Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
O sa incerc sa ma vad cu Costinel, poate facem drumurile inainte si cautam si cazare, fiindca " de la distanta" e greu... am vrut sa ma duc azi pe Negoiu sa vad cum sta treaba, dar nu am gasit cu cine ( singur cu masina nu mai plec...).
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Baieti, puteti sa puneti niste poze sa ne edificam si noi ce inseamna acest traseu? Daca e de mers pe pajisti si drumuri forestiere m-as baga si eu cu un SUV.
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Video: http://www.youtube.com/watc...mp;feature=relmfu
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pas. Nu am cu ce. Sunt multe portiuni in care nu as putea inainta cu ce as putea veni eu.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce-i acolo,nu vad linkul..
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dragos, da full screen. Cu permisiunea lui Andrei il pun eu asa.


  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Uitati-va doar la " negoiu4", celelalte, 1,2,3 au fost filmate peste coasta peste care am trecut noi direct de la Rm. Valcea. Am avut cu noi un Freelander 1 si un Freenalder 2, s-au descurcat bine, dar au cam dat cu " burta" de pamant de cateva ori si au ocolit zone prin care am trecut noi. Dar ne-am descurcat frumos... gandeste-te bine Daniel.
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
hmmm... nu vreau sa ma dau cocos dar "negoiul4" chiar nu mi se pare un traseu care sa nu poata fi facut cu un suv normal (nu ca frontera ar fi vre-un offroader coios) . in afara de santuletul ala de la indicatorul turistic nu mi s-a parut nimic prea greu sau inaccesibil pentru un suv. fara sa ma laud frontera mea a vazut mult mai mult...si nici ea nu e vre-un pur-sange preparat...
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu ma uitasem si la celelalte filmulete.
Ideea e ca eu nu pot veni decat cu un X5 2010. Mi-ar placea enorm sa vin dar pana acum am facut numai trasee light. E chestia si de masina dar si de faptul ca in afara soselei nu se prea descurca(si din cauza cauciucurilor).
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
X5 2010... e pacat de ea... si nu se va descurca... ai bolovani maricei greu de ocolit cu o masina lata, ai craci care iti vor face un polish natural si radacini de copac care iti intra pe sub masina si s-ar putea sa nu scape nici lateralele neatinse... In rest drumu, efectiv, e foarte ok, e " soft".
Daca vrei, in functie de judetu unde locuiesti poate te ia un coleg " copilot"...
  • bogdan fronteristu'

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2011

  • Mesaj Privat
inseamna ca nu am vazut eu filmuletul care trebuie. ca acolo nu am remarcat nimic din ce zici tu Andrei. oricum ar fi ai dreptate nu merita sa bagi un x5 din 2010 pe acolo..
mie sincer mi s-a parut mai sexi filmuletul cu negoiul 3. mergem si noi pe acolo? Very Happy .
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Frumoase filmulete, frumoasa zona. Chiar nu prezinta pericol prea mare pentru masini.
Skip ads

  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da Bogdan, putem merge si pe acolo... dar ocolim... totusi ar fi o varianta buna pentru intoarcere. Nu ai vazut zone " periculoase" ca probabil nu au fost prinse in filmulet... Daca dai cu un scut, nu e problem... ( baiatu cu Freenalderu gri a dat cu grupu de a scos bolovanu din pamant Mr. Green dar totul a fost ok... ) Ambii au dat cu pragurile la coborare ( bine, am coborat prin padure... sa fie mai scurt...)
Cip, eu am zis ca e ok... dar m-am gandit la filmuletul asta cand m-a intrebat Daniel Mr. Green
Ce sa zic... mergeeee!
  • melculbeat

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
scz, ca nu am timp sa citesc ce s-a mai scris de cind nu am mai intrat. poate face cineva o actualizare a coordonatelor? data intilnirii, durata, locul intilnirii, cam citi kilometrii are traseul (de la iesire pina la revenire pe sosea) si orice altceva mai e de stiut. va multumesc!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da”chiar..unde mergem..?
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy saptamana trecuta a fost un prieten pe traseul spre negoiu (pe acolo o sa mergem noi Dragos Evil or Very Mad) ... s-a intalnit cu un cioban pe drum, si l-a intrebat unde duce traseul ala; ciobanul a zis: -nicaieri Very Happy
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Traseul ala duce la... Negoiu... deci undeva, dar totusi nicaieri... nu trece intr-adevar in alte parti, dar duce undeva, adica, repet, la Varful Negoiu.
Eu acum am venit din mini-vacanta la mare.
Nu am reusit sa iau legatura cu Costinel, dar sper ca WE asta sa iau legatura cu el si sa tragem o tura de " recunoastere" pe care sa o descriem aici, ca sa nu va mai faceti atatea griji... Data trecuta la Frontera Fest 2011, nu am mers dupa un anume traseu, am mers dupa cum ne-am hotarat pe moment ( traseul propus era mult mai lung si mai greu... dar Dragos a cam renuntat la ideea de a-l termina pe tot, asa ca am coborat in final, pe un forestier abordabil cu 4x2)
Ideea era sa mergem intr-o zona cu o peisagistica superba, de unde sa ne putem " misca" dupa bunul plac, adica cine vrea alte peisaje frumoase, sa aibe de unde alege, cine vrea sa se joace, sa aiba unde se juca.
Pentru mine, combinatia asta inseamna Varful Negoiu in primul rand si Varful Moldoveanu in al doilea rand ( Moldoveanu in special daca avem amatori de mers pe jos, in ~3 ore se poate urca pe Vf. Moldoveanu unde sunt peisaje care iti taie respiratia).
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Fara mers pe jos.... nici sa zgarii masina , dar nici sa merg pe jos. S-a inventat bulevardul cu castani pentru asta!
  • Andrei_vl

  • Mesaje scrise: 753
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 23DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Corect, pentru mine nici macar bulevardu nu imi surade... daca sunt colegi carora le place sa mearga pe jos, pe munte, au sansa de a face acest lucru, in timp ce noi ii vom astepta cuminti, jos, la locul unde vom campa.
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
NICIODATA! Un NU HOTARAT mersului pe jos,fie el si la munte! Nu!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR