Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
kseba70 a scris:lasati-o balta cu ungaria, cand m-am intors pe centura budapestei (sensul dinspre romania), era o coada de cel putin 20 km de camioane si turisme, iar tractoare am intalnit si-n ungaria, de a trebuit sa mergem vro 15 km in spatele unuia cu tractorul, ca nu puteam depasi ca era dunga continua si nu avea nimeni tupeul sa depaseasca.
iar in germanica sunt restrictii in draci, se lucreaza pe rupte la sosele, sau cam ciuruit si la ei dupa iarna trecuta (tot din cauza la sare, zic gurile rele) Very Happy


Ti-am zis care cred ca-i explicatia mea.
In schimb, normal ca ti se pare absurd sa stai 20 min sa ocolesti Budapesta dupa ce ai facut vreo 300 de km in 3h. Ia incearca sa vezi cat iti ia sa intri in Bucuresti in zile faine.
Erau vremuri cand asteptam 1h sa intru in Timisoara, noroc ca a venit criza Cool
  • kseba70

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1977 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Apr 2010

  • Mesaj Privat
pai normal ca se intra greu in Bucuresti daca nu cunosti orasul. si normal ca-i aglomeratie in Bucuresti daca toata lumea se inghesuie sa vina la Bucuresti crezand ca aici fug cainii cu colaci in coada Very Happy
credema ca nu ma plang de aglomeratia din Bucuresti, m-am obisnuit cu ea de mult, si cu toti ce vin la Bucuresti sa faca greve si sa ne blocheze strazile si sa se aglomereze si mai tare.
M-am saturat de 40 de ani in Bucuresti, dar nu m-as muta de aici nici mort.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Deviezi mult de la subiect. Sau poate vrei sa vorbim de stilul bucurestean de condus impus de infrastructura proasta a orasului?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Din proprie experiențã vã recomand sã traversați Budapesta fix prin centru, nu s-o ocoliți. Pe M0 am prins radare atât de dese, ca florile într-un buchet de primãvarã. Mergi prin centru la un 60 constant, odatã ai ieșit la Decathlon înspre vest. Dar sã revenim la subiect...
  • adrian_74

  • Mesaje scrise: 124
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Hop si eu! Cele mai dese drumuri afara Romania-Germania,plecare din Bucuresti orele 15-16,parcurs A1 repede, Pitesti, Dealu' Negru (partea asta merge bine noaptea spre dimineata), Ramnicu Valcea, Sibiu, popas la Miercurea Sibiului, apoi inca o oprire scurta in zona Deva-este un rompetrol-cafea, dupa teava pana la Nadlag Vama, motorina si sandwich de la Aral,aa si vignieta de la baieti,apoi tranzit Ungaria si Austria oprire in Pandorf la Outlet 2-3ore, apoi Viena 2-3ore,dar mers atent sau daca nu se poate,trebuie pus pe altu' la volan care nu este cu viteza iar din Passau pina in Herzogenauarh 2h30min,total,plecat azi ora 15-16 Bucuresti ajuns destinatie mai sus mentionata,a doua zii dupa-amiaza, total 1650km. Concluzie, se pierde mult timp la noi= oboseala si stres Shocked ,degeaba mergi bine afara cand se risca mult la noi,drumuri nasoale, soferi praf (poarta centura,merg prost iar cand vireaza pune semnal in ultimul moment si gata,te-a facut fericit pe viata Crying or Very sad ).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR