Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
mda, tupeul lor nu ma mai surprinde demult.

O mica poveste: intr-o zi mergeam prin oras fara sa am un loc anume unde sa ajung la ora respectiva. De fapt pierdeam timpul pana iesea prietena mea de la lucru. La un momentdat, la vreo cateva masini in spatele meu isi face aparitia o masina de politie. Pana aici nu era in misiune (nu girofar, nu sirena). Dupa cateva secunde (s-au plictisit baietii mergand cu 30 km/h) au dat drumu' la sirena+girofar. M-am dat la o parte si imediat ce a trecut masina de mine am accelerat si eu dupa masina de politie gandindu-ma ca e o ocazie buna sa imi fac loc printre masini ca si cand sunt cu politia. Ma plictiseam eu dar nici cu 30 km/h nu era distractiv. Asadar, am mers in spatele politiei cam 1 km timp in care urgenta s-a evaporat... am mai mers inca vreo cateva minute si ne-am oprit la o terasa. Eu mi-am aprins o tigara (am ramas in masina) si ma gandeam cat de jigodii pot fi.... dupa care am plecat in treaba mea.
De fiecare data cand aud sirena ma gandesc "alt echipaj care n-are chef de traficul asta infernal".

Cat despre dirijatul intersesctiilor, cred ca stiu si ei ca se circula mai bine fara ei dar ordinele sunt ordine > sefu' nu gandeste el doar comanda ce simte la momentul respectiv. Daca plutonieru' nu da drumul si la coloana mea in curand (in 5 minute nu s-a miscat o masina) bag mana in claxon si sigur mai incep vreo 2-3. In momentele alea nea caisa isi aduce aminte ca a uitat de coloana noastra si ne da voie sa trecem! Daca sunt si in toane proaste ii arunc o privire deaia cu subinteles... Very Happy asta daca nu imi scapa sa ii spun ceva!
Skip ads

  • Cipivectra

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 1.6 16 valve
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2008

  • Mesaj Privat
eu am asha o intrebare retorica: Oare nu avem politisti printre noi pe forum:D?
  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
meseria de politist e o meserie ca oricare alta.. cu angajati buni si rai... ce vreti sa spuneti ca in sistemul sanitar sunt numai pers competente, sau in sistemul administrativ (primarii, etc) si exemplele pot continua...
"eu am asha o intrebare retorica: Oare nu avem politisti printre noi pe forum:D?"
DA
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Cipi, stiu ca @eti79olt e politist, vezi daca te poate ajuta cu vreun sfat.
Skip ads

  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Oare acestia isi fac datoria? Nu sunt ei de fapt niste angajati lenesi ai sistemului care isi acopera inactivitatea cu procese verbale obtinute din "stat la panda"? Oare nu ar trebui sa existe politisti in intersectii si sa dirijeze circulatia ,asa cum ar fi normal? In occident daca un politist a ajuns la circulatie inseamna ca a fost "sanctionat". La noi cred ca se da "spaga"sa se ajunga acolo. Am in minte atatea intrebari si nici un raspuns care sa ma multumeasca ca si cetatean.
  • dartagnan

  • Mesaje scrise: 370
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Bun...si ce cauta subiectul al Opel Agila? Sad
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
dartagnan ai chipiu? Embarassed
  • dartagnan

  • Mesaje scrise: 370
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Nu am nici un chipiu...dar imagineaza-ti daca toata lumea ar posta pe unde ar apuca ce s-ar alege din forumul asta? Acesta era un subiect de postat la "Discutii generale". Citeste Regulamentul!
Skip ads

  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Furdui a scris:dartagnan ai chipiu? Embarassed


mai draga... te asigur ca pe dartagnan il cunosc personal foarte multi de pe forum de la opel fest si te asigur ca nu poarta chipiu in sensul la care faci tu aluzie... chiar asa ce cauta subiectul asta aici? rog moderatorii sa-l mute unde ii este locul... multumesc.
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am plasat gresit? Sa-l mute cine poate ca eu nu pot. Si imi pare rau ca ati sarit toti pe mine de zici ca cine stie ce mare greseala as fi facut. Vad totusi ca politia nu greseste din punctul vostru de vedere, numai eu un biet "membru" ca ei sunt "organe". Inca o data imi cer scuze pt. plasarea subiectului la "Opel Agila" dar eu spre deosebire de d-voastra am ......Agila.
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca subiectul (de altfel interesant si bun de dezbatut pe forum) este numai pentru posesorii de agila? atunci scuze...no coment Sad ... in legatura cu remarcile la adresa userilor... in dorinta de a fi spiritual evita glumele nesarate... parerea mea... scuze daca ofensez Embarassed
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
De ce trebuia sa mai deschizi un topic?
Ai dat o simpla cautare dupa "politia rutiera"?
https://www.clubopel.com/vie...t=politia+rutiera
Skip ads

  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sper ca nu am intrat intr-o discutie interminabila ca atunci ar trebui sa schimbam si titlul ca am deviat rau de tot de la subiect. Dar m-a deranjat un pic comportamentul de "moderator" al membrilor. Am plasat gresit. Daca e chiar asa problema mare, sa fie mutat sau sters. Am terminat.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Interesant subiectul. Ai intampinat probleme cu vreunul din ei in ultima perioada, incat te-a determinat sa deschizi discutia?
Spune-ne intamplarea ta, eventual.
Admin sau moderatori: Pot fi unite cele de mai jos impreuna cu actualul, la "Discutii generale"?
https://www.clubopel.com/vie...highlight=politia
https://www.clubopel.com/vie...highlight=politia
https://www.clubopel.com/vie...highlight=politia
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
@Furdui
Ti-ai facut-o cu mana ta.
De fapt asta este un forum de politisti la rutiera sub acoperire si d'aia sar toti pe tine!
Acum iti mai zic si eu ceva: citeste Regulamentul si cred ca scrie pe undeva pe acolo ca inainte de a deschide un topic ar trebui sa dai o cautare...
Dar de ce sa nu deschidem 15000 de topicuri cu acelasi subiect, nu? Ca doar este fun!
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
furdui Partea administrativa s-a rezolvat, asa ca nu mai ai motiv de suparare. Spune-ne intamplarea ta! Trebuie sa fie una Smile
Sa dau si cu "periuta" Embarassed : multumiri administratiei pt "lipituri"
  • AaN0n

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Frontera
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2008

  • Mesaj Privat
imi cer scuze daca postez unde nu trebuie (sunt sigur) dar nu ma pricep cu forumurile....sincer nu am nici o legatura cu Opel eu am alta marca de masina si daca se poate va rog frumos sa ma ajutati si pe mine sa gasesc kitu` de instalare la autodata 2005 - 2008 deoarece eu il am pe CD si e zgariat rau de tot si........asta e......problema masinii e urmatoarea.....e un model din `85 cu aprindere electronica si injectie multipunct.....chestia e ca nu o pot pune la relantiu deloc....orice as face imi uda 2 bujii nr. 1 si 4 am incercat sa schimb pozitiile fiselor dar nici un rezultat....daca ma poate ajuta cineva va rog frumos private me ! multumesc mult si scuze !
  • Furdui

  • Mesaje scrise: 1,067
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2008

  • Mesaj Privat
[quote="ovidium"]
Ti-ai facut-o cu mana ta.
De fapt asta este un forum de politisti la rutiera sub acoperire si d'aia sar toti pe tine!

Multumesc pt. intelegere. Aveam nevoie de asta.
Nu era nici o problema daca mi se spunea ca am plasat gresit, dar primul raspuns a fost" Bun si ce legatura are asta cu Opel Agila?" Imi suna cam ironic. Nu puteam sa raspund altfel. Nu am jignit pe nimeni din club deschizand acesta discutie. Doar am plasat gresit. "Cine nu a gresit sa arunce primul piatra" . Oare nu asta asteapta si politia ca doar doar o gresi careva. In loc sa ajute sanctioneaza. Un raspuns de genul "Vad ca nu prea te descurci si ai plasat gresit, rog moderatorii sa corecteze." mi se parea mult mai potrivit. Multumesc celor care ma inteleg.
Florin Furdui
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Furdui a scris:Am in minte atatea intrebari si nici un raspuns care sa ma multumeasca ca si cetatean.
Te ascultam.
  • dornit

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Furdui a scris: Multumesc celor care ma inteleg.
Florin Furdui


cu placere... si acum on topic... mai concret... ce ai patit ca poate te putem ajuta... cu un sfat / o parere - bineinteles Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR