Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
[quote="Peterr"]Stocariu:
Exercitiul 1. O masina circula cu viteza de 90 km/h pe contrasens in timpul ninsorii. Pe aceeasi banda pe care circula masina, exista o groapa cu diamatrul de 80cm si adancime de 40cm. Masina intra cu roata stanga fata in groapa si se izbeste de marginea acesteia. Ce suma are de platit CASCO?

In contextul in care are vreo lagatura cu discutia asta, recunosc m-ai incuiat Idea O sa intreb la Busu la protv ca pare genul lui de problema Very Happy
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
daca nu ma insel, Andrew a specificat ca nu stia cum arata masina cu care se va intoarce ... cum avea sa se asigure ? poate doar cum zicea cineva mai sus ... s-o bage in duba Very Happy
si cu lanturile ce crezi ca rezolva ? ca mergea pe asfalt cu ele si tot incet mergea si capcaunul tot depasea si tot accident facea ...


Ultima modificare facuta de Cipiotul la Mie 03 Feb, 2010 11:02 am
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
REPET: Nici eu si nici colegu nu am stiut care este starea masinii. Daca stiam ca este in starea care era, nici nu ma gandeam sa ma duc.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Peterr a scris:Firma trebuie sa deconteze.)

De curiozitate unde lucrezi ? La stat sau la privat ?
Pentru ca daca lucrezi la stat nu o sa vezi banii inapoi in vecii vecilor , iar daca lucrezi la particular IDEM .
Si daca ai lanturi pe fata poti derapa la fel de bine : te fura de spate. Lanturile si rotile e iarna nu rezolva in totalitate problema derapajului. Iar daca pe jos e sticla eficienta acestora e ff. redusa.
Insa fiecare trebuie sa se formeze ca sofer. Iar daca azi nu iese , maine nu atunci cand ?
Skip ads

  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sa fim seriosi ... adica pe un drum plin de zapada tu te risti sa sari in sant si sa-ti indoi masina, poate si picioarele ?

Pe zapada am fost eu erau pana anul trecut cand am sarit la 70km/h in sant din cauza unei denivelari, m-a aruncat in stanga foarte putin si de acolo a inceput masina sa alunece in stanga pana in sant si m-am oprit la 30cm de 2 copaci, unu era in stanga, unu in dreapta.

De atunci, pe drumuri cu zapada maxim 50, am prins drum inghetat si am mers 20km cu maxim 15km/h. Un singur erou a fost sa depaseasca si innainte de intrarea in TM ara infipt intr-un stalp, masina era ceva jeep de la Suzuky.

Conduceti prudent, mai bine ajungi dupa 2 zile decat deloc ... !
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ddf a scris:
Peterr a scris:Firma trebuie sa deconteze.)

De curiozitate unde lucrezi ? La stat sau la privat ?
Pentru ca daca lucrezi la stat nu o sa vezi banii inapoi in vecii vecilor , iar daca lucrezi la particular IDEM .
Si daca ai lanturi pe fata poti derapa la fel de bine : te fura de spate. Lanturile si rotile e iarna nu rezolva in totalitate problema derapajului. Iar daca pe jos e sticla eficienta acestora e ff. redusa.
Insa fiecare trebuie sa se formeze ca sofer. Iar daca azi nu iese , maine nu atunci cand ?

Eu nu lucrez inca, sunt student. Prietenul lucreaza la o firma de distributie, Matizul fiind adus pentru un agent.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Nu pe tine te intrebasem.
  • AndrewBv

  • Mesaje scrise: 1,006
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Aaaaaaaaa...Smile). Nu stiam pe cine...Razz
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Peterr prin definitie e sindicalist. Realitatea e ca firma nu iti va deconta astfel de avioane decat in cazuri extreme.
De exemplu unde lucrez eu masinile de delegatii "lungi" au gume de iarna pe fata, si de vara pe spate. Deh, buget de criza.... Eu, ca sef de departament, cu, vorba aia, 15% din efectivul firmei in subordine, daca ma opresc la o vulcanizare si pun gume de iarna pe spate, nu credeti ca mi-o iau peste cap? Ba da...
La alte firme e si mai simplu. Trebuie sa schimbi o guma, ca ai pana? Pana nu ai aprobare scrisa de la seful de parc auto, nu te duci. Altfel ai toate sansele sa te trezesti ca ramai vu anvelopa platita din buzunar...
Cine zice ca firma iti deconteaza ce cheltuieli ti se par tie interesante, e idealist, si nu a lucrat pana acum....
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR