Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
a mai reusit cineva sa isi puna angel eyes pe farul original de la astra h?m-ar bate gandul,dar mi-e sa nu intalnesc dificultati la dezlipirea farului.precizez ca am xenon din fabrica.
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai daca ai xenon din fabrica de ce vrei sa iti pui angelize?
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Florin, pentru ce ai nevoie de angel eyes daca ai xenon din fabrica ? Strica tot aspectul... hai sa facem schimb atunci, si poti sa lipesti pe ele ce vrei Smile)))
  • marius.marius.2013

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Omul vrea sa-si faca masina "tuning"... Atata tot. Smile
Skip ads

  • ionutzrazvy

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2004 z 16 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Si eu am faruri cu xenon de fabrica cu toate reglajele automate. Tin sa mentionez ca sunt facute pentru ceilalti participanti in trafic deoarece senzorul pentru lumina din oglinda sintem lumina celor ce vin din sens opus si imi proiecteaza lumina cat mai pe asflat si cat mai aproape de masina. Chestia asta nu prea ma multumeste uneori dar in rest e ok.
Eu as dori sa montez niste proiectoare de OPC cu lupa si un sistem de xenon pe faza lunga.
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
dany77ro te rog spune-mi daca ai avut probleme cu reglatul farurilor eu nu am motorase am incercercat sa le reglez manual si e foarte complicat cel putin pentru mine , am xenon pe ea 6000k h1 doar pe faza scurta bat stramb si cam sus si ii orbesc pe ceilalti iau flesuri ! Ai avut probleme de genul sau cum reai reglat sau daca imi poate spune cineva cum sa masor disnta sa le pun pe un perete sa le reglez va rog !
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Ma scuzati de greseli Very Happy scriu foarte repede si fara sa ma uit la tastatura . Mai ies si alte cuvinte decat ce trebuie .
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Scrie mai incet si casca ochii. E mai simplu decat sa trebuiasca sa iti ceri scuze. in plus le permite celorlalti sa inteleaga ce vrei, si sa iti raspunda.
Cum adica nu ai motorase? De ce nu reusesti sa le reglezi manual? Ce fel de faruri ai? In ce sens iti bat stramb?
Skip ads

  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Am inteles sa traiti ! Very Happy Am schimbat farurile vechi cu unele dayline cu lupe (faza scurta) leduri de zi pe pozitie si leduri pe semnalizare . Sunt dectane . Ledurile merg pozitii tot doar ca am fost la un service unde le-a pus pe un aparat si pe ala arata ca bat bine mai putin cel drept care imprastie lumina adica bate normal cel putin asea pleaca lumina si spre dreapta se duce in sus si nu m-a ajutat cu nimic ca nu il poate regla ?! Pe strada lumina bate pe pomi si spre dreapta in boscheti ! Singur nu stiu pe la ce inaltime sa le pun sa bata si oricum reglajul manual este complicat pentru ca are suruburile destul de jos si foarte greu de ajuns la ele !
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Deci farurile astea nu vin echipate cu motorase pentru reglare pe inaltime ! Au doar pregatire pentru motoras electric deci sunt compatibile pot fi puse ulterior ... Dar nu am stiut asta , deci raman la reglajul manual . Daca farurile vechi aveau motoras electric pe ele pot sa le i-au sa le montez pe astea ? Nu am nici spalator de faruri nici senzor autoleveling o sa am probleme cu politia ? Vreau sa le fac sa bata bine sa nu deranjez pe nimeni in trafic am si lupe sper sa nu fie o problema .
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu vei avea probleme cu politia. Ei sunt prea inapti (la fel si itp/rar). Habar nu au cum bat csenoale astea stifturi ale voastre. E simplu, vrei csenon? Scoti mia de euro si iti pui originale sau alternative dar sa fie complete ca si cele originale.
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Toata faza e ca nu ma intereseaza senzori si toate alea , ma intereseaza sa bata bine sa vad si eu da nu sa ii deranjeze pe ceilalti sa fie ok si pentru ceilalti din trafic , stifturi ne stifturi farurile au costat 300 de E . Cu tot cu montat si xenoane dupa s-a dus mai mult . Nu vreau sa am probeleme nici cu polia si nici sa ii orbesc pe altii ca e urat stiu cum e cand te orbesc altii .
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Atunci in cazul de fata e simplu. Montezi farurile cu lupa, le setezi sa bata in jos si mergi la un reglat de becuri.
Job done!.
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Au lupa farurile se vede in poza de mai sus . Am fost la un service sa mi le regleza ei zic ca sunt bine pe inaltime si cel drept batea putin pe dreapta zic ei din cauza ca becul e stramb din soclu ...... ce sa zic . Nu mi-au cerut nici un ban ca nu au facut decat sa verifice si sa imi zica ca nu sunt BUNE cand de fapt nu sunt deloc bat in pomi si ii orbesc pe altii si cu lupe . Ori nu avea omu chef de treaba ori era aparatul prost ori amandoua Very Happy acum imi merg bine xenoanele farurile dar trebuiesc reglate ! Stiu cum e sa vina unu din fata sa nu mai vezi nimic eu vad perfect dar ii orbesc pe ceilalti de asta vreu sa le reglez si din cauza politiei .
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
@deejay.flavor daca citeai un pic despre ele, o sa vezi ca colegi care au avut acest tip de faruri ( deyline ) sau alt producator, au spus referitor la calitatea lupelor din acele faruri e foarte slaba, pret exagerat de mare, calitate proasta. In cele din urma au trecut pe faruri OEM de la Opel. Si nu se compara diferenta. Astea sunt 300E, si cele originale NOI am vazut la 450E. E o diferenta de bani destul de sesizabila, dar calitativ incomparabila !
  • deejay.flavor

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z 17 DTl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Da am citit dupa ce le-am cumparat ce pot sa fac acuma ? Am dat banii trebuie sa le reglez cat de cat sa vad si eu si sa nu deranjez . Nu stiu cat de calitative sunt sau mai putin calitative , lumineaza bine ! Trebuiesc reglate .
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Va rog un sfat ! Sa nu imi cumpar dectane pe led faza scurta xenon?
Ce imi recomandati ? Ms
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
[quote="deejay.flavor"]Da am citit dupa ce le-am cumparat ce pot sa fac acuma ? Am dat banii trebuie sa le reglez cat de cat sa vad si eu si sa nu deranjez . Nu stiu cat de calitative sunt sau mai putin calitative , lumineaza bine ! Trebuiesc reglate .[/quote



Scuze pt.intarziere...))) Ti-am raspuns deja pe PM....totul se rezolva...inportant e sa ai acea mufa mica cu trei fire pe fiecare far...pt xenon si aici vorbesc din experienta personala(ca nimeni nu vb de aceste lucruri din pacate...) Explic: 1:Ca sa nu ai probleme cu politia foloseste 5000k(culoarea)...2:Ca sa nu ai probleme cu flambarea becurilor,tremare sau mai rau stingerea becurilor cand ti-e lumea mai draga...FOLOSESTE KIT XENON 55W nu alea economice de 35w ca diferenta nu e mare si noi pe acest model de masina avem 55w nu 35w....Deci sfatul meu pt toti cei care au avut probleme si inca au cu xenoanele(aftermarket) deci nu de serie....KIT XENON 55w...culoarea dupa gusturi...culori omologate 3500k-4500-5000k-6000k...celelalte...8000k-10000k-12000k-15000k-30000k...din pacate NU...pe riscul vostru...dedicate doar pt.Tuning....


Ultima modificare facuta de dany77ro la Sam 07 Sep, 2013 8:26 pm
  • dany77ro

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pt cei care vor sa desfaca farurile...se poate face cu un normal uscator de par conditia sa faca aer ferbinte...Am fost nevoit sa desfac vechii fari dayline si am reusit.Se incepe a incalzi latul interior(plastica neagra) si incet incet se desprinde dupa care inaintezi incet incet...Atenti doar la cleme ca se rup usor.Dupa ce ati terminat de modificat ceea ce trebuia fixati pe pozitie ambele parti de far incalziti bine si inchideti farul la loc urmarind pozitia clemelor sa fie perfecta...pt.cei care nu sunt experti e un lucru de 10-15 minuti pt a desface -desprindere acest far...Daca aveti intrebari sunt la vostra dispozitie...Smile))
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
deejay.flavor a scris: Am fost la un service sa mi le regleza ei zic ca sunt bine pe inaltime si cel drept batea putin pe dreapta zic ei din cauza ca becul e stramb din soclu ...... ce sa zic . Nu mi-au cerut nici un ban ca nu au facut decat sa verifice si sa imi zica ca nu sunt BUNE cand de fapt nu sunt deloc bat in pomi si ii orbesc pe altii si cu lupe . Ori nu avea omu chef de treaba ori era aparatul prost ori amandoua Very Happy acum imi merg bine xenoanele farurile dar trebuiesc reglate ! Stiu cum e sa vina unu din fata sa nu mai vezi nimic eu vad perfect dar ii orbesc pe ceilalti de asta vreu sa le reglez si din cauza politiei .

Daca oi fi fost la gemeni cu siguranta vei ajunge sa ti le reglezi tu ! La 3 masini nu le au nimerit si pina la urma sa ajuns sa ne facem reglajul singuri si e foarte ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR