alte service-uri (toata lumea le stie...) si comportamentul este foarte "client-oriented" ca sa zic asa.

Bravo maiandrei!

Foca
  • Avram Adrian

  • Mesaje scrise: 654
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2007

  • Mesaj Privat
"foca montan" cafeaua nu ti-a placut?
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Avram Adrian a scris:"foca montan" cafeaua nu ti-a placut?


Cred ca mi-ar fi placut insa nu am fost servit Razz iar vizita a fost scurta. Cand o sa merg saptamana viitoare cu ambele la resuscitat le voi goli tonomatul ala de cafea Twisted Evil

Foca
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Scuze pentru lipsa de ospitalitate Embarassed
A fost cam harababura ieri, aminteste-mi sa ma revansez data aviatoare cand ne vedem Wink
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:Scuze pentru lipsa de ospitalitate Embarassed
A fost cam harababura ieri, aminteste-mi sa ma revansez data aviatoare cand ne vedem Wink


Stai linistit. si eu eram mult prea curios sa vad ce si cum ai organizat treaba pe acolo si sa vad ce bube au masinutzele.

Saptamana viitoare miercuri si joi ne vedem si nu mai plec neospitalizat asa cum trebuie (cu o burta plina de cafele d'alea bune).

Foca
  • Bebel

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Trezit dimineata, mers la maiandrei, facut revizie, schimbat antigel, verificat niste scartaieli pe la roti, venit acasa. Nici nu am avut timp sa clipesc. Intr-o ora jumate s-a rezolvat si revizia. Stau si ma gandesc daca eu chiar am fost dimineata acolo sau doar mi s-a parut. Smile

Super service, super oameni!
Sper sa revin tot cu ocazia reviziei, desi am senzatia ca nu va fi asa. Very Happy
  • vectra_2.0

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cat ma costa sa imi montez supapa unisens si pot sa trec maine ?
  • marinikkk

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
marinikkk a scris:Salut....am si eu probleme la turbina a inceput sa suiere ingrozitor de tare la apasatul pedalei de acceleratie putin mai tare......daca o iau progresiv in cresterea turatiei mentinand piciorul usor pe acceleratie nu se aude zgomotul......dar nu vreau sa ma trezesc cu ea in brate......imi puteti recomanda si mie un service in care se poate reconditiona....am incercat undeva prin chitila iar baiatul mi-a spus ca nu are piese intrucat turbina e mitsubishi sau ceva de genu.......as fi recunoscator pentru un ajutor....o indicatie ceva...mersi

baieti un ajutor ceva? pot veni si pentru o constatare din partea voastra dar poate imi dati un sfat totusi
  • coaca

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Buna seara,

Am incercat sa va contactez si pe messenger si nu am primit nici un raspuns. Sad

Intrebarile ar fi urmatoarele:

1. As vrea sa stiu daca termostatul Behr are si senzor de temperatura? ( pret in jur de 2 mil )
2. Care ar fi diferenta pentru termostatul GM original ? ( GM stiu ca vine sigur cu senzorul te temperatura ).

Astept un raspuns
Multumesc mult.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
La calculator ajung abia seara tarziu. Cand nu mai aveti rabdare sunati si intrebati. Daca nu raspunde nimeni, mai sunati o data. Dar nu imediat, ci dupa 15-20 minute.
Daca nu raspund eu la telefon, nu disperati. Principala mea activitate este cea de diagnoza. Cand am timp (rar), raspund si eu la telefon.
Cu un sfat, o explicatie, un pret va pot ajuta si colegii mei.

Mi se tot reproseaza ca nu raspund eu la telefon. Inainte de a ma injura, incercati sa intelegeti:
- omul cu problema e langa mine si asteapta o rezolvare, nu sa m-auda pe mine povestind la telefon;
- daca as raspunde eu la telefon mi-as pierde concentrarea. Nu intotdeauna diagnozele sunt "pac-pac";
- incerc sa finalizez fiecare diagnoza in maxim o ora. Si-asa sunt situatii in care nu reusesc asta, dar in medie ma incadrez. Daca as mai raspunde si la telefon in acest rastimp, probabil fiecare diagnoza ar dura cate 3 ore si coada de asteptare ar fi 3 saptamani in loc de una, care si-asa e mult.
Ganditi-va ca aveti o problema acum si va spun sa veniti peste 3 saptamani sa vedem ce are.
Argumente ar mai fi, dar banuiesc ca sunt deja suficiente si ma intelegeti.

Nu pot recomanda niciun service care reconditioneaza turbine, cu atat mai putin in scris! "Mda, m-a pus naiba sa ma iau dupa maiandrei si sa repar turbina la X si mi s-a stricat iar!"
In astfel de situatii cautati REFERINTE! Cautati impresii de la cei care si-au reparat turbinele!
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am fost si eu la EDS.(pentru prima oara)
Cred ca "foca montana" era acolo cu Vectra visinie.
Atmosfera placuta.Ne-am uitat la masina impreuna si apoi am facut planul de bataie.
Am decis ce sa facem si ce sa nu facem.
Maine ma duc sa iau masina ca astazi nu am avut timp.
Sper sa-mi fi facut si volanul;))
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
cangri a scris:Am fost si eu la EDS.(pentru prima oara)
Cred ca "foca montana" era acolo cu Vectra visinie.


Deci tu erai cu V6-le ala... nu am apucat sa vorbim ca eram pana la gat in discutii cu ce sa mai schimbam la masini...

Foca
  • gabby_

  • Mesaje scrise: 238
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Datorita cuvintelor de bine care vi se aduc,am reusit sa-mi fac programare ptr luni sa schimb distributia cu pompa de apa la un astra h 1,9 cdti dth ....vin tocmai din Constanta pentru ca aici nu prea am incredere in service-uri.
Daca ma ratacesc si nu va gasesc cu siguranta voi mai revenii cu un telefon.
Sa ne vedem cu bine luni la Bucuresti Smile
  • marinikkk

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut.....nu am spuso ca pe un repros Smile stiu ca sunteti ocupati si vreti sa multumiti clientul.
Nu este extraordinar de urgent intrucat inca nu circul cu masina.
Totusi mai am o intrebare : Se poate citi cu aparatul de diagnoza parametrii de functionare a turbinei pentru a observa daca intradevar aceasta este cauza suieratului si / sau daca aceasta este defecta?
Si un pret pentru diagnoza daca se poate
  • osc1or

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Am si eu programare pt luni, 24 ianuarie la ora 17.30.
Sunt curios ce o sa iasa... sper ca rezultatele sa fie mai bune decat cele inregistrate la celelalte service-uri pe unde am mai fost unde mai mult am aruncat banii..
p.s. o sa testez si atat de laudata cafea Smile
  • KoSmO

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2009

  • Mesaj Privat
gabby_ a scris:Datorita cuvintelor de bine care vi se aduc,am reusit sa-mi fac programare ptr luni sa schimb distributia cu pompa de apa la un astra h 1,9 cdti dth ....vin tocmai din Constanta pentru ca aici nu prea am incredere in service-uri.
Daca ma ratacesc si nu va gasesc cu siguranta voi mai revenii cu un telefon.
Sa ne vedem cu bine luni la Bucuresti Smile


O sa fiu si eu luni , o sa vezi cum arata o volanta uzata la acelasi motor ca al tau Very Happy
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@gabby_ nu ai cum sa-i ratezi.
Cum intri in bucuresti a doua intrare pe dreapta:))

@osc1or vezi sa le ceri zahar ca se pare ca aparatul ala nu stie sa dea si zahar:)

Sunt super de treaba baietii.
Am fost astazi si am luat masina ca o lasasem la ei pentru cateva reparatii.
Super profesionalisti.
Merci Zapp pentru tot ajutorul si sfaturile.
Merci maiandrei petru ca ti-ai facut timp sa te uiti si la volan.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR