Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Uragane, sa-ti traiasca frumosul concediu, faine poze!
Cu 1 mic comentariu, deloc rautacios: Salzburg este orasul lui Mozart.
Si inca ceva, in legatura cu calitatea benzinei din afara, am alimentat de la OMV si nu mai tragea deloc masina. Apoi am pus si SHELL, si AGIP, si altele. La fel. Masina nu mai tragea. Cand m-am intors si am pus primul plin de Rompetrol, masina a prins aripi. So, din punctul meu de vedere benzina Rompetrol e cea mai tare! Daca nu eram cu un prieten cu un Fusion 1,6 benzina sa imi confirme fix acelasi lucru, as fi crezut ca sunt subiectiv...
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Multumesc baieti de felicitari. Asa o fi George cum zici tu. Eu am dieselar si nu m-am plans de calitatea motorinei cu care am alimentat de afara. Poate benzina n-o fi chiar calitativ mai buna ca la noi. Mozart e austriac,deci e si vienez...nu? Laughing Wink
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
S-a nascut in Salzburg, a inceput sa compuna in Salzburg, are 10 obiective turistice in Salzburg ce ii poarta numele.... Normal ca dupa un timp s-a mutat la Viena, dar orasul lui ramane Salzburgul
http://ro.wikipedia.org/wiki/Salzburg
Asta asa, ca nota informativa, nu ca sa te contrazic. Cu benzina va zic in toamna din nou, cand voi vizita Praga.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ei, Wolfgang cred cã are multe obiective în Salzburg din pricina creºei, grãdiniþei, ºcolii primare, liceului, colegiului ºi discotecii pe care a frecventat-o.
Dar mai multe concerte sigur a dat la curtea regalã, deci a mâncat Döner mai mult în Viena decât pe malul Salzach-ului.

Cât despre Praga....sper cã v-aþi luat o sãptãmânã full doar pentru stat acolo, fãrã drum, cãci din surse de încredere am auzit cã e superbã.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Byke a scris:...discotecii pe care a frecventat-o.

Laughing Foarte tare,frate. Laughing George mai lasa omule Agilutza sa se hodineasca. Trebuie numaidecat sa-l recrutez pe Byke,in toamna cand trec prin Cluj spre Felix...in echipa "ursilor". E de-al nostru. Wink
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Smile ... recrutarea asta sper cã e de bine, nu-i ceva club select de golf marin, canotaj ecvestru ºi ciclism polar, cã n-am bani de de-astea ... Wink
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
sa vedem acum daca face fata botezului.... adica 24 de ore de chef intr-una...multi n-au trecut testul!
A, si inca ceva, trebuie sa stii minim 3 colinde ca sa fii recrutat! Razz
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Se scoate el,cumva. La recrutare e musai sa stie "Pusca si cureaua lata". Smile E treaba serioasa Byke,cu un comitet de admitere in echipa. Dar vorba lui liberlamare...totul e SUUUUPER. Sa continuam discutia pe topicul cu "Ursii la Moieciu"...caci apare acusi vreun moderator de ne urecheste. Acolo-i chat-ul. Laughing
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mulþumesc pentru aprecieri. Deci pare-se cã trebuie sã învãþ sã fiu chefliu, cã 24 de ore de chef nu rezist. Poate poveºti vânãtoreºti cu palincã, þuicã ºi alte licori.
ªi de cântat, vã fac eu program de varietãþi ºi ºlagãre, de mã trimiteþi cu BUS-ul acasã. Smile
Voi urmãri discuþia pe celãlalt topic, poate voi reuºi cumva sã mituiesc comitetul de admitere cu ceva licori cu eticheta
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La nici jumatate de an de cand am vizitat impreuna cu familia...frumoasa Venetie,mareea isi face de cap pe acolo: Sad

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Up neregulamentar! Uragane, unde pleci anul asta? Sa stiu sa-ti pregatesc un traseu corespunzator.
Hai concediul!
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Buna intrebare....Anul asta am concediu de Paste...(mai am 2 zile de servici). Pe 23 aprilie sunt la un turneu de baschet al juniorului la Tg.Mures,pe 30 aprilie sunt la OpelFest Moldova-Durau...iar in perioada 15 iunie-1 iulie a.c. sunt intr-un cantonament cu juniorul baschetbalist intr-o tabara scolara in judetul Suceava,comuna Vicovu(pe langa Putna). Cam atat,las strainataturile...an de criza,nu?

L.E. Te mai asteptam pana pe 10.04. cu inscrierea ptr. Durau....numarat finantele? Surprised
Skip ads

  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
... 129,34, 129,37, 129,41, 129,56 ... încã numãr...
Încã n-am hotãrât nimic, dar intenționez sã vã fac cel puțin o vizitã de pe la 8 pânã noaptea târziu. Nu cred cã voi solicita cazare, asta duce la lipsa mea de pe liste, dar nu înseamnã cã nu voi fi prezent. Discuția despre fest rãmâne deschisã.
La fel și cea despre o nouã deplasare în strãinãtate, nu? Speranța e cea mai leneșã, se destramã ultima.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sa ne vedem sanatosi. In 2011...intentionez reintoarcerea in Austria. Dar mai discutam...acestea. Wink
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Vara asta eu sunt la rand. Urmeaza in iulie-august Nisa Franta, vreo 7 zile pe coasta de Azur, Monte Carlo, Disneyland, Paris, Amsterdam, Praga, Austria(mai am vreo 10 chestii nevizitate de acum 2 ani).
Ultima oprire- herculane plus 2 zile de Retezat.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Asteptam sa ne incanti cu minunatele tale foto...doctore. Si un topic dedicat...bineinteles. Rolling Eyes
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
george_fusneica a scris:Vara asta eu sunt la rand. Urmeaza in iulie-august Nisa Franta, vreo 7 zile pe coasta de Azur, Monte Carlo, Disneyland, Paris, Amsterdam, Praga, Austria(mai am vreo 10 chestii nevizitate de acum 2 ani).
Ultima oprire- herculane plus 2 zile de Retezat.

si pe mine ma tenteza o excursie prin europule, vreo 10 zile.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Atunci sigur vom avea 2 topicuri cu foto de calitate. Rolling Eyes
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,098
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca toti isi fac concediul pe topicul Uraganului. Smile
Hop si eu: Incepand cu 1 iulie: Iasi - Ramnicu Valcea (la socrii) - Viena - Venetia - Roma - (poate Paris) - si acasa.
@george - la Paris iti recomand parcul Asterix. E nitel mai ieftin ca la Disneyland si mai frumos. Cel putin asta e parerea cumnatilor din Paris care le cunosc pe amandoua.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR