Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Cand micutzul Boc Poc era in opozitie urla e drept destul de rar ca taxa lui tariceanu e ilegala si trebuieste anulata,am asistat la preluarea functiei micutului clujean la impartirea si reampartirea functiilor,s-a votat un buget s-a promis discutarea la inceput de ianuarie apoi la inceput de februarie si surpriza TAXA BOC arata mai jalnic decat cea a lui Tampicianu avand in vedere situatiile.Atunci Tampicianu ne-a aburit cu masuri anticriza cu pericolul pierderii locurilor de munca din industria auto pe orizontala verticala si oblic ...situatie care sincer era in oarecare masura adevarata problema era doar masura ineficienta dar sa zicem...acum nemtii cumpara LOGAN in draci situatia pare stabila cu mari sanse de redresare numai ca noul guvern ne-a uimit prin masura de 33% reducere .Atat e in stare un guvern sa faca ,pasi marunti si nesiguri ai senzatia ca se cred stapanii unei colonii de sclavi carora sa le dea un drept pentru ei echivaleaza cu a face o favoare.Asteptam cu mare interes alte si alte motive prin care se va explica ca o taxa aberanta e de fapt logica iar inainte exista heirup-ul scoaterii industriei auto din ...groapa acum nu mai ramane decat interesul importatorilor de a-si vinde masinile cu orice pret,nu mai au motive sustinute cu ceva cat de cat palpabil.Asta este statul mafiot asi face de cap,indivizii de la putere fura,distrug,mint...e un drept pe care li l-am dat printr-o simpla stampila ori si mai rau prin neprezentare.Se pare ca indiferent cine va veni la putere oamenii cu bani vor cumpara oricum dreptul la asuprirea unei natii...rusine paiatelor din fruntea tarii .
Skip ads

  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
mecaNIK a scris:
MINCIUNA Nr.2.Protejarea industriei nationale impotriva produselor din afara,fals deoarece nu se percepe taxa pe masini noi sub 2000cmc. indiferent de unde a fost fabricata.Clientii cu putere de cumparare la 1000-3000E nu au fost niciodata potentiali cumparatori de DACIA la pretul de 8500E.Marea majoritate a cumparatorilor de masini noi au facut-o prin diferite metode de creditare care astazi nu mai functioneaza,deci nu poti amesteca pe unii cu ceilalti indiferent cata bunavointa ai.

CARE industrie nationala ?.... sa nu uitam ca Dacia nu " castiga" decat foarte putin , grosul il ia RENAULT-ul .
  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dacia Shift masina electrica




  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Shift sau ShTift ?
parca ar fi o masinuta de-aia din filmul Cars Laughing
oare la prima folosire va trebui formatata bateria aia Li-Ion ? Rolling Eyes
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Eu o prefer pe asta Mr. Green :


  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Toata stima pentru articol mecaNIK !
Daca aveti timp sa vizionati acest clip, va veti edifica pe cine tinem in brate pe buzunarele noastre! Imi este greu sa-i calific pe sobolanii astia comunisti, imi este imposibil sa pot intelege actualul guvern, niste laturi adunate-n palatul Victoria. Daca spurcatul de Triceanu avea interese directe....pe laturile astea de PDListo-PSDei ...chiar nu-i pot intelege! Am platit 86 mil. taxa auto...sa le fie de lumanari si coroane atat celor din Mioveni, cat si celor din Guvern! Amin.
Aveti aici clipul in cea mai fascisto-comunista splendoare....13 Ianuarie 2009!

  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Manipularea e in floare la nivel mondial si nici la noi nu e mai prejos, asta apropos de teora conspiratiei.

Vor aparea diverse miscari care vor incerca sa incline balanta, asta e clar. Daca pe statele care nu s-au aliniat la politica mondiala sa stea cuminti si sa joace dupa cum li se dicteaza le-au catalogat drept teroriste sau sustinatoare ale "terorismului" si le stim soarta. In statele care au sezut, sigur asemenea miscari nationaliste, ultranationaliste vor lua amploare si atunci se va ajunge la un adevarat macel si astfel ceea ce s-a intamplat in Primul si Al Doilea Razboi Mondial va fi o frectie la picior de lemn.

Ce se intampla acum este abia inceputul, doar o tatonare.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR