Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Firmele producatoare de tricouri, nu vor sa vanda decat de la 100 buc in sus, lucru care ne-a dus in situatia de a cauta un sponsor care sa acopere investitia initiala care se ridica la cateva zeci de milioane.
Evident pana acum nici unul din cei cu care am discutat nu vor sa isi bage banii in acest forum. Nu vreau sa aduc in discutie motivele ridicate, vreau doar sa spun ca nu am avut argumente de bun simt cu care sa ii contrazic.

Proiectul este suspendat si din punctul meu de vedere pana nu vom gasi acesti bani. Daca cineva isi doreste cu adevarat aceste tricouri ne poate ajuta sa solutionam aceasta problema, orice sugestie fiind bine venita.

PS:
@Mr.Opel si te mira ca ice nu se mai implica in acest proiect dupa cele patite ? ? ?
... daca nu am arunca cu oua si rosii in stanga si in dreapta poate ca am avea o lume mai curata...
Skip ads

  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@botosu
eu zik sa facem cheta ... sa deskida cineva un cont care se okupa cu proiectul cu tricourile si fiecare membru sa doneze o anumita suma de bani (membrii care doresc tricouri) ca sunt sigur ca is peste 100 de persoane care vor!
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Nu vreau eu sa fiu eu cel care iti ruineaza visele Sad , dar...
In trecut au mai fost astfel de tentative (atunci cand s-au facut primele autocolante cu clubopel), nu poti sa iti imaginezi cati au zis ca vor si cati au scos banii din buzunar.

Tot ce a mers pana acum, suportii de numar si noile autocolante ( https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=12854 ), au mers pt ca s-a enervat unul si a plecat pe cont propriu.

Noile autocolante, spre deosebire de suportii de numere, au un succes fenomenal, pentru ca s-au implicat mai multe persoane (cate unul din fiecare oras mare) care se ocupa de problema (produce si distribuie).
E drept ca in acest caz costurile de productie sunt mult mai mici decat in cazul tricourilor si e mai usor sa gasesti un om dispus sa bage banii in ele si dupa sa le dea moca (cum face maiandrei la bucuresti in ultima vreme).
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,290
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
andrash, eu zic sa nu mai scrii cu atatea k-uri ...
Skip ads

  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Fratilor, regret ca am vesti asta tarziu, dar macar sunt vesti bune. Baietii de la Kiowe tocmai sarbatoresc botezul ultimului nascut in familie. Si eu sarbatoresc noul tricou ClubOpel facut de ei.
Pun acuma niste poze. Din pacate sunt facute cu telefonul si nu sunt poze artistice, de prezentare. "Manechinele" sunt cei doi baieti ai mei.









Sunt negre (din pacate, la data cand am stabilit modelul si culoarea, nu se prevedeau temperaturile astea).
Material foarte bun, by Kiowe.
Pe maneci au o tresa(dunga) alba sau doua argintii.
Pe piept, in stanga scrie KIOWE in culoarea tresei si in dreapta e logo-ul cu blitz-ul si ClubOpel.com cu galben
Pe spate, sus, sub guler e emblema Kiowe, mica, iar in dreptul umerilor, scrie mare, cu galben, ClubOpel.
Mie si familiei mel ne plac foarte mult. Galbenul ala de la ClubOpel sare in ochi de departe.
Azi am facut furori cu el la Opel West Oradea.

Promit sa pun poze facute bine peste o saptamana. Pana atunci o sa fiu plecat la munte.
Intre 30.07. si 04.08.2007 o sa fiu in zona Sovata-Praid-Bucin.
Pe cei din apropiere, ii invit sa le vada pe viu, sa guste o palinca de prune productie proprie si sa mai vorbim despre Opeluri.
Dupa ce ma intorc de la munte, poate reusesc sa trimit unul la cineva din Bucuresti sa-l duca la Polivalenta.
Pana atunci, va doresc sa aveti parte numai de bucurii.
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Este reuºitã ideea aºa cã subscriu la 4 bucãþi. Smile
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu mai stau pe ganduri si vreau 2 bucati XL, daca mai faci ma poti considera abonat. Daca e, ne abonam mai multi, iti trimitem banii si le trimiti o data pe toate in Buc.
  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
3 bukatzi la timisoara Smile
Skip ads

  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Andrash...ti-a fost atrasa atentia inainte. Fara K unde nu e Cazul ...OK?

E ultima data cand ti se atrage atentia. Ti-am atras atentia public ca sa nu fie discutii.


Ultima modificare facuta de Rares la Dum 29 Jul, 2007 2:46 pm
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Tricourile arata bine dar cred ca ar trebui sa fie exclusiv cu ClubOpel.

Imi cer scuze ca nu m-am putut implica in toata treaba asta dar voi incerca sa ajut de acum.
  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Rares a scris:Andrash...ti-a fost atrasa atentia inainte. Fara K unde nu e Cazul ...OK?

E ultima data cand ti se atrage atentia. Ti-am atras atentia public ca sa nu fie discutii.


okay Rares ... nici o problema ... sorry .... dar cand scriu repede imi mai scapa unele "elemente" de chat ca asa sunt obisnuit de multi ani .... voi incerca sa nu se mai repete... merci pentru intelegere
  • Andrash

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1996 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2007

  • Mesaj Privat
noi cei din ClubOpel din Timisoara o sa facem un meeting sau o sa discutam pe forum tema cu tricourile ... sa hotaram daca luam cele produse de libra si de cei de la kiowe sau daca o sa ni le facem pe ale noastre proprii in timisoara... oricum pastram legatura
Skip ads

  • tadasus

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu in continuare pot face tricouri simple cu club opel
Marimi de la S la xxl
Culori : Negru , Alb , Gri , Rosu , Bleu-Marin

1. Tricou simplu inscriptionare galben piept club opel - 18 lei / buc
2. Tricou simplu inscriptionare galben piept club opel + inscriptionare mare spate club opel - 24 lei / buc

Pot face si 1-2 bucati

Contact:
Tel. 0723.242.840
Mail. autocolant@mail.com
Yahoomess : tadasuswork
sunt din Bucuresti dar pot trimite prin posta (se adauga 6 lei taxe postale) plata ramburs
  • Luciani67

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2005

  • Mesaj Privat
1buc L si1 buc XL ma intereseaza si pe mine. NU neglijati invitatia de a gusta palinca lui Libra....e exceptionala !
  • AdamOpel

  • Mesaje scrise: 1,015
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cyclops a scris:Sunplu... iti dau eu partea de grafica... te duci in carrefour orhidea si comanzi la baieti acolo... Wink ti le faci pe cont propriu si nu mai tre sa stai la coada, sa faci lista, etc Wink


imi poti da si mie?


@tadasus poti posta ceva poze?as fi interesat
  • Mitica_SB

  • Mesaje scrise: 224
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Zafira 2012 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Eu sunt de acord cu abordarea unitara a tricourilor de care vorbea botosu, in care sa se foloseasca doar culorile "traditionale" intr-o combinatie care sa arate bine. M-am gandit la varianta de tricouri negre pe care sa apara sigla colorata in gri si "ClubOpel.com" cu galben.





Pt ca productia unei singure bucati sau a unui nr. mic presupune costuri mari (am simtit-o pe buzunarul meu), dar si pt ca de multe ori entuziasmul meu nu tine cont de anumite ratiuni (mai ales financiare), m-am decis sa investesc eu ceva bani in realizarea de tricouri si sepci, cu conditia ca voi sa fiti de acord cu aceste modele de tricouri si sa va manifestati (in cadrul acestui topic) interesul pt ele. O sa fac 100 de bucati si, in functie de cat de bine se vand, voi vedea daca merg mai departe sau nu. Sunt constient ca vremea tricourilor s-a cam dus, dar va veni ea si vara urmatoare...

Dupa niste calcule am ajuns la concuzia ca pot face tricouri simple (de 145 gr/mp) imprimate doar cu sigla de pe piept la 18 RON bucata, si imprimate pe ambele parti (si pe piept si pe spate - sigla mare) la 23 RON bucata.
Acelasi lucru dar cu tricouri polo (180 - 200 gr/mp) poate fi facut la 31 RON bucata, respectiv la 36 RON bucata. Sugestia celor care le inscriptioneaza era ca la tricourile polo sa renuntam la inscriptionarea de pe spate, data fiind textura materialului (tip fagure), care presupune o rezistenta mai redusa a imprimeului in timp.
Sepcile pot fi scoase la 9 RON bucata, imprimate cu aceeasi sigla in 2 culori. Siglele sunt cauciucate si arata (cel putin dun punctul meu de vedere) super.

Astept reactiile voastre. Daca vor fi pozitive ma voi apuca indata de treaba.
Pot trimite tricourile prin posta, cu plata ramburs, costurile situandu-se de la 4 RON in sus in functie de greutatea coletului si de tipul de trimitere pe care il doriti.
Daca sunt persoane doritoare a distribui tricourile la intalnirile clubului din diverse orase, pot acorda ceva discounturi pt cantitati mai mari (de la 20 de bucati in sus).
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
As vrea si eu un set tricou cu sapca de la roscooter si fiind din sibiu il pot plati personal daca doresti sa vi la intalnirea de maine ora 19 in parcarea din spate de la sala transilvania. S-ar putea sa fim mai multi pe acolo si cine stie poate chiar mai multi doritori. Mersi si astept un contact sau ne vedem la intalnire.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
In sfarsit.
A iesit la lumina si ultima versiune de tricou ClubOpel.com
Enjoy:



Astea sunt niste poze facute la repezeala, imediat dupa fabricatie.
Poate isi face timp Rares sa posteze poze de o calitate mai buna si care sa scoata in evidenta produsul.
Inca nu s-au stabilit toate detaliile pentru distributia in tara, dar urmariti subiectul.
Pana atunci va ganditi cate comandati. As fi bine ca macar din marile orase sa se faca comenzi grupat. Asa s-ar reduce costurile si timpii de livrare. Marimi disponibile incepand cu "M" (middle) in sus. Culoare navy-alb cu inscriptia argintie.
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Pozele sunt bune chiar daca sunt la repezeala.

Voi pune niste poze pe forum cat de rapid posibil Smile
  • Rares

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat






Am facut cateva poze Smile Tricoul este numai bun dar din pacate aparatul foto nu a surprins asta. Poate ca e timpul sa schimb si aparatul foto Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR