Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:Acum te intreb pe tine personal??crezi ca are alt gust intr-o Astra??? Very Happy ..ceva imi spune ca tu sti !!

*
Da, stiu din impresiile tale impartasite pe un alt forum, unde nu se cerea diploma pentru cei 7 ani de acasa Rolling Eyes
Daca matale iti place sa fii si fetita si baiat, asta nu e treaba mea, dar... macar fii discret... Razz
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
m-a bufnit rasul. cam de unde ai dedus nea romeo cum ca userii de pe aici ar fi frustrati sexual ? oricum ar fi bine sa mai mergi si pe la orele de lb romana Wink
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
@biela-manivela Nu pot sa cred, chiar nu pricepi o fraza simpla. Iti spun pentru ultima oara: Nu aburesc pe nimeni sa cumpere caruta pentru ca nu lucrez in vanzari. Sper ca ai vazut partea cu "nu". Cat despre raspunsul tau, m-ai omorat... dar te las pe tine sa ai ultimul cuvant, chiar daca ai negat cu 2 pagini in urma ai demostrat contrariul.
A, si desi recunosc ca matematica nu a reprezentat un atu m-am gandit la calculele alea la care i-ai raspuns la @vladf... Daca arunc o piatra de 1 kg cu ce viteza inmultita cu X trebuie sa o arunc ca sa faca aceleasi daune? Eu asa am trecut prin liceu, facandu-ma ca inteleg matematica pana am trecut anul, tu vad ca te prefaci si acum ca te pricepi la calcule.
P.S. vezi ca formula ala mai implica si putina fizica, viteza, rezistenta aerului, unghi de inclinatie etc...

@romeodr... m-am lamurit, ieri erai fan Dacia, azi esti fan Opel (halal fan) si maine o sa fi fan Skoda... deci cum bate vantul hop si tu. Iti lipseste baza, caracterul! Nu am rabdare sa te citez de cate ori te contrazici in declaratiile facute pe forum Dacia vs forum Opel sau forum Opel vs. forum Opel. Si, te rog, nu vorbi de sex in astra/BMW/Logan ca n-are nici o importanta. Daca poti sa agati o femeie si sa ii faci ceva, poti in orice masina. Doar o categorie de femei nu se urca in Logan si asta pentru ca exista intotdeauna oameni cu masini mai bune.

@restul, chiar m-am destins citind ultimele 2 pagini! Va multumesc!
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ovidiutm...sunt doua lucruri pe care nu am sa le fac niciodata in viata!asa venind vorba....nu am sa imi cumpar NICIODATA,..o masina Skoda, si nu am sa merg pe litoralul Bulgaresc....!
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
...si NICIODATA nu ai sa fii OPELIST.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Nu prea cred ca fugaresti autostrazile cu un 1.4. Pentru caravan mergea un 1.6, cel putin.
..asa ca o parere personala,consider motorul,twinport de 1.4 si 90 cp,cel mai echilibrat motor pe benzina,care se afla momentan,in piata!!!tehnologia twinport,a injectiei ,este considerata ca fiind, economica, fiabila,ecologica,comparativ cu .mpi ,m5 ,fsi,....cind spun fugaresc,ma refer la o viteza in jurul celor 140 km/h...trebuie sa admir si peisajul..nu???
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:...si NICIODATA nu ai sa fii OPELIST.
...sa nu spui niciodata,niciodata..!!!!
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:
dodo_13 a scris:Nu prea cred ca fugaresti autostrazile cu un 1.4. Pentru caravan mergea un 1.6, cel putin.
..asa ca o parere personala,consider motorul,twinport de 1.4 si 90 cp,cel mai echilibrat motor pe benzina,care se afla momentan,in piata!!!tehnologia twinport,a injectiei ,este considerata ca fiind, economica, fiabila,ecologica,comparativ cu .mpi ,m5 ,fsi,....cind spun fugaresc,ma refer la o viteza in jurul celor 140 km/h...trebuie sa admir si peisajul..nu???


Prin definitie, motoarele mici sunt motoare de oras. La 140km/h, un motor de 90CP consuma mai mult decat unul de 115CP. Daca stiai ceva despre masini, ai fi stiut si asta...
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:
dodo_13 a scris:Nu prea cred ca fugaresti autostrazile cu un 1.4. Pentru caravan mergea un 1.6, cel putin.
..asa ca o parere personala,consider motorul,twinport de 1.4 si 90 cp,cel mai echilibrat motor pe benzina,care se afla momentan,in piata!!!tehnologia twinport,a injectiei ,este considerata ca fiind, economica, fiabila,ecologica,comparativ cu .mpi ,m5 ,fsi,....cind spun fugaresc,ma refer la o viteza in jurul celor 140 km/h...trebuie sa admir si peisajul..nu???

*
140 kmh e demna de o Dacie Sport, "afara" cred ca vei fi claxonat de toti participantii in trafic si depasit de camioane Laughing
Contrar afirmatiilor tale, twinport e o solutie de a construi ieftin motoare de cilindree mica-medie, evitand injectia directa si un catalizator prea complicat... Nu ca asi avea ceva cu ei, motoarele sunt bune, dar "zgomotul" marketing e mai mare decat ar trebui...
Just a look, daca intelegi... http://www.automag.be/spip.php?article91
  • yangzi

  • Mesaje scrise: 289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Acum cand romeodr a trecut in tabara opel, sper ca nu treceti voi contra !
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
fratilor,mie motorul 1.4 8 v 75 cp de pe Logan,mi se pare super ok....motorul Opel 1,4 16v 90cp....imi pare un vis...este compromisul,ideal intre oras si afara...eu de exemplu,80%,merg in oras cu masina,sau zona suburbana......in concedii,mai prind ceva autostrazi,sau cind merg in deplasari,la competitii sportive...sunt un maestru,al consumurilor mici!adica le scot! Very Happy ,...motorul acesta este o provocare pentru mine....adica,am sa scot sub 5%,afara,sub 8% in oras,si 200 km ? h...pe autostrada! Rolling Eyes ....
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca reusesti sa scoti sub 5% afara cu o MEDIE de 80km/h la 400km parcursi, iti dau in scris ca's prost si nu stiu nica despre masini. Da, scoti consumul asta cu o medie de 60km/h, dar mai bine iau trenul.

Asta e o problema a fanilor reno: mint de rup in ceea ce priveste consumul. Un amic si-a luat Megane 1.5dci 85CP pe baza celor spuse pe forumul reno, ca cica se coboara lejer sub 6l/100km in oras. Pana acum nu a reusit sub nici o forma sa coboare sub 6.5 si a incercat toate stilurile posibile.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu minte, nene, cel putin la consum... unii fac si mai si...

http://youtube.com/watch?v=...p;feature=related
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Si ala are consum, 10basini/100m Laughing
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Asta e unul din motivele la care ma refeream cand explicam de ce se cumpara Loganul in Romania:

http://www.parinti.com/modu...r=asc&start=0

Am preluat de la sectiunea de amuzament, discutii generale.
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Nu neaparat nici la opel nu s-ar pricepe, is asa de proaste. Very Happy
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu ma referam la FEMEI ci la IGNORANTA si/sau PROSTIE.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Persoanele astea considera ca la o masina noua nu au de ce sa umble la motor cat e in garantie. Daca nu ar sta la coada la reprezentanta crede-ma ca ar veni sa imi puna apa de parbriz ca deh... masina lor e in garantie.
Alta chestie, sunt multi care nu stiu unde e panoul de sigurante, unde e cuiul de tractare si mai ales unde dracu' intra? Laughing Si nu e valabil numai la femei... din pacate. De fapt ce ma mai mir, sunt barbati care nu isi schimba singuri roata care e pe pana cu roata de rezerva.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Daca reusesti sa scoti sub 5% afara cu o MEDIE de 80km/h la 400km parcursi, iti dau in scris ca's prost si nu stiu nica despre masini. Da, scoti consumul asta cu o medie de 60km/h, dar mai bine iau trenul.

Asta e o problema a fanilor reno: mint de rup in ceea ce priveste consumul. Un amic si-a luat Megane 1.5dci 85CP pe baza celor spuse pe forumul reno, ca cica se coboara lejer sub 6l/100km in oras. Pana acum nu a reusit sub nici o forma sa coboare sub 6.5 si a incercat toate stilurile posibile.
..fabricantul,adica OPEL ,specifica,urmatoarele consumuri,la Classic 1.4 ,16v ,twinport :7,9 urban ,4,8 extra urban ,6 mixt, iar la modelul H, 8,0 urban ,5,0 extra urban ,6,1 mixt...sa minta fabricantul...nu cred, Rolling Eyes ,Renault ,la motorul 1.4 , 16v , 100cp,MPI ,specifica ,urmatoarele consumuri, 9,2 urban , 5,5 extra urban , 6,8 mixt!!!...cu Senatorul,am scos pe ruta Brasov-Pitesti,conform computer bord,7,1 mediu,mers tot drumul pe consum instantaneu...intre 6 si 7 litri%..si avea motor cu 6 pistoane si 3.000cm3 !!!bine la acea vreme circulatia era ca si inexistenta...prin 1992 !!!dar oricum...conteaza f mult modul in care conduci masina,..este si asta o stiinta,unde unii pot face performanta !!!sa inteleg ca pentru tine,a conduce o masina inseamna numai,TALPA ,si iarasi ,TALPA !!!...APROPO DE FANII,RENAULT,NU STIU EU SUNT FAN OPEL!!! dar uita-te si tu asa in trafic si vezi ce fel de oameni conduc masinile renault,majoritatea noi!!!mie imi par oameni de calitate,persoane cu venituri peste medie, cu studii superioare!!!oameni cu un simt estetic dezvoltat,care isi permit sa aleaga o masina pentru felul cum arata ea,nu neaparat pentru fiabilitate,sau ,,ca este ieftina la piese,, Confused ...uita-ta la multimea de oarecare,cu manele la maxim in second-uri TDI...agresivi in trafic !!
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu compara ce cei pana in 30 de ani cu cei care au peste... la urma urmei fiecare cu gustul si buzunarul lui dar inainte de toate lasa-l si pe ala ce nu si-a trait viata sa vada si el cum dracu e sa fi tanar (sa nu ai bani, uneori Very Happy) si sa te plimbi cu un TDI de care zici tu cu muzica mai tare ca sa atragi privirile domnisoarelor. Babele sa se abtina, pentru ele exista Renault!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR