Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Aici e problema ... e ruginit tot .. iar burdufurile la demontare erau bune ...iar pretul ... 700 ron!?!?!? am cumparat caseta la 4 mil ... reconditionata Smile si am gasit ceva mai scump la 10 mil si primeai 3 dac dadeai caseta ta .. adica tot 7 si garantie tot ...
ma rog fiecare dupa cum dispune de bani ...
Skip ads

  • gbl1008

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2003 Y17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Liviugugu, te rog sa imi spui care bucsa a fost buna ,cea din mana sau cealalta , bucsa din mana este de la caseta de 1.7 sau de cat?
  • Liviugugu

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut gbl1008, bucsa de pe ax este cea originala de 1,7 iar cealalta este cea facuta de mine, cea de pe ax avea joc.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
exista kit de reparatie caseta de directie corsa c original GM,daca il puneti nu mai aveti treaba mult timp,bucsa aceasta este de 3 ori mai lunga decat cea pusa pe masina din fabrica,nu mai tin minteexact pretul dar eu am umblat 4 ani fara probleme,masina am vandut-o unui prieten de 1 an si tot nu are probleme
Skip ads

  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Sal ! Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un cod de bucsa sau mai exact de unde se poate cumpara aceasta bucsa. La toate magazinele (inclusiv cele care sunt prezente la noi pe forum) la care am sunat mi-au dat oferta numai de casete de directie spunand ca nu au de vanzare aceasta bucsa sau kit de reparatie caseta de directie.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut! poate reusesc eu sa te ajut,cand ajung la bunica mea,ca acolo am ambalajul iti dau un mesaj cu acel cod
  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu am cumparat GM 93190161, dar nu am instalat kitul de reparatie, deci nu garantez ca acest cod se aplica si tie.



  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut si va multumesc pentru ajutor. Intr-adevar Liviu , la fel ca si tine am comandat si eu acest kit si sper sa fie ok. Pentru cei ce au nevoie si sunt interesati eu acest kit l-am gasit un dealer opel la 140 lei. Pentru cei interesati PM si va spun despre ce dealer este vorba. Liviu si eu dupa multe cautari am gasit acest cod. Saptamana asta ma duc la mecanic si va tin la curent daca se potriveste si cum au mers lucrurile.
Skip ads

  • liviu2004

  • Mesaje scrise: 2,323
  • Locatie: Galati
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Intreaba si daca sunt 2 bucse de schimbat in caseta, ca eu tot nu m-am lamurit. Ms.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
o singura bucsa e de schimbat la caseta de directie
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am fost astazi la mecanic si din pacate vesti proaste. Bucsa de pe masina este in stare foarte buna, nu are niciun fel de joc(bucsa de pe partea dreapta). In schimb pe partea stanga, pe partea soferului jale mare, exista un joc pronuntat d-aici si zgomotele.... Problema este ca teoretic nu se poate face nimic pe partea stanga pentru ca nu are ce sa schimbe acolo. Acum vin cu o intrebare pentru cei care s-au jucat cu acest tip de caseta : exista vreun remediu, exista ceva ce se poate schimba sau 100% trebuie schimbata caseta? Apropo am un kit original de reparatie caseta pentru cei interesati, o sa-l postez zilele viitoare la vand cumpar piese.
  • MihaiGSM

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Ai joc in cremaliera asa cum am si eu la a mea. O solutie de moment e strangerea usoara a surubului de reglaj al cremalierei de pe corpul casetei. Oricum, sfatul meu e sa schimbi caseta cu una reconditionata.
Skip ads

  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@teo la schimbarea casetei ai cam urm variante : 1 450 ron caseta si primesti 3 ,4 lei inapoi iar calitatea pt mine lasa de dorit( eu nu am avut incotro dar nici nu am dat caseta)
2 700 ron si ptimesti in jur de 300 si am inteles ca e cv mai bun.
3 1000 ron si primesti tot 300 cea mai ok calitativ.
asta e din ce imi aduc aminte de acu un an
si acum la prima varianta iar suspectez caseta ca e pe duca ..Nu dau vina nici pe caseta dar e posibil si eu sa fiu de vina la stilul meu de condus: sportiv+ agresiv
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc de sfaturi. Probabil ca voi merge pe varianta unei casete reconditionate, acum ramane de vazut unde ce si cum pentru ca parca nu as merge pe varianta cea mai ieftina. Ramane sa studiez problema si sa vad care este cea mai buna solutie sin punct de vedere finaciar - calitativ.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
toata problema consta in ministeru de finante.
preturile sunt aproximative si acu. 1 an.
caseta. primita era reconditionata low-cost pana si burdufele erau vopsite si proaste in draci. le-am pus pe cele de la caseta veche care sunt net superior mai bune.
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
si inca o completare la achizitia casetei :desfa burdufurile si baga vaselina eu azi le-am desfacut si am rugina la bielete in partea spre caseta .
cum marea masi sa le trimita fara vaselina in burdufe ....
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
sfatul meu de om patit e sa achizitionati o caseta noua daca aveti posibilitate.am incercat si cu una reconditionata,am incercat si cu reparatie..minic.bani aruncati.si unde mai pui ca daca iei o reconditionata si nu verifici site-urile bine dai pe ea cat dai pe una noua.
  • teo1985

  • Mesaje scrise: 280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salut, acum depinde ce intelegi prin noua pentru ca daca iei una in intervalul de pret 400-1000 lei si acelea sunt reconditionate si vandute ca noi. Problema este ca acestea sunt no -nameuri si stai sa te intrebi daca nu cumva e mai bine sa o reconditionezi pe a ta, care este originala decat sa iei un no -name. Una originala este 1500+++ deci alegerea e a fiecaruia.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
codul pentru kit reparatie caseta de directie corsa c GM 93190161 nu va jucati cu prostii de genul bucsa de dacia,faceti o treaba cam destul de grea degeaba
  • dda

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Combo 2007 1.3CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Pretul depinde de producator in ziua de azi platesti brandul nu produsul efectiv.la achizitionarea uneia refacute gasesti cei mai ciudati producatori.eu nu am fot atent si am luat o reconditionata delphi.jale mare.acum am gasit noua cu garantie doi ani produsa de general ricarbi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR