Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Nirolf1986

  • Mesaje scrise: 940
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Mda, ziua la amiaza mare, in centrul aradului. Acum m-am uitat de niste preturi la elementele unei oglinzi. Ieftine, si totusi, de ce sa dai banii pe ele, cand le poti fura.

Nu ma gandeam sa am nevoie de alarma pe un astra g.
Skip ads

  • ghitanu2009

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
In urma cu o saptamana mi-au furat sticla de la oglinzile retrovizoare. Toata operatiunea a durat un minut. Un vecin are montata o camera de supraveghere,mi-a dat inregistrarile, le-am vizionat l-am depistatsi le-am recuperat.Hotul mi-a stricat mecanismele de actionare.si nu am ce sa iau de pe el ,e vai de mama lui ,si acum trebuie ori sa-mi cumpar altele second hand ori poate gasesc la cineva care are oglinzile distruse /rupte, mecanismele. Daca cineva m-ar putea ajuta cu mecanismele i-as ramane profund indatorat
  • Al3x_xct

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Mie mi-au furat fustita de sub bara. Au mai incercat la un vecin care o avea prinsa cu suruburi pentru ca avea clemele rupte. Au tras de ea pana s-a desprins bara dintr-o parte. I-au lasat-o asa cazuta Shocked
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Lucas-ul de pe partea dreapta, ma bucrasem ca gasisem un loc la umbra ca acolo unde am eu parcare cu plata e foarte mult soare.
Skip ads

  • AcidBurn

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Dragi colegi, orice faceti, NU LIPITI antena cu superglue de baza ! (Astra H)

In decursul a 2 luni, am cumparat 3 spicuri de antena si o baza...
Pentru inceput a prins picioare antena originala a masinii, in parcarea Sp. Angelescu... 68 ron antena noua.
Dupa 2 saptamani dispare si antena noua in spate la mag. Cocor... alti 68 ron pe antena noua. De nervi si disperare, dau cu super glue pe filet, gandind pe atunci ca nu au cum sa o mai fure... mare greseala ! Au incercat in parcarea din spatele blocului(colentina) si nu au reusit. De ciuda ? De rautate pura ? De cretini ce sunt au rupt antena cu tot cu baza si cu circuitele de amplificare din interiorul bazei... rezultatul ? 200 ron baza noua 68 ron antena noua. Acum dau jos antena de fiecare data cand plec de langa masina. Taicamiu spunea sa lipesc niste cioburi ascutite pe spicul antenei ... probabil m-as trezi cu parbrizul spart sau anvelopele taiate.
  • Dany7776

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Buna! Doctore.
Acum m-am prins de poza.
Si eu cand am montat capace noi, la roti le ei ma gandeam.
Ca nu drureaza mult si dispar inca stau pe roti (cat timp om vedea)
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
ghitanu2009 a scris:In urma cu o saptamana mi-au furat sticla de la oglinzile retrovizoare. Toata operatiunea a durat un minut. Un vecin are montata o camera de supraveghere,mi-a dat inregistrarile, le-am vizionat l-am depistatsi le-am recuperat.Hotul mi-a stricat mecanismele de actionare.si nu am ce sa iau de pe el ,e vai de mama lui ,si acum trebuie ori sa-mi cumpar altele second hand ori poate gasesc la cineva care are oglinzile distruse /rupte, mecanismele. Daca cineva m-ar putea ajuta cu mecanismele i-as ramane profund indatorat


Cred ca hotul era incepator si nu a stiut cum sa procedeze,mai ales durata in care a reusit sa te deposedeze de oglinzi a fost exagerat de mare.
Mie acum o saptamana mi-au sustras de la BMW,oglinzile in max 5 secunde.Nu mi-a venit sa cred.Dupa ce am achizitionat altele noi,le-am inscriptionat cu numarul de inmatriculare si am exersat demontarea lor,cenzurat, ca sa nu dam idei,pot afirma ca operatiunea dureaza cca.cenzurat, ca sa nu dam idei.
  • ghitanu2009

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Sigur era incepator ca altfel nu distrugea mecanismelesi mai e si minor!
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Asa @gyzmo ,da idei la hoti Very Happy
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@taxi43edy,

Stai linistit ca metoda este veche...

Atunci am sa rog un moderator sa stearga mesajul meu anterior.
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
AcidBurn a scris:Dragi colegi, orice faceti, NU LIPITI antena cu superglue de baza ! (Astra H)

In decursul a 2 luni, am cumparat 3 spicuri de antena si o baza...
Pentru inceput a prins picioare antena originala a masinii, in parcarea Sp. Angelescu... 68 ron antena noua.
Dupa 2 saptamani dispare si antena noua in spate la mag. Cocor... alti 68 ron pe antena noua. De nervi si disperare, dau cu super glue pe filet, gandind pe atunci ca nu au cum sa o mai fure... mare greseala ! Au incercat in parcarea din spatele blocului(colentina) si nu au reusit. De ciuda ? De rautate pura ? De cretini ce sunt au rupt antena cu tot cu baza si cu circuitele de amplificare din interiorul bazei... rezultatul ? 200 ron baza noua 68 ron antena noua. Acum dau jos antena de fiecare data cand plec de langa masina. Taicamiu spunea sa lipesc niste cioburi ascutite pe spicul antenei ... probabil m-as trezi cu parbrizul spart sau anvelopele taiate.
La orice magazin de piese auto gasesti spic de antena cu maxim 20lei bucata!In targ la vitan sunt 10 lei...Nu vad de ce ai da 68lei pe un spic,mai ales ca esti tot mereu patit!
  • daniel_kadett

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2006

  • Mesaj Privat
in weekend in parcarea de pe str Liviu Rebreanu ambele anvelope din spate taiate, una a fost vulcanizata, cealalta urmeaza (deocamdata am pus rezerva Sad((( BMW-ul parcat langa mine a patit acelasi lucru
stie cineva daca peticul aplicat pe taietura are sansa sa tina fara sa vibreze? cei de la vulcanizare spun ca da, dar nu as vrea sa distrug puntea spate sau rulmentii mai ales ca asa vor fi ambele roti spate....
Skip ads

  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
george_eu25 a scris:
AcidBurn a scris:Dragi colegi, orice faceti, NU LIPITI antena cu superglue de baza ! (Astra H)

In decursul a 2 luni, am cumparat 3 spicuri de antena si o baza...
Pentru inceput a prins picioare antena originala a masinii, in parcarea Sp. Angelescu... 68 ron antena noua.
Dupa 2 saptamani dispare si antena noua in spate la mag. Cocor... alti 68 ron pe antena noua. De nervi si disperare, dau cu super glue pe filet, gandind pe atunci ca nu au cum sa o mai fure... mare greseala ! Au incercat in parcarea din spatele blocului(colentina) si nu au reusit. De ciuda ? De rautate pura ? De cretini ce sunt au rupt antena cu tot cu baza si cu circuitele de amplificare din interiorul bazei... rezultatul ? 200 ron baza noua 68 ron antena noua. Acum dau jos antena de fiecare data cand plec de langa masina. Taicamiu spunea sa lipesc niste cioburi ascutite pe spicul antenei ... probabil m-as trezi cu parbrizul spart sau anvelopele taiate.
La orice magazin de piese auto gasesti spic de antena cu maxim 20lei bucata!In targ la vitan sunt 10 lei...Nu vad de ce ai da 68lei pe un spic,mai ales ca esti tot mereu patit!

aia de 20lei e cel mai probabil made in china si mai proasta, iar aia din vitan e antena ta veche. si daca lumea n-ar mai cumpara din vitan, nici n-ar mai fi alti nenorociti care sa le fure Wink
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Si daca e din china crezi ca e nasoala?
Ca idee, cam toate se fac in china...
Doar se ansambleaza in alte tari...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cand m-am referit la made in china, m-am referit la calitate, care de multe ori e foarte slaba, si oricine cumpara de pe ebay mai des, stie ca macar 1 din 10 produse cumparate are defect si chair si 30-40% din ele nu au specificatiile scrise in descriere.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pai decat sa cumperi una de 60 de le mai degraba cumperi 3 chinezesti si in cel mai rau caz ai 1 defecta.
Si ca idee, cred ca in loc de acel spic de la antena poti pune si o lingura...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
pentru Fm, 100%, insa vei simti cand iesi din oras lipsa puterii semnalului. ideea e ca omul isi respecta masina, mai mult decat alti distrusi care in loc sa puna sa-si cumpere o masina pe care isi pot permite sa si-o intretina, isi fac imprumuturi de la toate neamurile si mananca apoi cativa ani doar paine cu apa sa-si cumpere o masina, si cum li se strica ceva se pun repede sa fure. daca si pentru un capac sau o antena sau o sticla de oglinda se rezuma la furat, ce vor face cand le va pica distributia sau volanta? se vor apuca sa faca masina altuia bucati pentru ea?
N-am inteles niciodata dece unii se intind mai mult decat pot cu adevarat... ca apoi sa faca marlanii de astea care mai mult strica ziua decat sa faca pagube.
  • AcidBurn

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Am luat si din targ o antena ... nu are nimic in comun cu cea originala ! Este mult mai lunga, material de toata jalea s.a.m.d. Nu mai zic de receptie....
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
voi faceti propaganda produselor "originale", adica branduite GM si facute in china?
eu de control am scos "spicul" si receptionam un radio de la 30 de km distanta
pentru cei ce cunosc zona, eram la Pechea (aproximativ 35 km de Galati) si receptionam Europa FM pe 103,4 MHz .
insa la Giurgiulesti (aproximativ 20 de km distanta de Galati) nu receptionam nici un post romanesc ci doar din Ucraina si Republica Moldova.
depinde si de restul contactelor, ca daca ai imediat sub antena contactele oxidate evident ca nu vei avea receptie cum iesi din localitate...
depinde de foarte multi factori receptia radio...
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
n-am nici o treaba cu GM, mai putin ca e fabricantu masinilor din familie. In rest nu-mi pasa, insa doar incercam sa apreciez diferenta dintre cele doua, care este justificata de pret. Grija chinezului care face antenele de ajung la multe magazine e sa se potriveasca filetul, grija lui GM e sa aiba o receptie cat mai buna.
Nu zic ca nu sunt chinezi care sa faca lucruri bune, insa sunt putini aia, multi mergand la dat tape, inclusiv cei care s-au chinuit sa-si faca un nume vanzand ieftin si calitativ. se intampla sa te trezesti uneori ca incep sa taie la calitate caci deja clientii au incredere in ei.
Cand mai comanzi ceva de pe ebay, cum il primesti da-i mai aluia si zi-i ca nu merge, sa vezi ca-ti trimite instant altu in loc, fara sa comenteze... eu de multe ori am primit chestii stricate/defecte si cum am dat un mail, si-au cerut scuze si l-au retrimis.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR