Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • siracuza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cu modificarile sunt abia la inceput, deoarece nu am Zafira de mult.
Ma intereseaza in primul rand unde pot gasi niste faruri cu lupa pentru Zafira model 2006. Daca si-a pus cineva sau cunoaste un furnizor. Nu vreau musai noi. Fara lupa nici nu ma gandesc sa-i pun xenon.
A, si o intrebare. Se potrivesc farurile de astra h la zafira b?
Ca modificari estetice as pune un colant albastru deschis sa-i schimb culoarea (protejeaza si vopseaua) si un kit exterior... dar nu prea gasesc de zafira. Am vazut unele impresionante pentru opel astra gtc. Rara masina mi-am luat. Si neatractiva pentru producatori. Nici stopuri cu leduri nu gasesc.
Poate ma ajuta cineva cu informatii.
Skip ads

  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
siracuza a scris:Cu modificarile sunt abia la inceput, deoarece nu am Zafira de mult.
Ma intereseaza in primul rand unde pot gasi niste faruri cu lupa pentru Zafira model 2006. Daca si-a pus cineva sau cunoaste un furnizor. Nu vreau musai noi. Fara lupa nici nu ma gandesc sa-i pun xenon.
A, si o intrebare. Se potrivesc farurile de astra h la zafira b?
Ca modificari estetice as pune un colant albastru deschis sa-i schimb culoarea (protejeaza si vopseaua) si un kit exterior... dar nu prea gasesc de zafira. Am vazut unele impresionante pentru opel astra gtc. Rara masina mi-am luat. Si neatractiva pentru producatori. Nici stopuri cu leduri nu gasesc.
Poate ma ajuta cineva cu informatii.

te pot pune in conact cu o persoana care aduce faruri de la dectane cu pana la 100euro reduse fata de pretul care il gasesti pe site pentru ca aduce f multe si are discounturi mari. modele pt zafira ar fi pe fundal alb si dayline AICEA SI pe fundal negru si dayline AICEA SE POT monta si xenoane pe ele la pretul de 90 euro setul cu tot cu montaj
  • siracuza

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Observ insa ca modelul de far respectiv este potrivit doar pentru modelul zafira 99-2005. Al meu este modelul nou de zafira. Cel din poza. Poate gasesc pana la urma si pentru modelul meu.
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
siracuza a scris:Multumesc pentru raspuns. Observ insa ca modelul de far respectiv este potrivit doar pentru modelul zafira 99-2005. Al meu este modelul nou de zafira. Cel din poza. Poate gasesc pana la urma si pentru modelul meu.

ok sper sa iti gasesti pana la urma undeva
Skip ads

  • dekan

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare baieti. am gasit topicu asta si daca tot e vorba de modificari. vreau sa imi dati niste sfaturi....
vreau sa'mi pun folie pe geamuri. si ma gandeam sa fac treaba asta singur sau cel putin pe luneata sa pun singur si pe geamurile din spate sa pun la cineva autorizat ca sa nu bata la ochi. o rola de folie la magazin este 10 lei .... voi ce parere aveti
  • bennjamin

  • Mesaje scrise: 444
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1997 x16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dekan a scris:salutare baieti. am gasit topicu asta si daca tot e vorba de modificari. vreau sa imi dati niste sfaturi....
vreau sa'mi pun folie pe geamuri. si ma gandeam sa fac treaba asta singur sau cel putin pe luneata sa pun singur si pe geamurile din spate sa pun la cineva autorizat ca sa nu bata la ochi. o rola de folie la magazin este 10 lei .... voi ce parere aveti

parerea mea e ca este mai legal sa pui perdele la geamuri decat folie Very Happy.
sfatul meu e sa le pui la cineva autorizat nu ca ala ar fi autorizat si nuj ce dar daca a mai pus ma gandesc ca iasa impecabil si nu cred ca se merita sa te chinui
  • wlf

  • Mesaje scrise: 221
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
siracuza : ceva faruri ptr zafirutza ta Very Happy Smile http://www.ak-tuning.com/ca...f4f8b738aab296375
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Poate o sa vi se para o porcarie, e doar un exercitiu de imagine, ce ziceti...care va place?



Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
prima poza Laughing sincer ar arata aiurea cu chestiile alea pe ea ... dar ... cum mai spunea cineva pe-aci trebuie sa-ti placa tie ...
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Tabac a scris:Poate o sa vi se para o porcarie, e doar un exercitiu de imagine, ce ziceti...care va place?

Am uitat sa specific, desenul reprezinta schita profilului acestei masini, cea gasita pe coperta de la cartea masinii... Rolling Eyes Wink
  • sorin_nightwolf2006

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
saltare'
Am si eu un OPEL Astra F....si vreau sa postez cateva poze cu el!

..:: Astra F Fan 4 life ::..





Aici este in prima zi...cand am cumparat-o....numerele sunt ale vekiului proprietar!






...apoi aici....i-am modificat putin grila si i-am pus niste Angel Eyes-uri facute de mine!




....apoi aici...i-am curatat bordul ca era SUPER murdar si patat....si i-am pus covorase cromate(fata-spate)









....in pozele de mai sus.....i-am pus niste praguri si o prelungire bara(fata-spate) adaptata din dezmembrari de la un model de Volvo mai veki...si un autocolant negru intre stopuri si sub numar!(am folosit autocolant deoarece nu imi placea cum vine cu elementul din plastic) ....un ornament toba din crom cu diam. de 60mm



aici i-am pus un filtru aer sport....cumparat la un pret bun de pe net(marca simota)
  • COCX
  • *
  • 1 mesaje
  • din 17 Apr 2009
  • Vectra 1999 2.0 turbo
  • Buzau
  • COCX

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1999 2.0 turbo
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salutare! Sunt un nou membru al CLUBOPEL si nu prea stiu cum sta treaba pe aici. Am un vectra b '99 2.0 turbo, sunt foarte multumit de ea, dar totusi as schimba ceva la ea. As avea nevoie de cateva idei si cateva informatii despre oamenii sau firmele in cauza care fac modificarile. Ideea este ca nu stiu prea multe despre tuningul din romania ca am fost plecat ceva timp din tara. As fi foarte recunoscator daca cineva mi-ar putea da cateva idei, propuneri sau poate chiar imagini si preturi (daca cineva de pe acest forum se ocupa cu asta).
Skip ads

  • panda87boy

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1992 1600 GL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2008

  • Mesaj Privat
am schimbat/facut : filtru de aer
folie geamuri
jenti BBS 14`
mai am de facut: praguri
angel eyes
revopsire

si cu ocazia asta va intreb si eu ce site accesibil de angel eyes stiti sa dau si eu comanda :d vectra A 92 si as vrea sa schimb si jentile ca ale mele au multe spite si eu verau doar in 5 spite negru cu argintiu...mersi anticipat
  • SergiuP

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 A-H BN11
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
pentru vectra b as dori sa modific 195/65/15 cu ceva de genu 205/55/16 vreau mai multa stabilitate ,vreau sa stiu ce ar trebu sa caut si daca se poate pune
A mai modificat cineva?

Multumesc
  • kid_alex

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2000 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Am facut (sau ma rog asa am cumparato dar tot modificari se numesc):

Bara fata Lumma
Pleoape
Grila
Jante DEZENT
Suspensii sport

Am facut eu personal:

Bandouri manere si praguri in culoarea caroseriei
Folie
Stopuri negre
Etriere rosii

O sa fac:

Bara spate (ceva mai joasa sa semene cu cea din fata)
Toba sport
Angel Eyes cu xenon

https://www.clubopel.com/viewtop...61&highlight=

O sa revin si cu poze mai noi ca in acestea nu sunt toate modificarile
  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
o intrebare mica.
COCX unde ai gasit vectra b cu 2.0 turbo?banuiesc ca benzina...
  • deleted-18718

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Unde gasesc un eleron tip M la Vectra c 4usi ?
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
rhodense a scris:Am gasit niste becuri h7 cu leduri cica au 6000k si ca ar inlocui cu brio xenonul.O sa ma interesez sa vad ce stiu sa faca si daca merita o sa-mi schimb clasicele halogene cu astea

Ai mai aflat cum e treaba?
Sunt bune sau nu.
  • alyn21

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Sal sunt nou pe forum si ma intreb dak stiti de unde pot sa iau si io prelungiri bari de opel astra sau dak nu chiar bari cu totu ....
  • rhodense

  • Mesaje scrise: 120
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia Sports Tourer 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2007

  • Mesaj Privat
rhodense a scris:Am gasit niste becuri h7 cu leduri cica au 6000k si ca ar inlocui cu brio xenonul.O sa ma interesez sa vad ce stiu sa faca si daca merita o sa-mi schimb clasicele halogene cu astea

Sunt doar de design si nici nu sunt omologate,chinezarie ce mai.Am discutat cu cei de la magazin si au spus ca nu sunt omolagate si ca nu sunt pentru lumina de drum si nici pentru lumina de intalnire.Am intrebat atunci pentru ce sunt omologate !Au spus ca pentru cei care au xenoane in faruri si nu au xenon in proiectoare le pot pune pe cele cu led -uri in proiectoarele de ceata ! Sad Asta e
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR