Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Astazi am facut prima plimbare cu balena neagra in afara orasului, masina este foarte stabila in curbe si te ajuta la depasiri, eu unu sunt foarte multumit de achizitie.
Am folosit si pentru prima data pilotul, foarte usor de setat isi face bine treaba, mentine viteza si te joci foarte usor cu el cu ajutorul comenzilor de la volan.
Consum 5.7 la dus iar la intors 6.1 ambele cu clima on, la retur am mers pe autostrada si am mai accelerat asa in cateva reprize dar nu foarte mult, am mentinut limita de 130 km/h.

Regasiti mai jos cateva poze:





Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Sirc...frumoasa!
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Da, nu stiu ce sa zic.. pe de-o parte ma gandesc ca a trebuit sa trag ceva de el pe unele serpentine si ca o putere mai mare ar rezolva acest aspect, dar pe de alta parte, bag de seama ca nu voi merge mereu cu ea incarcata, majoritatea timpului voi sta singur in masina si cu o sticla de apa in dreapta Smile) ..iar in aceasta configuratie, motorul este mai mult decat ok.. mai vad eu ce si cum.. oricum, garantia extinsa clar o fac..


Pai, daca faci clar garantie extinsa inseamna, la fel de clar, ca nu faci remapare.
Altfel, ne pui pe ganduri....
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:Sirc...frumoasa!


Multumesc Bogdan, trebuie neparat un parasolar + folie cu protectie UV pe spate si luneta, este jale cand o tin la soare, cuptor cand intri in ea.
O iubeste si soarele Laughing
Skip ads

  • IBogdan999

  • Mesaje scrise: 596
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Ma gandeam la folie..dar mie mila de banii aruncati pe oglinda electrocromata.
SIRC..UNDE AI PUS ORNAMENTELE CROMATE DIN BARA?
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Asa e Silviu, da sunt chiar multumit de consum, iar motorul impreuna cu cutia de viteze fac o echipa foarte buna! Totusi, in aceste conditii de tonaj depasit Smile) motorul si-a aratat limitele, asa ca in viitorul apropiat voi da o fuga pana la EDS sa-mi dea 165 de armasari si 260 NM.
Pe viraje masina sta incredibil de bine, drumurile expres ale polonezilor au limita 120 la ora si niste curbe de zici ca iesi prin parapet, foarte stranse.. plus ca am exagerat si eu putin cu 130, dar nici o emotie pentru Giugiuca mea .. e foarte stabila. Sa fie de la Watts sa nu fie, nu stiu..dar e o placere 😊😉

Vorbim dupã primele 2 revizii.
  • sirc

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
IBogdan999 a scris:Ma gandeam la folie..dar mie mila de banii aruncati pe oglinda electrocromata.
SIRC..UNDE AI PUS ORNAMENTELE CROMATE DIN BARA?

Le-am comandat la reprezentanta si montat tot la ei.
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutare baieti.
Sirc felicitari pt achizitie...e super.
Si.acum cateva mici nelamuriri am si eu...Tai-Pan ti.a coborat masina cu 5 mm de la scut?sau jumatate de mm..?!
Nu stiu de ce atat stres pe remaparea aia.....Cosmin daca tot vrei si garantie extinsa dar si efectul remaparii...mergi pe remapare tip powerbox si gata....s.ar putea sa fie mai scumpa putin ca sa se duca la 165 cp,nu stiu exact dar intereseaza.te...e plug&play si gata ingrijorarea asta....
Garantie extinsa...stiti ca se aplica pt cutie,motor....si nu mai cuprinde garantia asa cum e ea in primii 2 ani,nu?...pt o masina care a trecut de maturitate si este aproape de batranete,cred ca este o jignire:)))cam toate problemele legate de cutie si motor ar cam fi rezolvate,acum na...depinde si de exploatare dar in cazul tau Cosmin,cu apa plata in dreapta...nu cred ca ar duce.o rau masina 😆
Skip ads

  • Alexandru074

  • Mesaje scrise: 836
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Sirc exista un site unde poti comanda cromul partea fata pe original?
  • zz_top79

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Daca nu este cu supãrare all4u imi poți face si mie o tura se oraș intr-o dupã amiaza sa vãd si eu cum merge.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:
Cosmin95 a scris:Da, nu stiu ce sa zic.. pe de-o parte ma gandesc ca a trebuit sa trag ceva de el pe unele serpentine si ca o putere mai mare ar rezolva acest aspect, dar pe de alta parte, bag de seama ca nu voi merge mereu cu ea incarcata, majoritatea timpului voi sta singur in masina si cu o sticla.


Pe serpentine doar nu erai intr-a 4a, a5a sau a6a? Ca nu are sanse sa urce usor cu alea...

Nu pantalon, asta era pe autostrada... pe serpentine a doua si a 3a..
App nu stiu ce e cu turbo asta, ca dupa 3000 suna tare misto 😎
Parca nu suna asa in primele sute de km Smile)


Ultima modificare facuta de deleted-104298 la Dum 30 Jul, 2017 10:56 pm
  • all4u

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Da zz_top79. sigur.
Lasa-mi un mesaj pe privat si stabilm detaliile
Skip ads

  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
olly09 a scris:Salutare baieti.
Sirc felicitari pt achizitie...e super.
Si.acum cateva mici nelamuriri am si eu...Tai-Pan ti.a coborat masina cu 5 mm de la scut?sau jumatate de mm..?!
Nu stiu de ce atat stres pe remaparea aia.....Cosmin daca tot vrei si garantie extinsa dar si efectul remaparii...mergi pe remapare tip powerbox si gata....s.ar putea sa fie mai scumpa putin ca sa se duca la 165 cp,nu stiu exact dar intereseaza.te...e plug&play si gata ingrijorarea asta....
Garantie extinsa...stiti ca se aplica pt cutie,motor....si nu mai cuprinde garantia asa cum e ea in primii 2 ani,nu?...pt o masina care a trecut de maturitate si este aproape de batranete,cred ca este o jignire:)))cam toate problemele legate de cutie si motor ar cam fi rezolvate,acum na...depinde si de exploatare dar in cazul tau Cosmin,cu apa plata in dreapta...nu cred ca ar duce.o rau masina 😆

Olly, nu as baga mana in foc pentru partea mecanica... chiar daca e trecuta prin viata..
Ideea cu power boxul e ok in ceea ce priveste garantia, dar am auzit ca nu ar fi foarte sanatos, el pacalind ecu cu date false pentru a mari puterea..
Oricum, ms mult de tot pt informatii.
Cum e masinuta ta? Esti multumit de ea?😊
  • Silviu Mustata

  • Mesaje scrise: 1,199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Astazi am facut prima plimbare cu balena neagra in afara orasului, masina este foarte stabila in curbe si te ajuta la depasiri, eu unu sunt foarte multumit de achizitie.
Am folosit si pentru prima data pilotul, foarte usor de setat isi face bine treaba, mentine viteza si te joci foarte usor cu el cu ajutorul comenzilor de la volan.
Consum 5.7 la dus iar la intors 6.1 ambele cu clima on, la retur am mers pe autostrada si am mai accelerat asa in cateva reprize dar nu foarte mult, am mentinut limita de 130 km/h.

Regasiti mai jos cateva poze:





Superba!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Astazi am facut prima plimbare cu balena neagra in afara orasului, masina este foarte stabila in curbe si te ajuta la depasiri, eu unu sunt foarte multumit de achizitie.
Am folosit si pentru prima data pilotul, foarte usor de setat isi face bine treaba, mentine viteza si te joci foarte usor cu el cu ajutorul comenzilor de la volan.
Consum 5.7 la dus iar la intors 6.1 ambele cu clima on, la retur am mers pe autostrada si am mai accelerat asa in cateva reprize dar nu foarte mult, am mentinut limita de 130 km/h.

Regasiti mai jos cateva poze:





Ceva frumos.. n-am cuvinte omule!🤗
  • mosudan

  • Mesaje scrise: 649
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra Sedan 2018 B14NET TURBO
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2017

  • Mesaj Privat
sirc a scris:Astazi am facut prima plimbare cu balena neagra in afara orasului, masina este foarte stabila in curbe si te ajuta la depasiri, eu unu sunt foarte multumit de achizitie.
Am folosit si pentru prima data pilotul, foarte usor de setat isi face bine treaba, mentine viteza si te joci foarte usor cu el cu ajutorul comenzilor de la volan.
Consum 5.7 la dus iar la intors 6.1 ambele cu clima on, la retur am mers pe autostrada si am mai accelerat asa in cateva reprize dar nu foarte mult, am mentinut limita de 130 km/h.

Regasiti mai jos cateva poze:





Superba,sa te bucuri de ea sanatos !
Cum si de unde ai montat/cumparat ,aparatorile de noroi ?!
Dealer-ul mi-a spus ca nu este indicat a se monta pentru ca ,spune el,exista riscul sa se erodeze metalul sub aparatoare !
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sirc, ai rezolvat cu WiFi?
  • olly09

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
olly09 a scris:Salutare baieti.
Sirc felicitari pt achizitie...e super.
Si.acum cateva mici nelamuriri am si eu...Tai-Pan ti.a coborat masina cu 5 mm de la scut?sau jumatate de mm..?!
Nu stiu de ce atat stres pe remaparea aia.....Cosmin daca tot vrei si garantie extinsa dar si efectul remaparii...mergi pe remapare tip powerbox si gata....s.ar putea sa fie mai scumpa putin ca sa se duca la 165 cp,nu stiu exact dar intereseaza.te...e plug&play si gata ingrijorarea asta....
Garantie extinsa...stiti ca se aplica pt cutie,motor....si nu mai cuprinde garantia asa cum e ea in primii 2 ani,nu?...pt o masina care a trecut de maturitate si este aproape de batranete,cred ca este o jignire:)))cam toate problemele legate de cutie si motor ar cam fi rezolvate,acum na...depinde si de exploatare dar in cazul tau Cosmin,cu apa plata in dreapta...nu cred ca ar duce.o rau masina 😆

Olly, nu as baga mana in foc pentru partea mecanica... chiar daca e trecuta prin viata..
Ideea cu power boxul e ok in ceea ce priveste garantia, dar am auzit ca nu ar fi foarte sanatos, el pacalind ecu cu date false pentru a mari puterea..
Oricum, ms mult de tot pt informatii.
Cum e masinuta ta? Esti multumit de ea?😊


Pai...citeste Cosmin despre Powerbox ala:).intr.adevar pacaleste ecu pe care.l face sa tina cont de datele powerbkx si sa uite de ce e scris in ecu.gasesti info pe net ,sunt masini care functioneaza ok cu tipul asta de tuning.
Cat despre masina,este ok...legatbde tinuta la drum sunt f multumit,ms:)
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Salutare,
Oameni buni eu unul nu inteleg nimic din asta.Am fost sambata trecuta pe 22.07 si masina este in productie termen de livrare pe 11 septembrie.Azi am sunat si am vorbit cu Vlad si surpriza masina este tot in productie dar termenul de livrare este la inceputul luni septembrie😡😡😡.
Masina din cate am inteles eu este gata in cam 3zile de cand intra in linia de productie.Voi ce parere aveti?
Comanda data pe data de 05.05 si termen de livrare 90 -120 zile.😡😡😡😡
  • alexxastra

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Si pe mine ma duc cu vorba cei de la Radacini Plaza Romania.Termenul din contract e 1 august. Si ei imi spun ca in jur de 15 august. Este aberant ce se intampla.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR