Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare display monocrom GID (Graphic Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2006) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage. Pret = 450 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil cu oricare EHU: CD30, CD30 MP3, CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 Navi, DVD90 Navi.
Compatibil cu telefon, modulul UHP2 sau UHP4, compatibil cu CLIMA.

De vanzare display monocrom BID (Board Info Display) pentru Astra-H /Zafira-B (2004-2006) Pentru senzor rezervor tip A / Linear Voltage. Pret = 250 lei.
Display-ul este resetat cu TECH2 (trecut in "Delivery Mode") si asteapta programarea pe masina (sistemele full CAN-BUS) cu ajutorul codului de securitate al masinii !
Compatibil doar cu: CD30, CD30 MP3. Nu este compatibil cu telefon, nu este pentru masinile cu CLIMA,
perfect pentru update de la TID la BID pentru Computer De Bord [BC]) sau inlocuirea unui BID defect.

ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • petrulutz

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salutare! Are cineva de vanzare un CDR500 pentru Astra G, sau ceva CD cu MP3? As vrea sa pastrez comenzile pe volan si sa fie compatibil cu displayul TID al masinii. Multumesc anticipat.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
petrulutz a scris:Salutare! Are cineva de vanzare un CDR500 pentru Astra G, sau ceva CD cu MP3? As vrea sa pastrez comenzile pe volan si sa fie compatibil cu displayul TID al masinii. Multumesc anticipat.

In secunda asta nu am CDR500, CD cu Mp3 nu exista la Astra-G pt TID si comenzi volan original, doar ceva aftermarket + adaptor.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare rama pentru CID (display color 16:9) Vectra-C / Signum [2004-2008], pret = 50 euro

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut,

Mã gândesc de ceva vreme sa fac upgrade la Vectra C de la GID la CID, între timp am rãmas fãrã GID aºa cã sunt nevoit sã mã hotãrãsc. Drept urmare aº vrea eu rama de CID preface lift + CID + cablu RGB. În plus, dacã tot fac miºcarea asta, m-ar mai interesa ºi UHP + microfon (am deja pe Astra H Very Happy) ºi aº vrea/prefera sã mã ajuþi ºi cu programarea lor deoarece nu am nici o ºansã sã le programez cu opcom, dupã cum bine ºtii. Aștept rãspuns aici sau PM.

Mulțumesc anticipat,
Marian B.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#bame, trimite-mi headunit-ul tau si ti-l imperechez cu display-ul (CID) si bluetooth-ul (UHP4) dupa setarile masinii tale.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare urgent CD70 navi (fara AUX IN) pe gri inchis pentru Astra-H, Zafira-B (cu muchie pe mijloc) sau Vectra-C, Signum (fara muchie) 2004+(full CAN Bus) Pret 175Euro (~800 lei).
Pentru varianta cu AUX IN + 200 lei. Aparatul este impecabil, functioneza perfect, a fost resetat cu Tech2 si asteapta programarea pe masina cu ajutorul codul de securitate (de pe Car Pass). Compatibil cu GID (Graphic Info Display - monocrom) sau CID (Color Info Display - ecran color).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • tzorrro

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut, ai cumva si un gid (astra h 2004) pentru cd70navi? da-mi te rog un pret total pentru cd70+gid+aux+livrare. multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
tzorrro a scris:salut, ai cumva si un gid (astra h 2004) pentru cd70navi? da-mi te rog un pret total pentru cd70+gid+aux+livrare. multumesc.

Sal !
GID-ul uite-l aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1386049#1386049
CD70 navi cu aux = 1000 lei
Livrare = gratis, te costa doar transportul banilor inapoi daca alegi varianta RAMBURS sau nimic in plus daca virezi banii intr-un cont.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#tzorrro ar fi bine a te grabesti sa te hotarasti pentru ca display-ul este pus si pe e-bay si mai are 3 zile de publicitate -- > http://www.ebay.co.uk/itm/3...;_trk.m1586.l2649 iar la CD70 navi am fata si de Vectra-C si de Astra-H ceea ce ii da sanse duble la vanzare.

CristianTM.
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:#bame, trimite-mi headunit-ul tau si ti-l imperechez cu display-ul (CID) si bluetooth-ul (UHP4) dupa setarile masinii tale.
CristianTM.

L-am trimis azi. Iti trimit si datele masinii pe PM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
UPDATE:
De vanzare urgent CD70 navi (fara AUX IN) pe gri inchis pentru Astra-H, Zafira-B (cu muchie pe mijloc) sau Vectra-C, Signum (fara muchie) 2004+(full CAN Bus) Pret 750 lei sau 900 lei cu intrare de auxiliar (AUX IN).
Aparatul este impecabil, functioneza perfect, a fost resetat cu Tech2 si asteapta programarea pe masina cu ajutorul codul de securitate (de pe Car Pass).
Compatibil cu GID (Graphic Info Display - monocrom) sau CID (Color Info Display - ecran color).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bame a scris:
CristianTM a scris:#bame, trimite-mi headunit-ul tau si ti-l imperechez cu display-ul (CID) si bluetooth-ul (UHP4) dupa setarile masinii tale.
CristianTM.

L-am trimis azi. Iti trimit si datele masinii pe PM.

Tocmai am primit pachetul: CID + rama, cablu RGB, UHP + mufa + microfon, BCM pt alarma, vechiul EHU. Revin cu detalii dupa ce le montez pe masina
Am vazut ca mi-ai usurat si munca cu identificarea firelor pentru UHP, firele sunt notate, probabil ca nu-mi va lua mai mult de 5 minute legarea lor la EHU. Smile.
Multumesc.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare KIT buton SPORT pentru Vectra-C 2005-2008 (numai sistemele full CAN-BUS)
Pentru funtionare butonului SPORT sunt necesare urmatoarele:
1. Modulul CDC Pret = 400 lei (pret la pachet sau 500 lei separat).
2. Modulul BCM (suporta alarma de fabricca ATWS + functia SPORT). Pret = 200 lei
3. Butonul propriu-zis care se monteaza in consola centrala centrala. Pret = 100 lei (se comanda de la Opel)
Functioneaza si a fost instalat pe Vectra-C 2005, cod de motor Z19DTH, 150 CP. Filmulet --> http://www.youtube.com/watch?v=-peeFkkV6Vc
Actionarea butonului SPORT modifica parmetrii pedalei de acceleratie (se simte cu totul o alta masina) si intareste directia (volanul se misca ceva mai greu).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
UPDATE:
De vanzare urgent CD70 navi (fara AUX IN) pentru Astra-H (cu muchie pe mijloc) cu fata in negru lucios (fara scrisuri) BLACK JAPAN LACK
Pret 800 lei sau 950 lei cu intrare de auxiliar (AUX IN).
Aparatul este impecabil, functioneza perfect, a fost resetat cu Tech2 si asteapta programarea pe masina cu ajutorul codul de securitate (de pe Car Pass).
Compatibil cu GID (Graphic Info Display - monocrom) sau CID (Color Info Display - ecran color).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • tzorrro

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut, nu vreau sa par deplasat, dar la pretul asta (1450lei) incepe sa-mi surada ideea de navigatie dedicata aftermarket. in cazul in care urgent insemna si un discount bunicel, mai ales ca vroiam un pachet complet, era o varianta de luat in calcul, dar asa nu-mi permit. sorry daca te-am incurcat, iti doresc spor la vanzare.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
tzorrro a scris:salut, nu vreau sa par deplasat, dar la pretul asta (1450lei) incepe sa-mi surada ideea de navigatie dedicata aftermarket. in cazul in care urgent insemna si un discount bunicel, mai ales ca vroiam un pachet complet, era o varianta de luat in calcul, dar asa nu-mi permit. sorry daca te-am incurcat, iti doresc spor la vanzare.

Nu stiu de unde ai scos cifra de 1450 lei caa dupa calculele mele nu iese Very Happy
CD70 navi = 750 lei + ecran GID = 450 lei + antena GPS = 80 lei = 1280 lei, sa zicem ROTUND la 1250 lei. Hmm ? ce zici mai stai pe ganduri ? ...

CristianTM.
  • tzorrro

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
tzorrro a scris:salut, ai cumva si un gid (astra h 2004) pentru cd70navi? da-mi te rog un pret total pentru cd70+gid+aux+livrare. multumesc.

Sal !
GID-ul uite-l aici --> https://www.clubopel.com/vie...p=1386049#1386049
CD70 navi cu aux = 1000 lei
Livrare = gratis, te costa doar transportul banilor inapoi daca alegi varianta RAMBURS sau nimic in plus daca virezi banii intr-un cont.

CristianTM.


deci gid = 450lei in anuntul din linkul dat de tine, iar cd70navi cu aux = 1000lei din postul de mai sus, de unde rezulta suma de 1450lei. antena gps nu ma interesa, doar aux-in. momentan am optat pentru convertirea intrarii de telefon in aux-in, solutie care raportat la banii investiti nu are rival. daca o sa doresc mai mult in viitor, am sa revin la tine pentru un cd40opera. multumesc inca odata.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare unitati CD70 navi (fara AUX IN) pentru Astra-H, Zafira-B (cu muchie pe mijloc) sau Vectra-C , Signum (fata dreapta) pe GRI INCHIS (cel mai uzual).
La comanda pe negru lucios (fara scrisuri) pentru Astra-H (+50 lei)
Pret 800 lei sau 950 lei cu intrare de auxiliar (AUX IN).
Aparatul este impecabil, functioneza perfect, a fost resetat cu Tech2 si asteapta programarea pe masina cu ajutorul codul de securitate (de pe Car Pass).
Compatibil cu GID (Graphic Info Display - monocrom) sau CID (Color Info Display - ecran color). Pentru masinile full CAN-BUS (>2004).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • Dannyel

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:De vanzare KIT buton SPORT pentru Vectra-C 2005-2008 (numai sistemele full CAN-BUS)
Pentru funtionare butonului SPORT sunt necesare urmatoarele:
1. Modulul CDC Pret = 400 lei (pret la pachet sau 500 lei separat).
2. Modulul BCM (suporta alarma de fabricca ATWS + functia SPORT). Pret = 200 lei
3. Butonul propriu-zis care se monteaza in consola centrala centrala. Pret = 100 lei (se comanda de la Opel)
Functioneaza si a fost instalat pe Vectra-C 2005, cod de motor Z19DTH, 150 CP. Filmulet --> http://www.youtube.com/watch?v=-peeFkkV6Vc
Actionarea butonului SPORT modifica parmetrii pedalei de acceleratie (se simte cu totul o alta masina) si intareste directia (volanul se misca ceva mai greu).

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)


Mai este valabila oferta pentru modulul CDC? Un ultim pret?
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR