Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • calfianu

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2006

  • Mesaj Privat
la parapetii sociopati de la poduri nimic-nimic? O petitie, ceva, sa le lateasca astia astfel incat doar daca virezi tare dreapta sa le lovesti, si atunci sa te catapulteze pe celalalt mal.
Skip ads

  • marafetu_80

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Masina inchiriata, evitarea unui caine la 120km/h , logan.
Nu stiu cate masini nu rup aderenta la evitarea unui obstacol la 120km/h , mai cu seama loganul care nu este cea ma sigura masina, la viteze asa mari trebuia sa intre in caine astfel avea o sansa reala de supravietuire , eu pun totul pe seama lipsei de experienta si neadaptarea vitezei pe sectorul respectiv.
Conduc de 10 ani si tot nu ma simt Shumi si am codus o groaza de masini.
Un amic a patit o faza de genu a iesit unu de pe un drum lateral la atins in spate , a derapat si a intrat in sant unde a omorat un carmolist si a stat 2 ani in procese expertize etc.
Concluzia e ca nu pomii sunt cei mai periculosi.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mai bine dresam copacii sa se fereasca din calea rachetelor rutiere.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
marafetu_80 a scris: un carmolist


Un ce? Shocked
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Carmolist = cel ce bea carmol (lotiune pt frectie, de la farmacie) = boschetar
Carmolul era "pe vremuri" mai ieftin decat "litra" de "ochii lui Dobrin" Mr. Green
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai si nu trebuia taiat carmolistul? Very Happy
  • cutzitaru

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Kadett 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Si eu consiuder ca nu exista nici un motiv sa taiem copacii!
Am intrat si eu in pom cu o Dacie cu care mergeam (NFS) cu 130 pe serpentine si franam cu treapta a 3-a... Dar nu a avut nici o vina saracul pom! Era numai vina PROSTULUI de la volan (in cazul de fata un pusti de 20 ani SINGUR in masina).
E mai bine in pom decat in altii! Cu ajutorul pomilor se mai "derseaza" din teribilisti si mai scapam de "Trestiile" de la volan care ne omoara pe sosele!
Legea naturii! Incompetentii si cei slabi mor in regnul animal... Daca taiem pomii gasesc ei ceva pe care sa se imprastie...
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
He, he, multam de lamurire, mihdoi. Am apucat si eu carmolul "de pe vremuri", dar de "carmolist" n-auzisem. Tuica de pufoaica, spirt prin paine, da, dar de bautori de carmol nu stiam. Omu' cat traieste invata.
Skip ads

  • robertt_rct

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: 4426'N 2606'E
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
am citit cu rabdare explicatiile fiecaruia si normal, parerile sunt impartite. primul instinct a fost sa votez impotriva taierii copacilor! totusi, prin taierea copacilor de pe marginea drumurilor cresc sansele de supravituire in cazul iesirii in decor! Avand in vedere ca rolul copacilor este de delimitare a drumului cand vizibilitatea este redusa datorita conditiilor meteo propun plantarea de arbusti!
nu vreau sa ma intelegeti gresit, am facut parte dintr-un club de turism care ecologia era pe primul plan! protejati padurile dar locul copacilor de pe marginea drumurilor trebuie luat de arbusti!
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
e si asta o idee dar ca veni vorba de ecologie care pom da mai mult oxigen ala mare sau ala mic-scuze am devenit off topic
  • dannyel87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
am citit tot ce ati scris pe aici....ovidiu sunt de acor cu tine ca drumul s-ar putea sa aiba 7 m....dar nu cred ca incape un logan un X5 si un reanult laguna dac nu ma insel....m-ai ales la viteza aia...sofer nu este nimeni decat dumnezeu...si schumi a avut acident...eu am facut toate astea pentru a mai avea o sansa cand esti in astfel de situatii....va spun sigur ca in tarile europene nu mai sunt copaci pe marginea drumului....nemtii nu cred ca sunt prosti....se pot pune arbusti mici...se pot gasi masuri inlocuitoare copacilor....eu v-am zis cum a stat treba...si nu a butonat nici un telefon tipul acela ....ce s-a zis la tv sunt aberatii...am facut 120000 km si majoritatea afra...am adus masini de dincolo si sa stiti ca este o diferenta enorma....credetima ca stiu ce vorbesc....si numai noi putem incerca sa schimbam ceva

P.S. ovidiu mie nu imi place sa ma cert cu nimeni Wink...totusi eu zic ca suntem oameni nu animale Wink poate ne vedem vreodata la vreun suc ceva Wink
  • dannyel87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
apropo sa stiti ca lugoj caransebes si timisoara lugoj au cam taiat aproape toti copacii....si acuolo chiar este drumul drept si foarte lat....acolo de ce s-a putut defrisa?
Skip ads

  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
drum drept si lat fara pomi pe margine nu crezi ca ar incuraja vitezomanii care daca nu intra in pom intra in alti conducatori auto -.doamne fereste.Problema este ca trebuie circulat cu atentie.Mie unul mie frica mai mult de acesti vitezomani ,eu conduc mai linistit-90-100-tocmai ptr. a evita unele evenimente si nu as vrea ca un pusti de 2 zile cu permis si masina tare de la tat-su sa ma nenoroceasca.Mai umblu si eu cu micutul meu in masina si doamne fereste
  • dannyel87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
@clau24nil aici chiar ai spuso...iesi frate din tara si vezi ce e pe afara....mergi cu 90 iei amenda....aici deja ai spus aberatii ....te rog sa nu te superi pe mine dar asa este
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
alo nenea, acol pe autostrada!
nu vine dobitocul cu x5-ul de pe contrasens, nu sar animalute in strada ca la noi, esti pe langa mai.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
imi plac la nebunie afirmatiile de genul
"no offence, esti prost. nu te supara pe mine, dar asa este. iti zic io ca asa e, sa moara Veta.
uite ca m-am jurat si pe Veta, deci spun adevarul."

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
chiar asa... no offence mai ce naiba?
  • deleted-15207

  • Mesaje scrise: 397
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am fost si afara ,am mers si cu viteza acolo dar exista respect fata ceilalti participanti pe cand aici iti intra in fata p e contrasens si tot el da flashuri.Spun ca daca aveam viteza la o faza din asta, ca am patit ,acum cine stie ce era.adevarul e ca imi place viata si vrea sa mai traiesc ,intreg .atat am de spus ca devin offtopic
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
dannyel87 a scris:apropo sa stiti ca lugoj caransebes si timisoara lugoj au cam taiat aproape toti copacii....si acuolo chiar este drumul drept si foarte lat....acolo de ce s-a putut defrisa?


Pentru ca s-a largit drumul... si pentru ca grecilor care s-au ocupat pana acum de drum li s-a reziliat contractul (ala e drumu' lu ceasca ce au facut ei) vom vedea daca se mai face ceva... in fine, am ramas si cu pomii taiati.
Si ca sa te bucuri iti mai dau un exemplu (tot in jud. TM) intre Lugoj si Faget s-au taiat la greu copaci... banuiesc ca tot cu intetia de largire.

Hai ca ne vedem la un citro! Razz
  • dannyel87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eu nu ma bucur ca s-au terminat....dar stiti si voi ca e spre binele tuturor soferilor sa fie desfiintati copacii de pe marginea drumului...oricat de bun ar fi soferul sau cat de prost ar fii...dac nu ar fii copacii am avea o sansa in plus de a ne salva vietile...pentru ca vrem sau nu sa recunoastem problema pleaca de sus...permisele parerea mea se dau aiurea...te omoara la sala si la traseu nu au treaba cu tine....sunt copii de bani gata(nici macar ei nu merita sa moara) care merg ca nebunii.....s nah....nebunii trebuie ocoliti....dar pentru asta trebuie sa mai avem si unde sa ii ocolim ...sper sa nu supar pe nimeni pe aici dar asa cum voi va spuneti parerea(pro sau contra) este dreptul meu sa o spun si eu pe a mea

STIMA
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR