Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gxg1313

  • Mesaje scrise: 374
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2016 Z14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2009

  • Mesaj Privat
sonny a scris:Nu vad legatura, scuze Smile. Pompa de apa e pompa de apa, distributia e distributia. E vorbesc de cureaua de servicii ( cureaua de la alternator )Smile. Distributia e pe lant la 2.2DTI si la 125.000km cati am acum (reali testati la maiandrei) nu vad sa-mi fac griji. Intrebam de pompa de apa daca pot schimba doar rulmentul sau trebuie cu totul sa nu existe riscul sa-mi arunce cureaua din nou in caz ca ar avea bataie mare, ca nu e prea usor de intins Laughing . Merci oricum pentru raspuns. Daca stie cineva, oricum abia in 2 sapt ajung acasa. Multumesc anticipat.


Offtopic, daca va uitati in stanga masinii lui sony puteti vedea blocul meu (din mangalia). Foarte misto, doar ce am observat si mi-a facut ziua mai placuta.
  • dumitru florin

  • Mesaje scrise: 745
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2008

  • Mesaj Privat
danieel a scris:Singurul avantaj pe care il vad referitor la pompa de apa este ca la cel cu distributia pe lant daca se strica pompa de apa nu afecteaza cu nimic motorul ,,,,in schimb la cel cu distributia pe curea ,daca pompa de apa se blocheaza ,rupe ,etc strici si la motor cate ceva


Daca tu vezi in asta "singurul avantaj" ei bine...eu vad un mare, foarte mare avantaj Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR