Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Fabricantu' minte cu spume iar pamapalaii cred... Laughing
Ba chiar au timp sa se faca cercetari comparative... Embarassed
Skip ads

  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Fabricantu' minte cu spume iar pamapalaii cred... Laughing
Ba chiar au timp sa se faca cercetari comparative... Embarassed
...sorin, inteligenta te urmareste,vad,dar tu esti ff rapid,nu o sa te ajunga niciodata!!!. daca ,,fabricantu,, asta al tau minte,in legatura cu consumul,inseamna ca toata masina este, o ,,minciuna,,....acum,pe bune,ce te face sa crezi,ca OPEL,minte in legatura cu consumul de carburant???argumenteaza!!!
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Orice producator prezinta consumul realizat in cele mai propice conditii astfel incat acesta sa fie cat mai redus. In conditii normale consumul e mai mare.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
extraordinar....! vlad90 ....sa inteleg ca fabricantul ,este foarte idealist !si in dorinta lui nemasurata,de as vinde masina, ,,umbla,, la consum!1inseamna ca nu mai putem avea incredere,nici in kilometrii ,cu care vine masina din fabrica...loganul meu a avut 7 km la bord...sa inteleg ca ,exista posibilitatea sa fi fost ,,pacalit,,..fabricantul,sa minta Confused ,.... Very Happy ...
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Traiesti intr-o totala ignoranta, se dovedeste din nou ca fenomenul auto iti este strain. Mai postez o data tabelul cu consumurile medii obtinute de ADAC Germania. Testul a constat in simularea pe banda a unui parcurs 2/3 oras si 1/3 extraurban.



Producatorii lucreaza cu norme de acum 20 de ani, cand traficul era cu totul altul. Deci, teroretic nu mint, dar practic da.
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ADAC, astia,sunt cumva nemtalaii,aia ofticati,care au ,,rasturnat,, chipurile Loganul ,in testul elanului?...tinere eu sunt ,tare ,la metodica educatiei fizice si sportului!...cum se face ca pe acestia ii crezi,dar pe francezii,de la revista aceea din Franta Rolling Eyes ,care au spus ca Loganul,are 5 stele la fiabilitate,si este pe primul loc,ca FIABILITATE !.. NU ii crezi? nu zic ca le stiu pe toate,dar pe cele importante sigur!noi in sport avem o regula,si anume...regula nr1:antrenorul are intotdeauna dreptate! 2. cind antrenorul nu are dreptate,se aplica regula nr 1... Wink ..
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
acum 20 de ani,poate nu era trafic ,nu poate ,sigur,in estul Europei,de Romania ,nu are rost sa vorbim,...dar in vestul Europei,in SUA,in JAPONIA.....era acelasi trafic...!
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
producatorii de automobile de acolo vin...nu?
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca imi spui tanar, la cei 33 de ani ai mei.

Daca ai sa te uiti bine, nemtii is destul de impartiali, au pus si masinile nemtesti acolo si nici ele nu stau mai bine. A fost explicat in detaliu conditiile si modul de calcul, tocmai ca sa poata face publice aceste date, altfel riscand sa fie dati in judecata de catre producatori. Nimeni nu i-a dat inca in judecata, nici pentru testul asta nici pentru cel cu Loganul, deci au avut dreptate in ambele cazuri. Faza cu Loganul a fost cat se poate de reala, exista si un comunicat reno in care se recunoaste ca a existat un anume set de jante care facilitau rasturnarea masinii la testul elanului. Apropo, tot cei de la ADAC sunt cei care au rasturnat ClassA de la Mercedes.

Cat despre trafic, s-a marit atat numarul de masini cat si viteza cu care se circula, atat in Germania cat si in Romania. Din nou, vorbeste gura fara tine.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Vin 25 Apr, 2008 5:26 pm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Mos Cracila nu exista... e de notorietate publica inca din timpul stramosilor nostrii, Decebal si Attila... Laughing Era deci timpul sa afle si profesorii de sport...


Ultima modificare facuta de sorin666 la Vin 25 Apr, 2008 5:28 pm
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
romeodr a scris:...noi in sport avem o regula,si anume...regula nr1:antrenorul are intotdeauna dreptate! 2. cind antrenorul nu are dreptate,se aplica regula nr 1... Wink ..

*
Din pacate in automobile esti mai curand copil de mingi, deci... aplica regula... Laughing
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Traiesti intr-o totala ignoranta, se dovedeste din nou ca fenomenul auto iti este strain. Mai postez o data tabelul cu consumurile medii obtinute de ADAC Germania. Testul a constat in simularea pe banda a unui parcurs 2/3 oras si 1/3 extraurban.



Producatorii lucreaza cu norme de acum 20 de ani, cand traficul era cu totul altul. Deci, teroretic nu mint, dar practic da.
..acum 16 (saisprezece)ani ,eu conduceam in proprietate personala,bijuteria aceea de Senator,care asa pentru tine,avea 70.000km la bord cind l-am cumparat,si pe linga comp de bord,avea ABS,geamuri electrice,etc...lucruri pe Very Happy care atunci ,tu ,nici nu stiai,ca le are o masina.....hai mei,lasa-o mai moale,cu ,,competenta,, auto !!!
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Asta nu dovedeste decat ca erai (eventual) instarit, nu si priceput... Laughing Crezi ca ala... stii tu cine, tatucu' fotbalistilor, Twisted Evil stie ce are Maybahu' sub capota Laughing
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
romeodr a scris:...noi in sport avem o regula,si anume...regula nr1:antrenorul are intotdeauna dreptate! 2. cind antrenorul nu are dreptate,se aplica regula nr 1... Wink ..

*
Din pacate in automobile esti mai curand copil de mingi, deci... aplica regula... Laughing
..sorin,pe bune,tu esti pe dinafara rau de tot !!!..dodo_13 ,ovidiutm, sunt ok!,cu ei ma pot ,,contrazice,,ei sunt in mare legatura cu fenomenul auto....tu,parca aveai ceva de facut intr-o ASTRA...sau crezi,ca in BMW,este altfel??? Very Happy ,,...mei!!!
  • VLAD90

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bihor
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca tu esti deplin convins de consumul dat de producator ?
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@romeodr
Acu 16 ani stiam mai multa fizica mecanica decat ai stiut tu vreodata in viata ta. Eu am dat treapta a doua la fizica si am luat 9.50 , nu m-am fofilat ca tine prin cantonamente si nici nu am luat examenele cu servite. Ti-am mai spus ca stiu cum e cu sportivii, nu incerca sa ma convingi ca ai fost vreun mare inteligent in viata ta. Pe vremea lui raposatul, a fi sportiv era un mod de a fenta munca, de a fi platit trecand doar 2 zile pe saptamana pe la munca: "sefu, nu pot sta, am antrenament". Va stiu eu, muschi cat mai multi si creier cat mai putin.

Asa ca hai sa nu ne mai masuram in muschi si sa vorbim despre masini, da? Si daca nu, te astept oricand la un skandenberg.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Printre altele, chiulind din gros la orele de sport (si nu am pierdut nici 5 minute de educatie de la betivul si curvaru' ala...) am reusit sa invat un pic de matematica, un pic de fizica si sa fac o facultate ADEVARATA, unde se intra pe bune si nu se dadeau cadouri examenele, si sa obtin o diploma de inginer motorist... Exclamation
Nu am fost dintre primii 10%, ci mai curand in mijlocul plutonului, dar nici nu imi e rusine de mine...
Meserie pe care am practicat-o cu voiosie pana cand am "sarit gerdul" (pardon, luat trenul cu viza in regula...) si a ma reprofila in informatica, meserie mai "dinamica" pe piata muncii, dupa alte studii, in alte tari...
Am avut mai multe masini decat iti inchipui matale, iar la volan, am uitat sa mai contabilizez pe la 500 de mii...
Deci... Exclamation








Vezi ca mai sunt niste mingi de strans in fundul terenului... Twisted Evil
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:@romeodr
Acu 16 ani stiam mai multa fizica mecanica decat ai stiut tu vreodata in viata ta. Eu am dat treapta a doua la fizica si am luat 9.50 , nu m-am fofilat ca tine prin cantonamente si nici nu am luat examenele cu servite. Ti-am mai spus ca stiu cum e cu sportivii, nu incerca sa ma convingi ca ai fost vreun mare inteligent in viata ta. Pe vremea lui raposatul, a fi sportiv era un mod de a fenta munca, de a fi platit trecand doar 2 zile pe saptamana pe la munca: "sefu, nu pot sta, am antrenament". Va stiu eu, muschi cat mai multi si creier cat mai putin.

Asa ca hai sa nu ne mai masuram in muschi si sa vorbim despre masini, da? Si daca nu, te astept oricand la un skandenberg.
..omule,am 1,87 h ,si 103 kg,fac impins culcat cu 120 kg,... Very Happy ,..am categoria de clasificare sportiva maestrul al sportului !! Wink ,dar sunt maestru in a scoate consumuri mici,mici de tot....este o intreaga tehnologie Laughing ,am sa scriu o carte intr-o zi!!!!poate!!!
  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Printre altele, chiulind din gros la orele de sport (si nu am pierdut nici 5 minute de educatie de la betivul si curvaru' ala...) am reusit sa invat un pic de matematica, un pic de fizica si sa fac o facultate ADEVARATA, unde se intra pe bune si nu se dadeau cadouri examenele, si sa obtin o diploma de inginer motorist... Exclamation
Nu am fost dintre primii 10%, ci mai curand in mijlocul plutonului, dar nici nu imi e rusine de mine...
Meserie pe care am practicat-o cu voiosie pana cand am "sarit gerdul" (pardon, luat trenul cu viza in regula...) si a ma reprofila in informatica, meserie mai "dinamica" pe piata muncii, dupa alte studii, in alte tari...
Am avut mai multe masini decat iti inchipui matale, iar la volan, am uitat sa mai contabilizez pe la 500 de mii...
Deci... Exclamation ...felicitari,tinere,pai de ce nu ai spus asa de la inceput!








Vezi ca mai sunt niste mingi de strans in fundul terenului... Twisted Evil

  • romeodr

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sorin,te cred...FELICITARI !
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR