Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:La reprezentanta BMW ti se cere 200RON ora de manopera.

Asta nu are nici o relevanta atata timp cat sunt profesionisti. Timpul si nervii consumati cu o masina stricata costa mult mai multi bani. Cu ce m-a ajutat ca la Opel manopera e mai ieftina cand pentru ei cand te duci cu un X16XEL se uita si se comporta ca si cum i-ai pune sa lanseze prima naveta spatiala romaneasca pe Luna? Shocked Actuatorul si desfacutul unei usi de Vectra B e un mister total dar la schimbatul unui geam lateral la BMW Craiova nu am intampinat nici o problema. Daca toti ne-am face meseria ca cei din service ar fii prapad pentru cei din jur. Evil or Very Mad
Voi va contraziceti care marca e mai buna si colegul nostru probabil nici nu mai are nevoie de ajutor. Laughing
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ceva imi spune ca majoritatea romanilor isi fac meseria ca cei din service. Asta ar fi explicatia pentru prapadul din jurul nostru Laughing

Nu comparam marcile ci discutam despre un upgrade de la Vectra 2.0DTI la BMW 3/Audi A4.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Nu comparam marcile ci discutam despre un upgrade de la Vectra 2.0DTI la BMW 3/Audi A4.

Asta e destul de simplu. Daca ai posibilitatea nu cred ca exista prea multi masochisti sa le trancane y20dth-ul in cap cand pot sa aleaga un A4 1.9 TDi. Un prieten care are service imi zicea ca asta e masina care nu prea sta in service. Asta daca le e frica de problema cu turbina a 320d-ului de pana in noiembrie 2003.
  • all3ex_wly

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2010

  • Mesaj Privat
eu as merge pe audi a4,,,,am avut unul si e mult peste opel
Skip ads

  • GRGGHN

  • Mesaje scrise: 151
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2005 Z22YH 150CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salut,

o vorba din batrani spune: " Fereste-te sa conduci un BMW daca n-ai bani sa-ti cumperi unul, ca nu vei mai dori sa conduci alta masina"
O alta vorba spune:" cei mai multi morti in accidente de masina sunt conducatorii de BMW"

Alegeti!
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
adevarul e ca batranii nostri au avut multe bmw-uri la viata lor.
  • andrey49

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2011

  • Mesaj Privat
bmw si audi sunt mai scumpe la piese si la tot , in plus bmw are tractiune pe spate , A4 este o masina buna, frumoasa...sau poti s iti iei un vectra mai nou cu 150 de cai,,,bft !
  • cornel.m

  • Mesaje scrise: 348
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2010

  • Mesaj Privat
nu caii sunt totul. raportul cp/kg este important: am mers cu un a4 (an 2003) 1.9 tdi de 131 cp si cu un mertz clasa c (an 2004) de 2.0 cdi de 150 cp.
a4 pare de pe o alta planeta. adica daca mertzul avea 150 cp, audi parea (in comparatie cu mertzul) ca are 170 cp.
deci eu merg pe a4.
fratele meu a avut un bmw 2.0 de 150 cp. se misca f. bine dar au probleme mari, nu numai la motor, nemaivorbind de desing interior care lasa de dorit. e mai mic la spatiul interior decat un a4, etc., etc ...
  • zbanghy1986

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Opel vs BMW vs Audi ? Raspuns: Mercedes.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
cornel.m a scris:un mertz clasa c (an 2004) de 2.0 cdi de 150 cp.

Nu a existat Mercedes C W203 2.0 cdi ci numai de 2148 si 2151 cmc. Adica W203 200 cdi.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR