Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • noemy

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2009

  • Mesaj Privat
eu am un ASTRA H de 1,6 twinport din 2005 ,am cumparat-o in luna ianuarie din Germania si sunt f. f. multumit . sunt sofer de meserie de 30 de ani si stiu ce spun. in Bucuresti consuma 9 la suta afara 6 la suta. distributie schimbata de mine in Romania cu piese originale de (GM) si ulei de Opel (GM).opel este motor de turatie. daca mergi subturat cu el nu ai performante. eu schimb la 2300 de ture caci asa m-am obisnuit de la masinile de serviciu pe care lucrez. Twisted Evil
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Altu care are consum de motor diesel la benzina Laughing
  • eu_criss_88

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2000 X20 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2010

  • Mesaj Privat
hey am computer de bord merg in afara foarte usor abia apas pedala si imi ai 9-10% atata im iarata 9.2 cva de genu la mers foarte usor..nu stiu ce sa zic ce ar fi..am motor de 2000 benzina un sfat ..e normal..? de merg tare ia peste 10 Sad
  • eu_criss_88

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2000 X20 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2010

  • Mesaj Privat
a mea consuma 9-10 la mers ca batranii! acelerat si apoi tinuta pedala abia atinsa la 100 la ora
am motor 2000 benzina .. oare care e motivul asa e normal?
Skip ads

  • DMX

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Relantiul este un pic aritmic il intalnesti la multe masini ......
8% extraurban nu mi se pare mult .

Inainte cat aveai consum ?
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu_criss_88 a scris:a mea consuma 9-10 la mers ca batranii! acelerat si apoi tinuta pedala abia atinsa la 100 la ora
am motor 2000 benzina .. oare care e motivul asa e normal?


e normal
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
eu_criss_88 a scris:hey am computer de bord merg in afara foarte usor abia apas pedala si imi ai 9-10% atata im iarata 9.2 cva de genu la mers foarte usor..nu stiu ce sa zic ce ar fi..am motor de 2000 benzina un sfat ..e normal..? de merg tare ia peste 10 Sad


e normal
tu cat ai vrea sa ai consum?
e masina ,nu bicicleta sa dai la pedale si sa mearga cu un snickers.
  • bv88mot

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2011

  • Mesaj Privat
motannu opewl am si eu un f 16 c16nz si de la un timp imi consuma cam mult 12 %oras precizez inainte imi lua un 7% imi da eroare 45 la test agrafa .precizez ca bujiile,fise,filtre schimbate carburator curatat injectorul pisa normal care este problema cu consumul help please...
Skip ads

  • wolfmxn

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2009

  • Mesaj Privat
masina din semnatura 9-11% oras 2500-3000 ture(in functie de trafic si sezon) si 6-7% afara cu viteze de 90-110 km/h si mici zvacniri (130-160)
sf.gheorghe-piatra neamt aproximativ 700km 6.2l/100km cu 3 persoane la bord, consum facut prin metoda plin la plin
  • krydoo

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2007

  • Mesaj Privat
asa si la mine, atat ca eu schimb dupa 3000 ture. la un moment dat aveam temostatul blocat pe deschis si in afara imi lua mai mult , vreo 8, deoarece era motorul rece nu mai lucra in parametrii.
  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am postat in alt subiect consumul meu vara la BC, adica, acum dupa ce vara trecuta scazuse la 9,8 la z18xe mers prin afara orasului, pana acum in oras a crescut laa 10,2 in carte scriind 10,4.

Am sa fac si un consum cu calcul dupa rezervor.
Va anunt.
  • beavis

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2010

  • Mesaj Privat
z18xe consum 9% orasi si 6% in afara orasului mers linistit
mers sportiv creste de se si dubleaza
Skip ads

  • viorelonly

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Esti tare !
Sau mai bine zis, esti moale (la picior).
9 in oras... wow
  • dragos111

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra OPC 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salutare ,de curand mi-am luat si eu un opel astra bertone 1.8 16v 125 cai din 2002 linea blu ,toate bune si frumoase pana am ajuns cu ea in tara am mai facut cu ea vreo 1500 de km si dupa am schimbat ulei ,filtru aer ,benzina ,de ulei ,polen...imediat dupa schimb nu mai tragea ca inainte era putin mai moale ,la vreo doua luni mi s a aprin acea masina cu cheita in bord dupa un timp s a stins am pus tester nici o eroare acum in present a inceput sa pape bine pun de 50 ron benzina si nu fac mai mult de 55 60 km in oras .....intr o zi veneam din vaslui catre barlad locatia mea inainte de plecare am pus benzina de la omv eu de obicei o pun pe cea mai puternica in cifra ....in drum spre casa mi s a aprins acel robinet si nu sa mai stins m-am dus direct in service si I-am pus testerul si mi a iesit ceva pe cilindru 2 I-a sters eroarea dupa care imediat am schimbat la ea .....distributie cu pompa apa ,sonde lambda ambele bosch,bujii beru cu 4 aprinderi eroarea cu acel robinet nu o mai am dar consumul ma mananca in oras cred ca in jur de 18 19litri tin sa precizez ca nuu ii dau blana merg normal iar ulei nu papa un gram am 7000 facuti si m am uitat la joja si e la fel de cand l-am schimbat relantiu sta frumos la 900 ture nu oscileaza deloc, acum intrebare ce poate influenta consumul assa mare in oras? in afara nu prea papa, precizez ca am schimbat la ea filtre ulei bujii sonde lambda ambele bosch ,distributie pompa de apa radiator apa nou ....masina are 159000 mii km multumesc astept un raspuns o parere ca la mine mecanicii zic ca e normal ca e benzina
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR