Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salut, lucrez intr-un domeniu in care necesita sa stau mai toata ziua cu masina prin oras, mai precis sectorul 1 si 6 al mun Bucuresti. va spun sincer ca pe toata perioada ninsorilor care sau abatut zilele trecute in buc cei care erau insarcinati cu dezapezirea orasului si-au facut treaba destul de bine.am fost placut surprins sa vad ca se face ceva in aceasta privinta de catre primari si nu de noi locuitori buc.daca erai echipat cu cauciucuri de iarna nu aveai nici o problema in a ramane inzapezit sau mai stiu eu ce. prostia oamenilor este ca: ei considera ca merge si cu cauciucuri de vara si raman blocati mai peste tot, patineaza de le vine acru etc. am mers zilnic 10 ore pe zi, am fost nevoit sa ma bag pe toate stradutele adiacente bulevardelor si cu toate astea nu am ramas niciodata blocat sau doamne fereste sa fac vreun accident. am vazut la utilaje de dezapezit pe strazi cat nu am vazut in nici un an, de vrut sa vrut sa se dezapezeasca dar nu poti avea niciodata cate o masina de dezapezit pe fiecare straduta, eu unul am fost foarte multumit de cei e la primari sau cine naiba s o fi ocupat de treaba asta. mentionez faptul ca am fost si prin alte capitale alea europei si era mult mai rau atunci cand ningea. totul tine de cum vrem noi sa ne fie. cred ca daca iti echipezi masina cu cauciucuri de iarna nu o sa ai niciodata mari probleme. problema cunt cei care pleaca neechipati pt ca din cauza lor se fac coloane de masini(merg ffff incet) se fac accidente , raman blocati pe stradutele unde nu sa putut interveni cu lama. respect pentru cei care au lucrat in sectorul 1/ 6 al capitalei.va salut
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
din cate citesc aici tu vorbesti de sectorul 1 si 6. acolo poate a fost ok insa in sectorul 5 VANGHELIE si-a batut joc de noi. asa se intampla daca votam analfabeti care in 93 erau prin germania la bisnita. numai bine
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
gagle goagle gogle ")))
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
raspund strict la intrebarea din titlu: -Da, si-au facut treaba si inca foarte bine. Au deszapezit, au sapat santuri, au schimbat conducte, au astupat santurile la loc, au redat strada circulatiei. Este adevarat, sunt cate unii care vor sa si verifice rezistenta santurilor si se aventureaza pe cont propriu. Pentru edificare, urmariti imaginile surprinse azi in Urziceni.
Skip ads

  • georgevig

  • Mesaje scrise: 230
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1997 1,6 16v x 16 xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Drumul Ramnicu Sarat- Braila inchis
Ramnicu Sarat-Focsani circulatia ingreunata din cauza viscolului
Ramnicu Sarat- Buzau circulatia ingreunata din cauza viscolului
Autoritatile au utilajele la lucru! Shocked
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eh astia de tipati ca nu isi fac treaba. ati fost ma vreunu pe drumurile alea sa vedeti cum e situatia? Aseara am plecat de la Bucuresti spre Braila. am plecat la ora 21 am ajuns la ora 2. Mare parte din drum am avut cate o autospeciala de dadea zapada, eu mergand la 50 - 100 m in spatele ei. Autospeciala arunca zapada pe margine, viscolul o aducea inapoi instant, de parca nici nu trecuse autospeciala aia p'acolo vreodata. Pai si atunci cum ar putea sa isi faca treaba mai bine ? sa puna cate o autospeciala pt fiecare autoturism care cicula ? daca e drumul inchis nu e bine, daca te lasa sa pleci si ramai inzapezit iar nu e bine ca nu vine nimeni sa te ia.

pe partea cealalalta sunt conducatorii auto care habar n-au ce inseamna iarna. cauciucuri de vara, lipsa lanturi etc etc. si aia tot pe autoritati dau vina, probabil ca nu le-au facut cadou cauciucuri de iarna.

Si colac peste pupaza, cand eram pe A2 mergeam cu 40-50 in spatele unor autospeciale care nu ne lasau sa trecem mai departe. Bineinteles ca au fost 2 "romani" cu masini "jme" care incepusera sa dea flashuri sa-i lasa se treaca, probabil se grabeau. nu i-au lasat o perioada da tot s-au bagat fortat si au plecat mai departe. dar daca ii gaseam in zapada? media, stiri, autoritatile nu-si fac treaba, nu putem circula etc etc.

p.s. aseara am vazut cel putin 15 autospeciale ce faceau ture pe acest traseu de 230 km, deci erau la munca.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Parere a mea e ca in multe cazuri scandalul facut (ca nu ies masinile de deszapezit) e facut pe nedrept, oamenii aia fac tot ce e omeneste posibil.
Pe de alta parte, e util, ca daca nu se face scandal, in ~2 ani stau si ei acasa, n-au stres...
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Bre de autoritati si-au facut nu si-au facut asta e dar ce ma deranjeaza este ca cetatenii nu isi fac treaba. Nimeni nu ia lopata in mana, eu momentan stau pe un gang, cand a dat prima zapada desi nu am masina parcata acolo am iesit si am facut luna in fata scarii si la mine si la vecini. Nimeni nu s-a singhisit macar sa iasa sa isi dea zapada de pe langa masina. Aseara am lasat lopata in fata usii si am un musteriu de vecin care s-a gasit sa o ia sa se duca sa faca bani cu ea. Si azi dimineata mai fa treaba daca ai cu ce. Inteleg ca omu vrea sa faca un ban dar e frumos mai intati sa curete aleea si dupa aia putea sa se duca sa faca bani. Dar asta e romanu prefera sa faca 20-30 lei decat sa isi dezapezeasca propria intrare.
Skip ads

  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ZouZou a scris:eh astia de tipati ca nu isi fac treaba. ati fost ma vreunu pe drumurile alea sa vedeti cum e situatia? Aseara am plecat de la Bucuresti spre Braila. am plecat la ora 21 am ajuns la ora 2. Mare parte din drum am avut cate o autospeciala de dadea zapada, eu mergand la 50 - 100 m in spatele ei. Autospeciala arunca zapada pe margine, viscolul o aducea inapoi instant, de parca nici nu trecuse autospeciala aia p'acolo vreodata. Pai si atunci cum ar putea sa isi faca treaba mai bine ? sa puna cate o autospeciala pt fiecare autoturism care cicula ? daca e drumul inchis nu e bine, daca te lasa sa pleci si ramai inzapezit iar nu e bine ca nu vine nimeni sa te ia.

pe partea cealalalta sunt conducatorii auto care habar n-au ce inseamna iarna. cauciucuri de vara, lipsa lanturi etc etc. si aia tot pe autoritati dau vina, probabil ca nu le-au facut cadou cauciucuri de iarna.

Si colac peste pupaza, cand eram pe A2 mergeam cu 40-50 in spatele unor autospeciale care nu ne lasau sa trecem mai departe. Bineinteles ca au fost 2 "romani" cu masini "jme" care incepusera sa dea flashuri sa-i lasa se treaca, probabil se grabeau. nu i-au lasat o perioada da tot s-au bagat fortat si au plecat mai departe. dar daca ii gaseam in zapada? media, stiri, autoritatile nu-si fac treaba, nu putem circula etc etc.

p.s. aseara am vazut cel putin 15 autospeciale ce faceau ture pe acest traseu de 230 km, deci erau la munca.


Poate, daca autoritatile noastre ar fi fost destul de inteligente cand au modernizat minunatele drumuri ale patriei, ar fi spionat si ei putin si in zonele predispuse la viscol, ar fi montat niste parapeti sau panouri inventate de cand lumea. Dar poate ar fi fost prea scump, ca si asa avem cele mai costisitoare drumuri... Oare efectele viscolului nu ar fi fost reduse? Stima pentru toti cei care muncesc in domeniul constructilor de drumuri... adevarati pionieri.
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Buna dimineata dom’ Primar de sector 2

Sunt tot eu , cel care v-a deranjat cu masinile supercomului parcate pe si pe trecerea de pietoni. Raspunsul pe care l-am primit de la consilierul dvs a fost ca se rezolva. S-a rezolvat, (dupa 6 luni) , acum opresc tot pe interzis , in intersectie la obor sau pe st. cel mare.
Va deranjez cu urmatoarea problema: in orasul nostru a nins anul acesta.

Am observat inainte cu cateva luni de alegerile locale(200x),ca dvs ati gasit modalitatea sa carati zapada in afara orasului. Anul acesta nu v-a fost la indemana. Am avut drum acum acum 2-3 zile prin sectoarele 6,4,3 si nu era pic de zapada-gheata pe strada sau trotoaare.
Am o masina cu care lucrez , imi fac treaba cu ea. Ei bine , cei care se ocupa de curatarea strazilor de zapada au considerat ca am nevoie de zapada(nu sunt Mutu , Mutu e in Italia) si mi-au adus tot ce-au gasit pe strada in spatele masinii.
Am asteptat (mai intai de la Dumnezeu ) sa se intample ceva cu tot potopul asta alb, dar degeaba.
Ei bine , dupa 15 zile de asteptat m-am hotarat sa-mi aranjez ploile in asa fel incat vineri 5.02 sa nu am nimic de facut.
De ce.
Pt ca prognoza era max. 0 pt Bucuresti pentru urmatoarele 2 saptamani.
Si m-am apucat de dat la lopata. Evident ca nu aveam unde sa arunc zapada decat in strada(masina mea inzepazita fiind in strada).
Ei bine , opreste langa mine o masina cu inscriptiile politiei locale. Niste domni din masina dau din gura , eu nu-i puteam auzi din cauza ca ascultam la casti in timp ce faceam treaba firmei care trebuia sa se ocupe de zapada.
Dupa un timp imi dau seama ca domniile lor vor sa schimbe o vorba cu mine.Imi dau castile jos si aud ca as fi pasibil de amenda pentru ca arunc zapada in strada. M-am conversat cu dumnealor , le-am spus ca nu e treaba mea sa car zapada de pe strada , le-am aratat in ce hal de ingropata in zapada era masina pe care ar fi trebuit sa o folosesc ….
Le-am povestit ce am vazut in sect 4 (unde e Piedone , wtf daca piedone e mai tare ca noi suntem ultimii prosti).Cand le-am zis de alte sectoare s-au lansat si dansii la dicutii. Nu e cazul sa va zic cam pe unde va aseaza angajatii primariei , dvs o stiti f bine.
S-au luat si si-au cautat de lucru in alta parte, nu inainte de a-mi spune ca m-au inregistrat , moment in care i-am intrebat daca au habar in cate zile trebuie sa dispara zapada de pe partea carosabila conform contractului cu superdupercom.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ieri am fost pana la bucuresti,la dus a fost cum o fost,dar la intoarcere a inceput sa ninga,nici urma de masina pt deszapezire,de fapt erau 2-3 stateau in parcari,la Oreavu(ramnicul sarat)nu putea urca nimeni,la Dumbraveni la fel,in rest se circula bara la bara cu 30-40km/h.Pe sosea era zapada cam de cc 5cm daca nu mai bine
Nu cred ca autoritatile si-au facut treaba de data asta
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Toata stima si aprecerea pentru autoritatile buzoiene care merita felicitari din toata inima.
azi noapte in intervalul 02.00-10.00 a.m., masinile de dezapezire erau ultra omniprezente pe drumurile judetene si E85.

FELICITARI.

P.S. un exemplu, in comparatie cu, COMUNISTII din Galati si Braila
Skip ads

  • Giolgau11

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Salutare. multumesc primarului piedone de la sectorul 4 pentru dezapezirea facuta anul astra. respect....
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Este adevarat ca pe bulevard m-am intalnit cu o masina de deszapezire dar asa arata strada mea in aceasta seara

  • DMX

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Si-au facut treaba autoritatile pe drumurile publice ?

Raspuns NU

Anul asta am avut noroc , zapada aproape inexistenta ....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR