Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
chip la motor.
search aici, pe vwforum sau pe google.
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
vreau shi io remapare pt vectar 2.0dti .. mai are careva de curand?? Embarassed
  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Da domle nu mai stati pe ganduri. Trage de sparge ca o vaca turbata. Merita si ultimu leutz. Schimbam treptele si radeam ca prostu, nu-mi venea sa cred.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
cipi2ooo a scris:Da domle nu mai stati pe ganduri. Trage de sparge ca o vaca turbata. Merita si ultimu leutz. Schimbam treptele si radeam ca prostu, nu-mi venea sa cred.


De mult asteptam sa postez aici mesajul asta... Am facut si eu resoftare, nu vreau sa fac reclama unde, cipi2ooo stie Smile

Cand m-am urcat la volan dupa adaugare celor 125CP (nu pot spune exact ca sunt atatia, dar s-au adaugat cativa, destul de multi) nu-mi venea sa cred... Duc masina lejer pana in 5000 de turatii, trage intr-a 4-a si a 5-a la fel ca intr-a 3-a... Ce mai... pentru nebuni ca mine merita toti banii... Ce repercursiuni va avea (ma refer la cele negative) va voi informa pe viitor... La consum, ce pot spune (si nu credeam ca voi spune vreodata) in acelasi stil lejer de condus prin Bucuresti consumul a scazut de la 9 la 8,5% (asta mi-a spus BC-ul, nu vrajeli la plic de rezervor)
Skip ads

  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Si prima Octavia de 110 cai linistita de moa. Castigat 4 l de Pepsi.
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Pai nu fi rau, concureaza si tu cu ceva de marimea ta acum... exemplu un Passat de 130CP ar fi echitabil (doar 5 cai in plus si o gramada de kg) Very Happy
  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cu pasatul nu erau probleme nici inainte Cool
P.S. Si apropo de Passat azi, la prima iesire pe autostrada, doi posesori de Passaturi un 4motion cu DI-ul rosu si unul fara 4motion au invatat ca nu-i frumos sa se uite flecmatic la un amaratii cu Opel. Si ca sa nu fiu inteles gresit am mare respect pt VAG si mi-as lua oricand un A4 daca mi-as permite dar barcile tot barci raman. Wink
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Ar fi extraordinar daca am putea avea parte EXCLUSIV de pareri obiective, gen gabib77. fazele gen opelul meu de 100 de cai rupe passatul de 130 ar fi bine sa lipseasca. In mod normal e greu cu el si dupa ciptuning.
Skip ads

  • MadCow

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z20LEH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2004

  • Mesaj Privat
pepex a scris:Ar fi extraordinar daca am putea avea parte EXCLUSIV de pareri obiective, gen gabib77. fazele gen opelul meu de 100 de cai rupe passatul de 130 ar fi bine sa lipseasca. In mod normal e greu cu el si dupa ciptuning.

dupa chip nu ai probleme cu passat de 130 cp, dar la 101 cp sa te tii de 130 e o super vrajeala...ori ai tu super masina ori era ala cu passatul leguma.
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Am incercat passatul si inainte si dupa cip. Inainte nu ai ce sa ii faci. Dupa depinde mult si de cum iti merge masina. Oricum iti face probleme dupa 140 km/h.
  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
pepex a scris:Ar fi extraordinar daca am putea avea parte EXCLUSIV de pareri obiective, gen gabib77. fazele gen opelul meu de 100 de cai rupe passatul de 130 ar fi bine sa lipseasca. In mod normal e greu cu el si dupa ciptuning.



Bine "pepex" promit ca am incetat sa fac orice fel de afirmatii legate de impresiile mele dupa remapare si utilizarea metaforelor gen "Vaca nebuna". Nu detest nimic mai mult decat topicurile acide si cu atat mai mult cele care ma vizeaza in mod direct. N-am afirmat ca Opelul meu de 100 cai "RUPE" Passatul de 130 cai ,cu atat mai putin ca eu nu puteam sari de 190 km\h iar passatul trece binisor peste 200, doar ca pe distante scurte puteam obtine un demaraj putin mai bun, poate sunt subiectiv la faza asta, iar acum dupa remapare iti garantez ca nici dupa 140 si de la nici o viteza Passatul nu este mai rapid.
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Imi cer scuze ca remarca a fost acida, dar nu a reprezentat altceva decat o reactie de moment la faza cu passatul. Nu am solicitat nici o secunda sa nu iti spui impresiile dupa remapare dar asta deja nu era o impresie, ai sustinut ca si inainte faceai passatul FARA PROBLEME. Ori o asemenea exagerare nu poate da nastere decat la o reactie exagerata. Cum si tu ai retras afirmatia, si eu imi cer scuze.
Skip ads

  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Pasaturile sunt greute si de aceea la primele 3 trepte eram avantajat. Dupa aceea sunt convins ca zburau pe langa mine dar n-am apucat si nici n-am dorit sa incerc. Acum in schimb situatia este cu totul alta. Rolling Eyes
  • pepex

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Sunt perfect de acord cu tine ca masina e mai grea. Insa la 4x4 pleaca in vit 1 de te sperii gratie tractiunii integrale. Si la varianta normala iti garantez ca pana in suta are cel putin 1 masina in fata ta. E testat si paratestata. Sunt totusi 30 cp la doar aprox 100 kg in plus. maine am sa pun si eu impresii dupa cip si daca reusesc un scan dupa diagrama de la dinamometru
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pepex a scris:Sunt perfect de acord cu tine ca masina e mai grea. Insa la 4x4 pleaca in vit 1 de te sperii gratie tractiunii integrale. Si la varianta normala iti garantez ca pana in suta are cel putin 1 masina in fata ta. E testat si paratestata. Sunt totusi 30 cp la doar aprox 100 kg in plus. maine am sa pun si eu impresii dupa cip si daca reusesc un scan dupa diagrama de la dinamometru


Te astept sa facem o liniuta Very Happy
  • cipi2ooo

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Poate cand mi-am facut eu parerea despre passatul de 130 de cai(varianta simpla nu 4x4) nu am avut parte de un sofer prea vivace si nici nu s-a intamplat decat o singura data deci n-a avut sansa sa-si ia revansa. Embarassed
  • dnt
  • **
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
astazi am fost si eu pe la voinea(super baiat) motor de Y20DTH l-a dus la 125 de cai.vorba lui cipi 2000: ,, trage ca o vaca nebuna"
In demaraje este incomparabila cu ce era inainte
  • tizo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: terre
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
salut a tous !

je viens trouver votre forum et je vous en felicite!

je suis sur le recherche des fichiers modifiés pour une opel y20dth mais je ne sais pas ou les trouver, ou lequel programme a utiliser pour le modifier

pouvez vous me donner conseille?

excusez moi mais je ne comprends pas votre langue

cordialement

tizo
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Try buying...
  • tizo

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: terre
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
bravo
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR