Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Ei, mihai_b, stai ca gaborii coc o razbunare! Probabil ca si-au propus sa ma vada la bulau, dar e o vorba din batrani care spune ca nu mor caii cand vor cainii!


Daca nu ar fi de plans, sigur e de ras...daca se ajunge aici, inseamna ca situatia e multmai grava decat o banuiam
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum vezi, baietii sunt hotarati sa demonstreze ca traim intr-un stat politienesc. Deja e destul de grav ca niste politisti ameninta pe un forum public!
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Coane sincer , da sincer ... Nu meriti nici macar o ceapa degerata ... Eu unul pentru tine nu m-as ridica macar de pe scaun , stai linistit ca nu are nimic nimeni cu tine . Sau mai bine ca sa fii sigur , uita-te intr-o oglinda si pune intrebarea asta : -Ai ceva cu mine?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Jocul asta al tau acum de intimidare, apoi defensiv, seamana la perfectie cu cel al subcomisarului de care am vorbit in celalalt topic. Mai devreme ai facut niste amenintari care ulterior au fost sterse de moderator. Acele amenintari arata ca nu faci parte deloc din categoria acelor politisti care isi fac treaba onest, ci a celor care comit abuzuri. Eu, personal, nu mai am nimic de adaugat dupa ce ti-ai dat arama pe fata a n-a oara. Probabil d-aia ai ID-ul victor_n.
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Eu amenintari ? Unde ? Coane vezi ce vorbesti , eu nu te amenint dragule ca nu am de ce Smile Singurul care se vede amenintat pe site-ul asta esti tu . Cel mai napastuit , cel mai problematic , cel mai important , cel far' de care site-ul asta ar fi pur si simplu fara haz .Eu unul inchiei orice discutie legata de ilustra dvs. persoana si de asemenea te rog sa te abtii sa imi utilizezi id , nick-ul sau numele . Ramai cu subcomisarul ala al tau (bine spus sub Smile) si fii linistit nimeni nu are nimic cu tine
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Deci politia rutiera doreste ca agentii sa se plictiseasca la lucru?

http://www.tion.ro/stiri/ti...20090630-06221289
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa ma bag si eu in seama, dl biela-manivela (oricum, nimeni nu-ti cere parerea), conduc de 20 ani in Romania si in special in Bucuresti. Nu m-a oprit nici o data politia rutiera/mai nou cea de proximitate daca nu am facut ceva gresit. Lucrez in centrul capitalei si trec pe langa ei cu tigara in mana si fara centura si nu am fost oprit pana acum. Nici in afara localitatii, daca stii cand sa calci frana sau cand sa bagi pedala nu ai probleme. Nu sunt de meserie sofer, dar daca ar fi asa rau pe drumurile publice cum se prezinta aici, ar cara soferii profesionisti marfa cu roaba. Cred ca se uita si la fata soferului si daca pare dubios....
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu zic ca e si chestie de cum ai noroc...
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca este problema de noroc. In 1989, eram un pusti smecher, aveam carnet de 7 zile, conduceam un harb de Dacie (acum altii conduc masini de peste 150HP), si am intrat in intersectie pe rosu. Atat de tare eram, ca nu am vazut ca politistul (militianul) era chiar acolo. Chiar si pe vremea aia, mi-a vorbit frumos (sfaturi, bla, bla) si a fost singura data cand am avut carnetul suspendat. Normal, in 20 ani am faramat 2 masini cu dauna totala, zeci de accidente, dar nici o data nu a fost vina mea. Sfatul meu: atentie mare la "bizoni" si lasati politistii daca isi fac treaba corect in pace. Cati dintre colegii Opelisti au avut ceva de spus cand au fost opriti de politistii din UE? Ganditi-va ca nu degeaba s-au inventat sperietorile puse in lanurile de culturi.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Colega te cam contrazici in afirmatii pana acum nu te-a oprit politia acum ca te-a oprit odata si ti-a luat carnetu.....? Eu nu stiu in ce capitala lucrezi tu dar sincer si eu conduc de ceva ani si nu cred ca este posibil sa nu te opreasca pentru centura in Bucuresti daca treci pe langa politie. Eu zic sa te mai gandesti ca nu cred ca te-a oprit doar odata. Am mai auzit eu dastia care zic ca au carnet de 100 de ani si nu au nici macar un accident la activ, si cand ii intreb cati km au la bord sau in ce oras conduc imi cam dau seama de ce. Nu cred ca exista sofer in Bucuresti care sa nu fie tras de politie pe dreapta macar 1 data pe an mai ales daca circula si fara centura prin fata lor Rolling Eyes .
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:Ca sa ma bag si eu in seama, dl biela-manivela (oricum, nimeni nu-ti cere parerea), conduc de 20 ani in Romania si in special in Bucuresti....
Cred ca se uita si la fata soferului si daca pare dubios....

Cam aroganta interventia ta! Chiar daca nimeni nu-ti cere parerea e de apreciat ca nu ai o fata dubioasa si iti poti permite sa treci cu chistocul in gura si fara centura pe langa politisti!
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Ceribros: azi am luat o zi de concediu pentru a verifica cea de a doua masina (am postat tot in aceasta sectiune despre un peugeot 206 de care sunt nemultumit si cer sfaturi).
Daca vrei sa incercam, spune ora cand poti sa vii la Universitate sa facem cate tururi vrei in acel sens-giratoriu. Acolo este plin de politisti si nu o sa ma opreasca nimeni daca nu port centura. Carnetul a fost luat o singura data, la 7 zile de condus si dupa cum am scris a fost din vina mea. Daca te consideri atat de oropsit de politisti, intreaba orice taximetrist cu experienta de cate ori este oprit la km condusi si de cate ori ai fost oprit tu la cati km ai condus. Ma repet: trebuie sa stii si cum s-o faci, altfel ajungi ca un unchi de-al meu din Dorohoi care lasa masina in parcare in Colentina si vine la noi acasa cu ITB-ul de frica traficului si a politiei.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
OFF TOPIC... asa asi face si eu daca ar trebui sa conduc in Bucuresti... Laughing
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Smile Gluma buna cu taximetrele si politia, asta da gluma, hai sa iti zic eu cum e politia cu taximetrele deoarece banuiesc ca daca te-a oprit doar 1 singura data politia in 20 de ani si mergi numai fara centura. Eu am avut un eveniment neplacut acum 3 ani cu un taximetru care era parcat pe banda de dreapta a strazii la 2 m de semafor, si in loc nepermis indicat de un indicator cu oprirea interzisa. Intradevar ma grabeam eram cu un Logan (eu la vremea respectiva aveam o dacie 1310) nu am apreciat si am lovit oglinda in oglinda cu el (de fapt i-am sters oglinda) binenteles a inceput sa urle ala ca i-am spart-o ca bla bla. Adevarul era ca geamul de la oglinda era crapat dar nu intr-un hal fara de hal, putea sa fie asa de mult dar nu am stat la taclale deoarece oglinda mea nu avea nimic. I-am propus sa ii dau 50 lei si sa nu mai mergem la politie (omu a zis ca e putin si fiind cu masina de firma am zis ca mai bine ma duc la politie ) zis si facut. Acolo aglomeratie ca naiba, omu vine insa peste 10 min si imi zice sa vin cu el. Ma duce la un politist care se uita pe declaratii (unde am scris ca era aprope in intersectie si dub semn de oprire interzisa) nici nu a bagat in seama declaratia mea s-a uitat pe a lui, mi-a dat mie amenda 100 lei si 3 puncte. intre timp pe taximetrist il intreba ce mai zice ce mai face. Deci omu se cunostea cu respectivu. Asa ca daca ai dat ca ex taximetristii sincer e un exemplu prost de tot. Astia au pile prin toata politia iti zic din surse sigure si nu numai din intamplarea mea, e nevoie sa dea prin statie si sigur se gaseste unu care sa il scoata din belele pe "colegu" probabil asa a facut si asta.
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Un prieten de-am meu a fost oprit intr-o noapte pentru ca circula cu 68 km/h pe o strada cu limita de 30 km/h. Bineinteles ca acolo nu stateau ca sa previna ceva ci doar sa faca banu' (nu era nici dracu pe strada aia la 2 noaptea.) Cand a dat filmarea inapoi sa vada prietenul meu ce fapta grava a savarsit, politistul a derulat mai mult decat trebuia si, pe film apare un Logan -Taxi care mergea cu 59 km/h si bineinteles ca nu l-au oprit. Acuma trageti voi concluziile.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Mi s-a intamplat si mie sa am probleme cu taximetristii, nu i-am dat ca exemplu pentru cum se comporta atunci cand lovesti vre-o unul. Dar nu pot sa iti explic eu tie ce trebuie sa faci, tu le stii pe toate.
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
ceribros a scris: Astia au pile prin toata politia

Daca oglinda mea e fara urma si a lui sparta (deci e clar ca vrea sa ti-o traga...) PLECI pur si simplu, nici nu stai de vorba cu el... Exclamation
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Da, isi face treaba unde lucrez eu in fatza mea pe strada parcheaza cate un enorias in dreptul indicatorului parcare interziza si cu o tablita frumoasa alb pe negru cu un nr de tel in caz ca iti dispare masina . Shocked nu dureaza mult hap a si disparut si ce rapid lucreaza baietii . intre 8 si 15 cate 3-4 numai pe portiunea de strada care o vad eu ca mai sus sau mai la vale cine stie Smile) inca ceva a stat o dacie vai de capu ei mult si bine si nu sa atins nimeni de ea. cum apare ceva mai "cochet" dispare. astia is ca hotii de masini de lux Smile
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:
ceribros a scris: Astia au pile prin toata politia

Daca oglinda mea e fara urma si a lui sparta (deci e clar ca vrea sa ti-o traga...) PLECI pur si simplu, nici nu stai de vorba cu el... Exclamation

Mai eu nu prea as face asa, deoarece este posibil sa te trezesti cu masina blocata si sa iti iei si bataie de la colegii lui sau mai rau sa se duca ala la politie si sa declare ca ai parasit locul accidentului, si martori slava domnului ca sunt "colegii "lui care toti sarisera cu gura cand am coborat din masina. Pana cand nu le-am zis ca nu e problema lor cum conduc eu si ca stau toti ca niste lichene sub semnul de interzis si mai stau si pe banda de dreapta pe unde normal se circula iar statia de taximetre e vis-a-vis ma tot bombaneau ei sa il apere pe saracu taximetrist care era si de pe "plaiuri mai arabe".
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Hai las-o moarta, tu nu ai colegi Embarassed
Pui masina pe butuci in curte si zici ca e asa de 3 saptamani, cu martorii de rigoare... Laughing
O DATA IN PLUS, e o mentalitate de victima sigura, in orice ipostaza... Twisted Evil
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR