Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salutare.
Tot umbland pe la masina observ in torpedo doua locasuri special destinate unui pix si unei lanterne, pe care lu le-am regasit in masina. E un bug sau un feature?(a avut cineva asa ceva la masina?)
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
azi mi-am condus si eu a doua insignia ridicata de nevasta-mea acum 3 saptamani. chiar daca sunt la a doua masina, sunt incantat de ea.ca o prima impresie, bordul nu mai scartie pe drumuri proaste ca la prima masina(fapt observat si de sotie) iar motorul imi pare mai silentios. in schimb am aceleasi alarme false la senzorii de parcare fata(trebuie sa dau jos si sa curbez suportul de nr) si azi pe racoare a intrat cam greu o data in treapta 1. sotia mi-a mai spus ca nu schimba automat faza scurta/lunga, astept sa vina intunericul sa vad despre ce e vorba.
  • crybabyro

  • Mesaje scrise: 696
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2010 A2DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut.
Si eu am intampinat de vreo cateva ori dificultati in a gasi prima treapta.
Nici eu nu imi dau seama cum procedez pentru a schimba singur faza lunga si la fel nu imi dau seama cum pun stergatoarele pe auto.

Imi place si senzatia care o ai cand masina atrage priviri din partea soferilor/pietonilor; cred ca daca nu ar fi avut sigla si inscriptia modelului ar fi fost si mai si.

LE:Am o alta intrebare, pentru ca prezentarea din partea dealerului a fost cvasiinexistenta. Rodajul ce presupune pe langa cei 1000km in care masina trebuie menajata(a se vedea a nu o tine peste 3000 rpm pentru mult timp)?
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Domnul Sever Iulian, Dumnezeu sã vã ajute! Toate pânzele sus!
Sã aveþi mai mult noroc de ea!
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:azi mi-am condus si eu a doua insignia ridicata de nevasta-mea acum 3 saptamani. chiar daca sunt la a doua masina, sunt incantat de ea.ca o prima impresie, bordul nu mai scartie pe drumuri proaste ca la prima masina(fapt observat si de sotie) iar motorul imi pare mai silentios. in schimb am aceleasi alarme false la senzorii de parcare fata(trebuie sa dau jos si sa curbez suportul de nr) si azi pe racoare a intrat cam greu o data in treapta 1. sotia mi-a mai spus ca nu schimba automat faza scurta/lunga, astept sa vina intunericul sa vad despre ce e vorba.


Nici mie nu imi placeau suportii de numere,mai ales pe fata,iar pe spate era prea jos prins.
Mi-am luat un set turcesti din targ,cu Opel scris pe ei,foarte ingrijiti facuti. Dupa ce ii montez,imi dau seama ca nu se potriveste pe fata,e prea lung,nu intra in spatiul din bara,ori il lasam drept,ori il indoiam prea mult si statea sa se sparga...
Le-am pus pe cele de la GTT inapoi,l-am fixat pe cel din fata curbat exact ca bara si parca e de-acolo decand lumea ! E si pacat la asa bara,sa pui un suport drept de numar,e blastfemie!
  • CEZAR82

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Timis
  • Masina: Combo 2006 z13dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Trebuie sa recunoastem ca opel a facut progrese imense prin cele trei modele noi: insignia,astra nou si acum meriva
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Nu stiu daca topicul e cel mai potrivit dar am gasit o poza interesanta care spune ce si unde sunt fabricate componentele de pe masina.
Dati click pe poza:

  • TSC-U

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
eu mai am si un golf 5 gti(peste 270 cp), dar insignia este mai rapida pe curbe, daca va vine sa credeti si este diesel!
o masina excelenta, o am de 2 ani si 60.000 km de noua si merge brici si la 250 km/h.
consum/performante/siguranta/placerea mi se pare cea mai buna din cate am condus/avut!
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Eu nu prea cred asta. GTI-ul are suspensii sport, nu mai vorbim de zecile de cai in plus. Nu are cum sa fie Insignia mai rapida pe curbe.
  • TSC-U

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ma refer ca pot sa intru in curba cu viteza mai mare. este super-stabila insignia. eu vb din proprie experienta. calaresc gti-ul mai mult ca pe insignia si stiu ce vb.
  • stanstan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Insignia sfideaza legile fizicii(desigur si pe vw). Smile
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
E mult prea mare sa faca fata unui hot-hatch pur-sange...de 270 de cai
Skip ads

  • TSC-U

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
fratilor ce este asa de greu de inteles ca, insignia i-a curebele mai in viteza fata de gti? adica cu gti-ul nu pot sa i-au curbe cu 150 km/h, dar cu insignia da! este mai stabila. de ex la mine, la iesire din oras este o curba pe care cu insignia o abordez cu 150 km/h si cu gti-ul cu 125 km/h. daca intru mai mult cu gti-ul pierd aderenta. testul asta l-am facut de nenumarate ori la limita aderentei.
cand am luat gti-ul avea 200 cp si insignia avea ~197 cp cu soft. demarajul gti-ului era mai rapid nu cu mult, iar dupa 100 km/h viteza erau cam la fel. acum cand gti-ul are ~290 cp, tocmai ce a primit ceva "bunatati" pt motor este foarte rapid. eu nu fac referire la demaraj, acceleratie, ma refeream doar la curbe. insignia cu soft atinge 250 km/h. am mers 4 persoane in masina. singur cred ca atinge 260 km/h
+la drum lung insignia este o placere, nu te oboseste, pe cand gti-ul te solicita mai mult. si cu insignia fac depasiri lungi(2-3-5 tiruri odata) destul de lejer, nu se compara cu gti-ul care poate face weelspin in tr 2-a la 85 km/h, dar esti sigur pe masina.

acum 4 luni gasisem pe net o castana. o insignia 4x4 2.0T 220 cp(cu soft eds ajungea la 305 cp, doar din soft, putand sa ajunga la 350 cp foarte usor si ieftin) la doar 16500 euro. era din 2009 si avea ~20.000 km. am vrut sa o cumpar imediat, urmand sa dau gti-ul, dar nu am avut noroc. la pretul ala deja o cumparase cineva, desii era pe net de cateva ore. ce rau mi-a parut dupa ea.. nici nu ma gandeam, vindeam gti-ul imediat.
de ex sora mea are insignia 4x4, dar diesel. am fost cu el la munte, ce frumos mergea pe zapada, a fost fara greseala.
  • stanstan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Gata fratioru' meu acum am inteles ca daca vrei mers sportiv iei Insignia diesel nu epava Golf GTI pe benzina de la VW.
  • TSC-U

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
ma bucur fratioare ca esti inteligent si ai inteles exact ce am explict eu mai sus! bv tine-o tot asa, nu inceta(BUG mafia).
  • Lucifer_The

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Trebuie sa fie cineva contra ca Romania numai asta stie sa faca..plus inca un lucru - sa moara de invidie dupa capra vecinului, sau Insignia vecinului!
  • stanstan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Mda ,alt baiat de baiat care asculta ''muzica''.Insignia tot Opel este.Eu de exemplu nu sunt fan Insignia chiar daca tie ti se pare ca ai racheta si mi se par bani aruncati pe o masina care in 2 ani o sa valoreze la jumatate sau mai putin(asta din experienta mea cu masinile Opel cumparate de noi in Romania).Oricum un paradox :masina anului e foarte rara pe sosele in tara in care se produce.Oricum Insignia diesel "il face" pe Gti la voi "la Constanta unde toti baietzii au Legantza".
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
stanstan a scris:Mda ,alt baiat de baiat care asculta ''muzica''.Insignia tot Opel este.Eu de exemplu nu sunt fan Insignia chiar daca tie ti se pare ca ai racheta si mi se par bani aruncati pe o masina care in 2 ani o sa valoreze la jumatate sau mai putin(asta din experienta mea cu masinile Opel cumparate de noi in Romania).Oricum un paradox :masina anului e foarte rara pe sosele in tara in care se produce.Oricum Insignia diesel "il face" pe Gti la voi "la Constanta unde toti baietzii au Legantza".


Moshu',GTI-ul e tot al lui,asa ca ce interes ar avea sa "fie invidios" ca una ia mai bine curbele decat cealalta. Asta e parerea lui. Asa se simte el in masinile lui.
  • stanstan

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Scuze ca m-am bagat intre posesori de masini din clasa premium,in speta Opel Insignia diesel stiuta ca masina de familie,care bat la "popou" masina sport facuta de un producator de mana a VII-a.
Daca ti se vorbeste cu fratioare doar nu vrei sa-ti vorbesc cu domnul.
Daca vorbesti cu moshu eu iti spun ca tu esti baba.


Ultima modificare facuta de stanstan la Sam 29 Jan, 2011 5:31 pm
  • sebastian_dorca

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
stanstan a scris:Scuze ca m-am bagat intre posesori de masini din clasa premium,in speta Opel Insignia diesel stiuta ca masina de familie,care bat la "popou" masina sport facuta de un producator de mana a VII-a.


Eu cred ca esti nebun. Amandoua sunt masinile lui si asta simte el cand le conduce. Ia-ti si tu masinile astea si da-ti cu parerea. Poate tie o sa ti se para ca iei mai bine curbele cu GTI-ul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR