Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Dragon Warrior

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 1995 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ati vazut la televizor ca guvernul a vrut sa ia containerele pe care le-au dat sinistratilor de acum 3 ani sa le trimita in Moldova sinistratilor de acum? Evident ca nu vroiau sa le ia containerele si sa ii lase pe drumuri pe cei care locuiau in ele. Au construit case noi pentru acei sinistrati.

Ati vazut ca NIMENI din acel sat nu vroia sa dea containerul? Amenintau ca le dau foc daca vin autoritatile sa le ia? Ca li s-au marit familiile si ca au nevoie de suprafata locativa mai mare? Adica unii nu au dupa ce bea apa, sunt in pericol sa faca toate bolile din lume, dorm in corturi ale armatei si altii au nevoie de suprafata locativa mai mare. Sa nu iti vina sa vomiti?

Acum 3 ani nu am donat nimic pentru acei sinistrati, dar daca as fi donat, acum mi-ar fi parut rau ca am ajutat astfel de animale.

Asadar, ma abtin de la donatii.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Asta este treaba cu supe-hyper-marketuri, stiu numai sa faca bani.
-pun la dispozitie parcarea = omul cumpara de la ei si lasa la crucea rosie
-ne dau sacose = reclama ca doar scrie Carrefour pe ele

Daca le vei da in sacose cu numele unui mare market pe ele saracii vor intelege ca aia au trimis ajutoarele.
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Marile lanturi de super/hyper-market-uri depind decizional de centralele lor din Bucuresti, sau pe unde or avea, mai ales daca sunt multinationale. La fel si marile firme de distributie.
Ar fi de incercat la mari en-grositi locali, sau firme de distributie locale, cel mult nationale. La astia se pot misca lucrurile ceva mai rapid.
Nu stiu ce fel de implicare s-ar putea obtine, dar ar fi de intrebat si la Iulius Mall eventual...

URAGAN, donatia mea e pe drum spre contul tau, electronic.
Zilele astea fac si un pachet cu ceva haine si il duc la Ed.

LE: buna remarca lui Dan. Nu cred ca trebuie sa facem publicitate gratuita nimanui. Pana la urma e vorba de ajutorarea unor oameni, nu de reclama. Carrefour sa ne dea sacose neinscriptionate, daca vor sa ajute...


Ultima modificare facuta de kT la Mar 05 Aug, 2008 10:35 am, modificat de 2 ori in total
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
pana la urma este un gest umanitar si atat
lasam la o parte chestiunea de reclama and shit....
important ramane gestul...speranta de a iesii din impas...faptul ca o comunitate a reusit sa se mobilizeze si reusita intregului proiect...
unica "reclama" ramane in sufletul celui care isi ajuta semeni la nevoie...
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Doresc aprobarea voastra ptr.tranzactia ce am scris-o in ultimul post de pe pagina anterioara.octav13,ai sintetizat aproape tot referitor la actiunea noastra umanitara.Aici nu-i loc de pesimisti,desi dupa chestionarul facut vad ca mai sunt si dintre acestia printre noi. Acum vorbesc pe mess.cu eduard33...in seara asta vin pachetele din Bucuresti,asa ca... kT ia legatura cu edy(daca nu reusesti azi,nu-i bai,noi continuam cu etapa2,nu?).Multumim baieti!
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sorine, din pacate eu abia acum 1 ora am descoperit subiectul asta, asa ca sunt total nepregatit. N-am cum sa trimit azi, sunt la munca pana la ora 18, dupa care mai fac minim 1 ora pana acasa, impachetat, traversat iar 1 ora orasul pana la Ed, etc. Ramane pentru tura a 2-a, daca se mai organizeaza.
Cat despre transfer, eu n-am nimic de obiectat, comisioanele sunt mai mici intr-adevar.
Sper sa-ti ajunga si banii de la mine azi, inainte sa-i muti pe ceilalti. Din contul meu au plecat (200ron), dar bancile romanesti...
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Etapa 2 de ajutorare va exista,ca va fi de o durata mai lunga,dar vom continua... Wink Sper ca nu ai procedat ca si gancid7...cu tranzactie prin alta banca(trimite-mi PM,sa nu umplem topicul,aiurea)?Multumim de suma...
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
sa nu ia comision la transfer dintr-un cont in altul... si este posibil ca daca se anunta cu cel putin 24 de ore inainte de scoaterea banilor din cont comisionul sa fie mai mic de 17-18 ron.. dati un telefon la vocalis

produsele.. nu stiu daca sunteti constienti, dar la hyper-market-uri chiar daca par mai ieftine sunt si asa scumpe.. iar 4 la pret de 3.. pretul este umflat :p

pentru faina, ulei si detergent si alte chestii mai putin persiabile s-a putea cauta pe la depozite, cred ca ar iesi mai ieftin.
o idee de "depozit" ar fi sirajul. parca am vazut o hala plina de ulei undeva pe la statia padure. si daca stam si ne macinam putin creierasul sigur mai gasim..

ar trebui incercat si la plus, poate trec eu pe acolo ca parca stiam pe cineva

domnule uragan, daca doriti v-as putea insoti astazi. numarul meu de telefon il gasiti la vladutzz
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
E in regula,m1sh...am sa te contactez.Problema e ca dupa ora 16.00 pot merge,dar vb. la telefon.Mai merge cineva la studiul de "piata"...azi? In ceea ce priveste comisionul de transfer pe net intre cont curent si cont card...am specificat mai sus,pe net e de doar 7 ron.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Tocmai am sosit din oras de la hypermarket-uri.Multumesc celor care au fost cu mine,vladutzz si m1sh.La noapte va pun lista cu ce cumparam,si cam ce contine pachetul(sacosa).Pana una,alta au intrat si banii de la colegii nostri kT (B)-247 ron si Libra(BH)-50 ron.Multumim si lor... Wink
Lista donatiilor pana astazi,cu specificatia ca ramane deschisa:
1.eduard33 (B)-500 RON;
2.Mr.Hat (CJ)-300 RON;
3.kT (B)-197 RON;
4.maiandrei (B)-100 RON;
5.codrin (IS)-100 ron;
6.URAGAN (IS)-100 RON;
7.C-tin Grigore (IS)-100 RON
8.Suller Istvan (MS)-70 RON
9.umblaretz (B si BZ)-50 RON;
10.marian_sro (NT)-50 RON;
11.yuriro (NT)-50 RON;
12.Oradeanul (BH)-50 RON;
13.Tazman (AB)-50 RON;
14.dartagnan (GL)-50 RON;
15. Stela Stoica (NT)-50 RON;
16.popescu iulian (IS)-50 RON;
17.m1sh (IS)-50 RON;
18.zuzakky (IS)-50 RON;
19.mariusgmg (IS)-50 RON;
20.Marshall (IS)-35 RON;
21. octav13 (TR)-50 RON;
22.catalin-iasi (IS)-asigura combustibil si transportul ajutoarelor ;
23.Ursu82 (TR)-50 RON;
24.gancid7 (PH)-47 RON;
25.Libra (BH)-50 RON;
26.?????????????()-50RON...
Total donatii:05.08.2008,ora 20.00--2.300 RON.Aici se fac depuneri,de preferat sucursale si agentii BRD:Ajutor sinistrati-Titular cont:Grigore Sorin-cont RO42BRDE240SV03577452400 .Rog la completarea formularului de alimentare cont a se scrie numele depunatorului.

In seara aceasta voi face transferul pe net intre contul curent sinistrati si contul meu de card.Las din suma stransa 10 ron din totalul de 2300 roni.Deci maine facem cumparaturi din suma de 2290 roni.Acestea sunt donatiile pentru prima etapa de ajutorare a sinistratilor.Foarte posibil sa incercam sa ajutam alta localitate cu populatie chinuita de inundatii...Asa ca,contul ramane deschis...Multumesc celor care au donat pana acum,si sa dea Dumnezeu sa primiti inapoi mult mai mult...Multumesc de colaborare! Ptr.comunitatea Iasi,de acum incepe greul si ii rog pe colegi sa-mi acorde sprijinul asa cum au facut-o pana acum.Rog si pe mariusgmg sa ma contacteze.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc colegului nostru libra care mi-a atras atentia...sunt putin obosit.Sus am scris la kT(B)-247 ron,e vorba de kT(B)-197 ron...a depus 200 ron din care s-a scazut 3 roni comisionul"banditilor" de la BRD...Scuze inca o data.
  • kT
  • **
  • 215 mesaje
  • din 21 Sep 2007
  • Astra 2001 Y17DT
  • Bucuresti
  • kT

  • Mesaje scrise: 215
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Sorine, nu te mai scuza, cred ca s-a inteles din lista si din posturile anterioare.
Si, cum iti ziceam mai devreme, cred ca mult mai important e faptul ca se face ceva si mai putin cat a dat fiecare. Dupa mine, "lista" putea sa contina doar numarul donatorilor si suma adunata. Insa mi-ar fi placut sa vad ca acel numar trece de 100 macar...
Oricum, nu cred ca mai e cineva pe aici care poate sa-ti puna la indoiala corectitudinea si onestitatea.
Inca o data, felicitari pentru initiativa si implicare! Sunteti niste oameni de nota 10*!
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am mai spus-o si o repet lista continua...Daca o sa placa aceasta prima actiune,sigur se vor mai aduna bani.Meritele sunt ale noastre ale celor de pe ClubOpel,nu-mi atribui decat faptul ca am avut mai mult curaj ca altul.Putea fi oricine initiatorul... Wink

Total donatii:05.08.2008,ora 20.00--2.300 RON.Aici se fac depuneri,de preferat sucursale si agentii BRD:Ajutor sinistrati-Titular cont:Grigore Sorin-cont RO42BRDE240SV03577452400 .Rog la completarea formularului de alimentare cont a se scrie numele depunatorului.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sorin imi pare rau dar nu va pot ajuta la actiune. Ieri cind a fost vijelia a cazut o scara de la etajul 10 pe Tico, am avut noroc ca nu s-a infipt in mine. Acum am treaba la Politie si sa caut geam sofer, parbriz, oglinda, portiera, aripa....
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Lasa Dane,nu-i nimic...rezolva-le pe ale tale.Bine ca n-ai patit nimic.Am baieti de isprava cu care merg azi la cumparaturi...vladutzz,m1sh si mariusgmg.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cu permisiunea lui catalin-iasi,pe autoutilitara posibil sa punem joi cand facem deplasarea la Rachiteni,trei bannere de genul urmator(ideea apartine d-nului doftor george_fusneica):

  • vladutzz

  • Mesaje scrise: 185
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Frati romani....am terminat de cumparat si impachetat produsele.
s`au facut 57 sau 58 de pacehete ( 1pachet are 3 sacose )
sacosa 1: Cartofi + ceapa, total 4,8kg
2: 1sticla ulei, 1conserva carne , 1borcan mare de bulion, 1punga de 900g detergent, 2pungi 1kg malai , 1 sapun
3: 2paini 450g . 1punga de de 1kg zahar, 1punga de napolitane, 1ciocolati , 1 punga orez, 1 PUNGUTA DROPSURI

Cu mana pe inima....m1sh,uragan, mariusgmg cat si eu....suntem franti. De la ora 12:00 am plecat la cumparaturi, iar la ora 19, am terminat, pt ca pe parcurs s`a alaturat si sotia lui Marius, si Iulian Popescu.Altfel..mai aveam vreo ora de treaba.
Am facut cateva poze pe parcursul zilei de azi...cand va intra si Uragan pe forum, o sa aveti situatia exacta a sumei cheltuite, cat si facturile de la tot ce am cumparat.

Pozele sunt redimensionate..pentru ca erau prea uriase pentru a fi urcate pe forum.

prima poza cu mine..pe urma restu Smile Cool

  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,097
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
vladutzz - Frumoase poze! Cu o mica corectura: 2 ciocolate la fiecare pachet nu una. Very Happy
  • xcuseme

  • Mesaje scrise: 1,458
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2002 Isuzu Y17DT 16v 55kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2006

  • Mesaj Privat
felicitari pentru ceea ce faceti... sunt mandru de voi Smile
ma voi implica si eu financiar sambata... in rest nu prea am timp Sad
  • catalin-iasi

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2008

  • Mesaj Privat
vom pune si bannerele, domn Uragan. nu fac rau nimanui.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Sunteti de acord cu o mica contributie la ajutorarea sinistratilor de pe urma inundatiilor?
Da,sunt de acord(cu fapta nu doar cu vorbe). 71%
Nu stiu ce sa spun. 18%
Nu sunt de acord. 10%
127 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR