Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ma laud si eu cu un mio c720b cu speedcam-urile adaugate - sint foarte multumit de el si face un duet super cu un beltronics sti driver - de preturi sa nu ma intrebati Embarassed


Ultima modificare facuta de defero la Sam 09 Aug, 2008 6:18 pm
Skip ads

  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Am si eu un MIO c310, unde il pot up data
  • defero

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 z13dth 90cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2008

  • Mesaj Privat
- poate gasesti de vezi pe aici: http://www.pdiromania.ro/in...page&Itemid=1 sau http://speedcams.tehnoplus.net/ ori aici http://www.mio.com/ro/
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
bodyaron, te pot ajuta sa pui ultima versiune de iGO8 (3D) si cu cele mai noi harti si speedcam-uri pe el.

Contacteaza-ma pe privat daca esti interesat.
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Garmin Nuvi 250W, numai ce l-am achizitionat (09.08.2008), adica azi, la momentul postarii mele. Prea multe nu stiu inca despre el, doar ca foloseste Road 2006. L-am achizitionat din Ungaria si in drum spre casa am vazut ca nu ii apare localitatea Turnu pe harta si nici vama de la Turnu. Trebuie sa-i fac update.
  • bodyaron

  • Mesaje scrise: 257
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
murzick a scris:bodyaron, te pot ajuta sa pui ultima versiune de iGO8 (3D) si cu cele mai noi harti si speedcam-uri pe el.

Contacteaza-ma pe privat daca esti interesat.

Multumesc mult dar i am dat cuiva sa mi faca asta-pret150 lei Crying or Very sad
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
mark a scris:GPS Blaupunkt TravelPilot Lucca 3.3


Austria, Germania si Elvetia preinstalat, restul le am pe dvd, in total vreo 21 de tari vest europa ... nu am Romania si ma deranjeaza foarte tare ...
Stiti cumva de unde as putea sa iau harta Romaniei ? Sau daca o are cineva, cum as putea sa o iau de la cel care o are?

Foarte multumit de el, cand a spus ca ai ajuns la usa pai atunci chiar esti in fata usii, mai prost sta cu bateria, se descarca si fara a fi folosit, neconectat la sursa de curent se descarca in 3 ore de functionare ...


In Mai cand am fost acasa, l-am dus si eu pe al meu la un centru de reparat telefoane si mi-au pus MioMap si harta Europa de vest si est. Sunt in mare parte multumit dar ma deranjeaza o chestie, cand sunt in oras, se chinuie sa ma duca tot pe centru si nu stiu cum sa-l setez sa nu mai faca asa, adica sunt la intersectie cu soseaua de centura si el ma directioneaza catre centrul orasului. Are o optiune "Speedcam", stie cineva ce face aceasta optiune?
Multam.
  • murzick

  • Mesaje scrise: 1,007
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
mark, daca in setarile MioMap-ului, la Parametri traseu, ai setat "Cel mai scurt", atunci programul te va ghida pe cel mai scurt drum. Si o centura nu are cum sa fie mai scurta decit drumul prin oras. Smile Daca ai setat "Cel mai rapid", ar trebui ca limita de viteza pe centura sa fie sensibil mai mare decit prin oras pentru ca programul sa ia in considerare centura. O varianta ar fi sa adaugi citeva puncte intermediare la traseu, pe centura.

Cit despre "speedcams", uite aici manualul pt. MioMap 3.3. Vezi punctul 4.2.9 - Camere de monitorizare a traficului. Se mai discuta si aici despre asta https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=30388

In alta ordine de idei, MioMap 3.x este bazat pe iGO2006, folosind exact acelasi format de harti. Din cite stiu eu, pentru iGO2006 (respectiv MioMap 3.x), nu se vor mai scoate update-uri de harti, clientii fiind incurajati sa faca upgrade la iGO8. Hartile pentru iGO8 sint mai noi, dar au alt format decit cele pentru iGO2006. De exemplu, harta Romaniei/Austriei in acest moment:
- iGO2006: Romania_2008.01_080228.fbl / Austria_2007.10_071116.fbl
- iGO8: Romania8_2008.01_080619.fbl / Austria8_2008.01_080313.fbl
Skip ads

  • relubr

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cei care se pricep , ce model de GPS recomandati? -ieftin si bun- cu detectare camere , etc
Am citit tot dar eu sunt tot nelamurit , multumesc.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Desi nu prea eram adeptul gps-ului, i-am vazut utilitatea in bucuresti, mult mai lejer si fara batai de cap. Folosesc un nokia 6110 cu ce a avut deja instalat pe el.
Acum vine problema, vazand utilitatea, sunt foarte tentat de harti mai detaliate, dar toate cautarile si sapaturile nu prea duc nicaieri. Un sfat ceva privind procurarea hartilor si implicit instalarea lor?
  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Un sfat ceva privind procurarea hartilor si implicit instalarea lor?


Garmin xt + harta romaniei (road 2006) sau eventual 2008.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu sunt proaspat posesor de GPS (Garmin nuvi 250W) si nu stiu cum sa bag harti pe el. Am luat de pe net mai multe harti, le-am copiat pe memory stickul GPS-ului si nu vad nici o diferenta. Totusi cum se face?Multumesc!
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Eu unul folosesc un Garmin 250w,bun si iute pe sateliti...cica l-ar vedea vreo 20.


Si eu am un Garmin 250W si vreau sa te rog sa-mi spui cum si de unde ti-ai facut upgrade la harti, in cazul in care ti-ai facut, bineinteles.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un igo8 functional ?
Am unul insa nu vede deloc noile POI si speedcams adaugate .
Multumesc frumos.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Un sfat ceva privind procurarea hartilor si implicit instalarea lor?


Haidi bre, la nokia symbian nu va pricepeti nici unul, sau vreti sa apelez la aia de pe ocazii Very Happy
As pleca prin tari straine si ar fi cu adevarat folositor.
  • marcelt2

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Mures
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@DB77AAA

Ar merge pe symbian un Sygic Drive, eu il am instalat, cu harta romaniei, pe un 6120c. Harta cred ca deriva din cea de iGO, cu ceva lipsuri si buguri, dar e decenta.
  • c.c.

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Corsa 2005 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
GoClever 4330 , Cardinale 2.6. Merge bine. Prompt in inersectii , sensuri giratorii , etc .
Am incercat pe el si IGO 8.
  • phyton

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Un BECKER 7927 la care i-am "insurubat" un IGO cu harta RO din 2008 si care vede si ce nu ma asteptam....catune si mici asezari uitate de lume! In plus raspunde foarte bine la trafic! L-am luat nou din DE, la numai 80 Euroi si sunt foarte multumit cum merge dupa modificarea facuta!
  • lica78

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Qtek 9000(SPV M5000) cu IGO 2008.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca nu merita din pct de vedere pret calitate banii un Mio C720b.
In primul rand ca e varianta economica a lui C720, adica: nu are incarcator la priza 220v si acumulatorul e o mizerie care nu rezista mai mult de 2 ore. Aceleasi rezultate le aveti si cu unul pirat (no name) tot in china fabricat.
Suplimentar la numai o luna de folosire, cablul indispensabil, de alimentare in masina a reusit sa se intrerupa.!
Oare credeti ca face 1000 ron o petarda chinezeasca ca asta?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR