Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • pantalon

  • Mesaje scrise: 652
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Olly pe bune esti amuzant, eu conduc o corsa opc line nu o corsa opc, cauta si tu pe internet si nu-mi mai rastalmaci vorbele. Acum nu mai sta suparat ca nu ma iau de tine, te las in pace cu tot cu tiganismele tale/mele
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
pantalon a scris:N-am nici timp nici chef olly sa ma cert cu tine, eu doar am zis ca gasesti oferte pe alcar. De, pt jante noi super ok. Stai linistit, ca eu oricum rulez pe jante de 17 si cauta pe net sa vezi cum are corsa mea de generatie noua, interiorul opc line, asa sa vezi un volan de masina nu de caruta. Sa iti fac o poza si cu navigatia mea? Cred ca e prea mult pt tine, asa cred ca esti tu, in loc sa iei s8 iei s3 la oferta, ca iti plac esti tu mai oldschool si iti plac generatiile vechi, fiabile.


Pantalon, te rog sa gandesti inainte de a vorbi, ca mai ai un antecedent cu "griul saracului", care a deranjat ceva lume de aici, chiar daca nu au reactionat.
Acum, vad ca recidivezi cu "volan de masina, nu de caruta".
Sa inteleg ca tu ai "masina" iar olly09 are "caruta"? Pai "carute" ca a lui olly09 avem cam toti de pe aici..., asa ca iar ai dat-o in bara!
Poate ca ar fi frumos din partea ta sa ne ceri scuze, pentru ambele afirmatii...
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Ne raspunde mai tarziu...are treaba acum.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Olly, olly.. te-ai inrosit temporal🤣🤣 ofof.. baga alt cont pana trece perioada Smile))))
Skip ads

  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Emil, ai mai aflat ceva de data receptiei?


Sunt pe ultima suta de metri cu asteptarea si asta este perioada cea mai grea, stii foarte bine.
Consilierul de vanzari mi-a spus ca doar in procent de 90% poate garanta ca va fi respectat termenul de livrare din contract, de 90 zile.
Spune ca inca sunt probleme la transport. Ma intreb de ce nu au invatat din experienta de anul trecut, ca Opel se lauda ca in 2016 Opel Astra a fost cea mai vanduta masina de import prin programul Rabla. Sau anul acesta depaseste cu mult vanzarile de anul trecut?
  • lexandrei10

  • Mesaje scrise: 495
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Sigur sunt depasite....
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
am spãlat fetița
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat

Acum vino cu carpa uda si da-i un detailing cum merita😎
Skip ads

  • SCristian

  • Mesaje scrise: 209
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Foarte frumoasa culoarea!Czosin.Sa ma vad cu ia o data in fata porti ca e jalee.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
Acum vino cu carpa uda si da-i un detailing cum merita😎


Am ajuns in parcare si deja se vede praful finut finut .Plus ca in zona oglinzii sunt deja cateva pete de apa uscata. Asta e . Era prafuita tare. Acum e mai bine Smile
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Salut . Ma plangeam eu de faptul ca zilele urmatoare imi expira cele 30 de zile de circulatie provizorie. Inca n am primit cartea tehnica de la Opel . Am sunat la ei , m am plans, am schimbat putin-putin tonul si mi -au spus sa trec pe la ei sa imi modifice din 30-> 90 de zile ! Astra on roads ! Very Happy Very Happy Very Happy
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat

Alta colorata Smile)) doar ca e hatch😁
Skip ads

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
CZosin a scris:
Cosmin95 a scris:
Acum vino cu carpa uda si da-i un detailing cum merita😎


Am ajuns in parcare si deja se vede praful finut finut .Plus ca in zona oglinzii sunt deja cateva pete de apa uscata. Asta e . Era prafuita tare inainte de a o duce la spalatorie. Acum e mai bine Smile

  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
Alta colorata Smile)) doar ca e hatch😁


Mult mai frumos Sedan-ul <3
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
PEmil a scris:
Cosmin95 a scris:Emil, ai mai aflat ceva de data receptiei?


Sunt pe ultima suta de metri cu asteptarea si asta este perioada cea mai grea, stii foarte bine.
Consilierul de vanzari mi-a spus ca doar in procent de 90% poate garanta ca va fi respectat termenul de livrare din contract, de 90 zile.
Spune ca inca sunt probleme la transport. Ma intreb de ce nu au invatat din experienta de anul trecut, ca Opel se lauda ca in 2016 Opel Astra a fost cea mai vanduta masina de import prin programul Rabla. Sau anul acesta depaseste cu mult vanzarile de anul trecut?

Salutare la toata lumea eu vin cu vesti nasoale.
Am vorbit cu Vlad acum doua saptamani si termen de luvrare era posibil pe 11 august .Toate bune si frumoase insa cum sunt nerebdator am sunat luni si surpriza masina este tot in productie si termen de livrare este la inceputul luni septembrie.Am sunt la info opel si este o doamna care dupa ce am vorbit cu ea si am dat codul de la comanda mi a confirmat si ea aceiasi data.A ramas s a sunt luni din nou si vedem in ce stadiu este masina.Oare se pot face aranjamente cu cei de la opel?
Asa daca este termen pe data de 6.09 depasesc data de comanda.Pot face ceva in privinta datei de livrare cu cei de la opel?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Multa rabdare, Gabi! Nu te mai agita, nu ai ce face. Cand am plecat din tara acum 3 zile am vazut o platforma plina cu Sedanuri ce intra in Romania pe la vama Bors.. chiar ma gandeam.. o fi si a lui Emil sau Gabi una din ele .. 😊
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
CZosin a scris:
Cosmin95 a scris:
Alta colorata Smile)) doar ca e hatch😁


Mult mai frumos Sedan-ul <3


Categoric! Cati km ai facut cu ea si cum ti se pare motorul pana acum?
  • gaby1971

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Multa rabdare, Gabi! Nu te mai agita, nu ai ce face. Cand am plecat din tara acum 3 zile am vazut o platforma plina cu Sedanuri ce intra in Romania pe la vama Bors.. chiar ma gandeam.. o fi si a lui Emil sau Gabi una din ele .. 😊

Multumesc 😀😀😀
  • PEmil

  • Mesaje scrise: 2,662
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017 LUJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Multa rabdare, Gabi! Nu te mai agita, nu ai ce face. Cand am plecat din tara acum 3 zile am vazut o platforma plina cu Sedanuri ce intra in Romania pe la vama Bors.. chiar ma gandeam.. o fi si a lui Emil sau Gabi una din ele .. 😊


A mea sigur nu.
  • CZosin

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:
CZosin a scris:
Cosmin95 a scris:
Alta colorata Smile)) doar ca e hatch😁


Mult mai frumos Sedan-ul <3


Categoric! Cati km ai facut cu ea si cum ti se pare motorul pana acum?


Circa 1200km. Motorul pare destul de potent pentru gusturile mele .Daca vrei sa mergi mai tare are putere motorasul .Eu sunt multumit. Singura chestie care nu prea imi place mie e urmatoarea:, fie ca nu stiu eu sa schimb treptele , fie se simte asa la masina asta, cand se calca ambreajul in treapta I(trecerea in i -> ii) se aude din cand in cand un zgomot (zgomotul decuplarii). Apoi , cand revin cu treapta a 2 , pentru ca sunt prea gentil cu ambreajul, il ridic incet-incet (si mai incurc si traficul), practic masina scade din viteza, iar cand revin cu acceleratia se simte bruscata putin . Trebuie sa ma mai obisnuiesc cu treapta I-II.Am sa ma invat sa o urc putin in ture , consider ca merg cu ea cam subturata in treptele 2-3. Nu e chiar masina ideala pentru oras, e destul de mare si nu prea ii vezi limitele . (capota fata/spate/ colturile etc). La drum intins imi place foarte mult .Am scos consumuri de ~5L, cu viteza medie de 70kmh,ceea ce e foarte bun. Maxim i am dat 147kmh, intr o depasire.E stabila. Pana acum sunt foarte multumit de masina .Mai exista unele minusuri:de ex butonul de AC are un joc mai mare decat cellelalte butoane , dar asta e ...sunt constient ca nu e Mercedes. Urmeaza sa mi extind garantia , ca sa nu am probleme pe viitor. Fie 2, fie 3 ani. Pentru toti cei care au plasat comanda, sa stiti ca e o alegere buna si merita asteptarea . Asteptare usoara tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR