Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Stiu eu ca sunt niste militieni pe aici, pe forum.
Ii rugam sa ne spuna si noua cum si de ce nu isi fac treaba Laughing
Skip ads

  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Pot spune ca de 3 ori am avut de a face cu politia romana:

1. Conduceam cu 120 km/h pe DN1 in apropiere de Paralela 45 (orasul Baicoi). M-a oprit, mi-am luat amenda pe drept. Si-a facut treaba omul.

2. Tot 120 in Nistoresti (tot DN1, dar localitate si restrictie de 70 km/h). M-a lasat sa plec fara amenda, cu permisul in portofel si fara sa ii dau mita. Motivul: ma duceam la spital la Azuga cu o fetitza de 12 ani care avea fisura la degetele de la piciorul drept.

3. Am patit odata sa merg in spatele unei masini de la politia rutiera si omul tot imi facea semn sa il depasesc (mergea cu 40 la ora in localitate) pe linie continua doar ca sa ma poata arde...sa faca si el un ban "cinstit". 5 km am stat in spatele lui.

Concluziile le trageti singuri.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Stiu eu ca sunt niste militieni pe aici, pe forum.
Ii rugam sa ne spuna si noua cum si de ce nu isi fac treaba Laughing


Suntem o tara atat de plina de automultumire incat sunt convins ca oricine considera ca isi face treaba, ba chiar si ceva in plus. Realitatea economica arata ca aproape nimeni nu isi face treaba.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Azi la ora 16:00 un logan de politie cu nr MAI-025206 mergea pe interzis pe Aleea Pascani. De ce? Pentru ca poate!
Skip ads

  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Pentru ca are drepturi... mai multe decat tine!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Dupa cum a zis si dodo_13 ipocrizia e in floare. Toti fomistii au facut 2 ani de scoala unde li s'a predat educatie fizica si se cred mari intelectuali. Cand ii vad cum se plimba pe banii nostrii cu harburile alea de loganuri imi vine sa le crap capul. Nu ai loc sa umblii prin oras de ei dar in cazul in care ai nevoie de un echipaj nu este niciunul in zona. Rolling Eyes
In tara asta totul se face doar de ochii lumii. Pe hartie toate is bune si frumoase, dar realitatea e total altceva. Vezi cazul de la cluj: in fiecare joi se adunau cocalarii si faceau intoarceri cu frana de mana cu masina parintilor. Saptamanal aparea in ziare cate un articol legat de "teribilistii" si "cursele ilegale de masini" din cluj. Nestiind ce sa faca, baietii veseli au inceput sa dea amenzi pt. becuri de pozitii si tulburarea linistii publice... Asta pana in ziua in care au fost filmati facand intoarceri cu frana de mana a loganului din dotare. Rolling Eyes Dupa ce a ras toata tara de ei a aparut seful politiei clujene la tv declarand ca cei care faceau drifturi cu loganul au fost identificati si vor fi dati afara. Evident ca si in ziua de azi cei 2 cocalari cu uniforma inca se plimba cu loganul prin oras...
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Se pare ca avem si politisti printre noi Exclamation
13 la numar pana acum (cei care au votat cu DA) Laughing
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am votat da si nu sunt militian ... Si ca sa fie clar ca isi fac oameni treaba am primit 2 "felicitari" de la ei . De prin Arad , reminiscente de la ultimul drum mai lung ,facut prin tara
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai da, dar sunt prea frustrati si lipsiti de orice urma de inteligenta ca sa poata sa isi sustina cauza. Niste....
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Maverick a scris:Pai da, dar sunt prea frustrati si lipsiti de orice urma de inteligenta ca sa poata sa isi sustina cauza. Niste....


Halal raspuns de moderator, de tinut minte.
  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Care e problema domnu' vladf? Daca sunt moderator nu am dreptul la opinii?
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Ba da, intr-un mod civilizat.
Skip ads

  • Maverick

  • Mesaje scrise: 1,186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pei e si civilizat si e parerea mea fie ca-ti place fie ca nu.
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vlad ai votat da ? Ai cumva uniforma albastra ?
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
off topic dragi colegi.
La noi in arad e un politist care stie sa citeasca 7 cifre de doua ori adica 175/70/13 si daca citeste asta si pe cauciuc si pe talon e ok daca nu te toaca . Un bou ambitios ca doar la harburi verifica ca daca vine vreun mertan se face ca nu-l vede chiar de are roti de tir.In concluzie i-si face datoria sa tune pe cine poate si sa nu vada cand nu poate ! Datoria mea era sa o platesc calcandul acum cateva zile . Singura mea DATORIE Laughing
  • umblaretz

  • Mesaje scrise: 975
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2008

  • Mesaj Privat
cogi a scris:off topic dragi colegi.
La noi in arad e un politist care stie sa citeasca 7 cifre de doua ori adica 175/70/13 si daca citeste asta si pe cauciuc si pe talon e ok daca nu te toaca . Un bou ambitios ca doar la harburi verifica ca daca vine vreun mertan se face ca nu-l vede chiar de are roti de tir.In concluzie i-si face datoria sa tune pe cine poate si sa nu vada cand nu poate ! Datoria mea era sa o platesc calcandul acum cateva zile . Singura mea DATORIE Laughing


Bun argument , deci ai votat DA Very Happy
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daca intrebarea e Ce faci daca i-ti iese in cale?Il calci? raspunsul dat de tine e corect.
Ca daca ma intrebi daca i-si fac treaba i-ti raspund ca ei nu au nici o treba sunt abandonati ca maidanezii pe marginea drumului si musca si ei pe cine pot ca sunt rupti de foame pe criza asta Laughing Laughing Laughing
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
victor_n a scris:Am votat da si nu sunt militian ...

...si marmota...




vladf a scris:Ba da, intr-un mod civilizat.

Mie mi s-a parut un mod civilizat! Si asta o spun desi am aversiune fata de moderatori de cand am fost banat.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
cogi, schimba-ti talonul cu modelul nou, sa il mai vad pe politist ce mai citeste in talon!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
umblaretz a scris:Vlad ai votat da ? Ai cumva uniforma albastra ?


Daca ai fi citit toate paginilie sa nu fi absolut in plus ai fi observat ca am votat nu, si mi-am motivat votul.

Dar mai repet inca odata, pentru intelectualii forumului(de cand cu avatarele): Nu sunt politist, am prieteni si rude in politie(nu zic ca nu mi-ar conveni sa am un grad "bunicel" si sa lucrez in politie).
Nu stiu cum e in orasele voastre dar la noi cel putin in Targu Mures (ii rog pe cei de aici sa aprobe/dezaprobe) Politia isi face treaba, ca e multa birocratie sau nu-ti convine sa stai la coada e altceva. De fiecare data cand am fost nevoit sa apelez la ei au fost prompti, corecti si in primul rand foarte respectuosi (o singura data am avut "probleme" cu unul din politistii mai tinerei, acesta se hotarase sa-mi tina morala iar eu chiar n-aveam chef ... ba ca ma duce la sectie ba ca-mi va face probleme - rezolvarea: am dat sa formez 112 sa mai chem un echipaj iar personajul s-a retras usor).

Ar fi trebuit ca motivarea votului sa fie obligatorie nu de alta dar sunt sigur ca din toate voturile: da sau nu, jumatate nu pot fi motivate. (ca deh, avem generatia NWA, NFS, EMO, RAP, Pokemon, Punk care nu se prea pupa cu legea/politica/cultura/sau orice altceva normal <nevoia de exprimare>).

Pe mine ma intriga in special ura asta fata de politie, in general . . . Era si o vorba: Politistul e prost, doar se trage din civil.
Nu inteleg de ce politia are acest "privilegiu" de a avea propriul topic iar altii sunt "neglijati".
Sa incepem cu sistemul de invatamant, orice politist a trecut prin asa ceva sau va trece(viitorii politisti, asa ... sa nu las loc carcotasilor) dar cat timp profesorii nu-si fac treaba nu veti avea niciodata oameni "adevarati", oameni de incredere, culti si bine educati.
Sa fie clar ca nu exista placere in a muncii( adica e foarte rar intalnita) iar cine se face profesor isi cauta un loc de munca, daca nu ii reuseste isi va cauta in alt domeniu, pana la urma muncim sa ne mentinem nivelul de trai. Dar totusi exista cei care reusesc, ei vor avea sarcina de-a va creste copii practic, de-ai invata si de-ai pregatii sa-nfrunte viata (desi par prostii pentru un elev asemenea chestii) cat timp acel "profesor" nu e pregatit, a terminat o facultate in care prezenta se facea doar in ziua platii taxei semestriale nici elevii lui nu vor fi mai buni.
Iar de-aici cu trecerea timpului acestia devin: Profesori, Politicieni, Politisti, Pompieri, Mecanici, diversi agenti etc...

Astept si parerea celor mai tineri de pe forum despre sistemul de invatamant, nu doar profesorilor(care sunt convins ca au o parere buna)(daca vreti in alt topic).

Deci imi sustin parerea ca problema nu incepe sau se termina cu politia.

Cat despre postul lui Maverick ... ai jignit colegii tai de forum, pe care sansa/soarta i-a plasat in politie, iar frustrarea se pare e de partea ta altfel nu-mi explic iesirea.
Te-ai gandit ca multi nu vor sa posteze doar din cauza ca sigur vor fi luati la caterinca de cate-un destept al forumului?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Credeti ca politia isi face treaba?
Da 15%
Nu 69%
Imi e greu sa ma pronunt 15%
172 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR