Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
frumos rau mai baieti ceva peste ati prins?
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bz27tvr a scris:frumos rau mai baieti ceva peste ati prins?


Pai nu am avut treaba cu pestele ci cu ceafa si coastele de purcelus Very Happy
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
bz27tvr a scris:frumos rau mai baieti ceva peste ati prins?
nu am avut timp de peste daca ai stii ce greu ne-a fost Crying or Very sad
  • bz27tvr

  • Mesaje scrise: 389
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2005

  • Mesaj Privat
daca stiam ca a fost asa de greu veneam si eu sa va ajut Smile
Skip ads

  • nicu25

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Frumoasa zona, nu am fost niciodata dar cum prind ocazia merg si eu pe la baraj , iau si undita poate cade un peste ceva...
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
nicu25 a scris:Frumoasa zona, nu am fost niciodata dar cum prind ocazia merg si eu pe la baraj , iau si undita poate cade un peste ceva...


Mirifica zona, evadez frecvent acolo.Recomand sa urcati sus pe baraj,mergeti pe dn 10 catre Bv, treceti pe langa monumentul eroilor (pe partea dreapta), se trece de viaductul stanca Teherau, apoi dupa cativa km buni, pe partea stanga a drumului, se face un drum,neasfaltat, practic te intorci la la 180 grade si cobori pe drumul vechi catre coada lacului, In zona asta in fiecare weekend se campeaza la greu, corturi, rulote...Exista aici si o pensiune. Poti merge catre lacul Vulturilor (cauta pe net detalii)
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
salut.Baieti ce ziceti de o iesire in imprejurimile Buzaului.Asta pina nu se strica vremea.Hai , poate stabilim de comun acord o data, o locatie si poate facem o gratareala.Asteptam si vecinii din celelalte judete sa ni se alature.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
haideti baieti sa ne adunam opelurile la o intalnire prin imprejurimile buzaului , ca avem ce face-sedinte foto,gratare,stat la discutii.Haideti impreuna sa alegem o data si sa ne apucam de treaba-cat mai tine vremea cu noi .Haideti cu propuneri
Skip ads

  • All4Opel

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Cand m-am intors de pe Transfagarasan, am urmat traseul prin Fagaras-Brasov-Buzau, pentru ca vroiam demult sa ajung pe la vulcanii noroiosi...sincer ma asteptam sa fie ceva mai spectaculos...dar oricum a fost frumos...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
tu ai fost la vulcanii bagati in circuitul turistic

daca aveai 4x4, te abateai putin de la drumul asfaltat si chiar din apropiere de vulcanii aia, se facea un drum la stanga. este un drum de schela care traverseaza coama dealului si ajunge la Arbanasi. drumul este presarat numai cu sonde de gaze si petrol si sunt doi vulcani mult mai misto si mult mai activi dar care nu sunt in circuit si se viziteaza moka
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cateva poze cu frumusetile Siriului (poze facute din masina) cu barajul de la Siriu si lacul de acumulare



O zona extraordinar de frumoasa
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Poze de la Siriu:
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
colegii tinand cont ca se apropie sarbatoarea pastelui si tot odata cu ea inceperea sezonului de iesit la iarba verde , vin cu o propunere:
Ce ziceti daca in data de 25 APRILIE(a doua zi de pasti-zi libera de altfel ) facem o iesire la iarba verde.Propunem o locatie unde sa fie bine si liniste(fara manelele urlatoare-daca se poate).Poate in acea perioada o sa tina si vremea cu noi si ne va lasa sa incingem gratarele.Ce ziceti?
Eu vin cu o propunere de locatie---imediat dupa hotelul Ciuta -este un drum care face la dreapta si duce catre albia raului Buzau -este o zona superba acolo -Eu si maxx o cunoastem(gasiti la pag 4 cateva poze cu locatia mentionata) .Este doar o propunere , putem veni si cu altele.
Cine doreste poate confirma aici.- e loc pt toti (locuri nelimitate Very Happy )
  • max2005

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2008

  • Mesaj Privat
daca o sa fie cald... Cool Cool Wink
  • townboy

  • Mesaje scrise: 608
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2000 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2008

  • Mesaj Privat
In principiu-votez DA.Sper ca si vremea sa tina cu noi si sa nu joace feste.Deja imi zboara gandul la iarba verde Very Happy
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:colegii tinand cont ca se apropie sarbatoarea pastelui si tot odata cu ea inceperea sezonului de iesit la iarba verde , vin cu o propunere:
Ce ziceti daca in data de 25 APRILIE(a doua zi de pasti-zi libera de altfel ) facem o iesire la iarba verde.Propunem o locatie unde sa fie bine si liniste(fara manelele urlatoare-daca se poate).Poate in acea perioada o sa tina si vremea cu noi si ne va lasa sa incingem gratarele.Ce ziceti?
Eu vin cu o propunere de locatie---imediat dupa hotelul Ciuta -este un drum care face la dreapta si duce catre albia raului Buzau -este o zona superba acolo -Eu si maxx o cunoastem(gasiti la pag 4 cateva poze cu locatia mentionata) .Este doar o propunere , putem veni si cu altele.
Cine doreste poate confirma aici.- e loc pt toti (locuri nelimitate Very Happy )


nimic , nimeni nu vrea sa iasa la un gratarel.!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cateva poze facute la Vulcanii Noroiosi-frumoasa zona!

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salutari .O intrebare pt cei care au mai facut acest traseu.
prima zi --Buzau-valea oltului(calimanesti , caciulata , baile govora)
a doua zi--plecare catre transfagarasan -campare in Cartisoara sau Balea (unde este mai bine)
a 3 a zi traversarea transfagarasanului.
As vrea sa mi spuneti daca
1 pot gasi un camping amenajat pt a stationa 1 noapte in una din aceste 3 statiuni(caciulata, calimanesti, baile govorei) sau
2 pot gasi camping amenajat in Cartisoara(sibiu) sau Balea
@Octav-astept si parerea ta .Multumesc
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In legatura cu traseul tau.....in zona Calimanesti-Caciulata sunt campinguri (se vad din sosea), unele au in incinta si piscina. Verdeata, dar cam aglomerate, nu stiu nici cat costa si nici curatenia la dusuri sau toalete. Eu am preferat sa merg spre Brezoi - Voineasa - Obrasia Lotrului (sunt vreo 60-70 km) unde o sa gasesti liniste, racoare, curatenie. Poti pescui in lacul din apropiere, etc. Pe Transfagarasan, nu mai este ce era acum 5-10 ani. S-au inmultit vilele, pensiunile, locurile de campat au ramas putine. Prima varianta ar fi chiar Balea Lac! Asta numai daca vremea iti permite (ceea ce nu prea cred). Sigur va fi ff frig noaptea, umezeala multa, poate chiar vant puternic. Apoi pe partea argeseana, deci cum urci catre Balea Lac dinspre Curtea de Arges, putin mai sus de cabana Piscul Negru se putea campa de o parte si de alta a drumului. Imi amintesc ca era o placuta care afisa cota 1290 parca. Daca pleci in timpul saptamanii stai la Piscul Negru cu 50-60 lei sigur. In weekend poti vedea si corturi unde ti-am zis. Mai se poate campa la Cumpana (pe partea cealalta a lacului Vidraru) dar pana acolo drumul era groaznic si nu se merita! Nu stiu cum o fi acum, insa nu cred ca s-a imbunatatit intre timp. Mai este un loc de pus corturi, am stat si noi acum 2 ani , e vb de platoul de deasupra cascadei Balea. E gol alpin, cred ca e cota 1700 acolo, zona e incredibil de frumoasa, e un punct de belvedere acolo, il gasesti. Se coboara putin pe partea dreapta a soselei cum urci catre Balea Lac. E adapost de vant, dar cam multa umezeala si acolo . CONCEDIU PLACUT ITI DORESC, DRUM BUN SI NUMAI BINE!
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc Octav.Concediu placut si tie la Greci si zile insorite!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR