Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • klavs

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Sincer... pentru design. Embarassed Daca ma deranjeaza in vreun fel, o pun la locul ei. Si MT-uri tot pentru design vreau sa-i pun, nu ca m-as baga periculos prin namoale. Nici nu am timp mai mult de 3 zile pe an sa-mi fac vreo dambla "offroad". Iar zilele alea nu sunt in weekend si nici consecutive. Cred ca am mai scris pe-aici pe undeva - masina asta nu-mi este utila in niciun fel. Doar imi place. Smile
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
E o motivatie buna in general,faptul ca asa iti place si atat,mai ales ca le-ai facut cu mana ta (cel mai important).Asa fac si eu de cele mai multe ori.
  • klavs

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Am comandat BFG MT KM2. Sper sa fie cat de cat ok si pe sosele. Vis a vis de spatiile ramase la bara fata/spate in urma ridicarii cu 3cm, aveti vreo sugestie? Le tai si le ridic?
  • DjWaren

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1997 X20SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Georgescu Cristian a scris:Eu am 235/75/15, ceva de genu
La profilul ãsta, reºapat, am înþeles cã sunt mai mari decât ce scrie pe ele, aºa cã mai mari nu ºtiu, dacã n-ar atinge la viraj fãrã modificãri. Eu am model 93, cu arcuri cu foi.


De unde ai luat Gumele?...
Si eu vreau sa iau tot ceva de genu...
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
klavs a scris:Am comandat BFG MT KM2. Sper sa fie cat de cat ok si pe sosele. Vis a vis de spatiile ramase la bara fata/spate in urma ridicarii cu 3cm, aveti vreo sugestie? Le tai si le ridic?

Pe fata,cel putin,cred ca ar merge cu un furtun la dimensiune,ceva,eventual si la culoare.Ar merge si negru,ca s-ar pupa cu bara.S-ar putea lipi de caroserie cu un silicon de parbriz,ceva asa,nu se vada.
  • Georgescu Cristian

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
DjWaren a scris:
Georgescu Cristian a scris:Eu am 235/75/15, ceva de genu
La profilul ãsta, reºapat, am înþeles cã sunt mai mari decât ce scrie pe ele, aºa cã mai mari nu ºtiu, dacã n-ar atinge la viraj fãrã modificãri. Eu am model 93, cu arcuri cu foi.


De unde ai luat Gumele?...
Si eu vreau sa iau tot ceva de genu...


De la Delta Grup, vãd cã acum au reclamã aici sub noi. Au sediul prin Pantelimon, dar trimit prin curier.
  • klavs

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nu sunt cine stie ce zgomotoase. Nu era nevoie nici de body lift. Bine ca nu am cumparat AT.




  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai acum ar trebui sa o scoti si la offroad..
Skip ads

  • klavs

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Singur in noroaie... nu ma mai duc. Sunt patit. Very Happy Doar forestiere unde am semnal gsm.
  • aurel82

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
O prinde fff bine.
eu unul am cautat si am sunat peste tot si nu am gasit Goodyear Wrangler Duratrac, inclusiv la dealarul lor am sunat si mi-au sugerat sa revin cu tel dupa 10 Dec, atunci intra in fabricatie, pana atunci AT-uri, sper ca nu voi avea probleme pe zapada batatorita , daca va fi Smile.
  • luky40

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nu s-a mai scris nimic de mult aici, dar as veni eu cu o intrebare,<pe o frontera sport din 95 benzina 2000 am trei cauciucuri tramp fulda cu dimensiunile 255 -70-R15 si pe dreapta spate am 255-75-R15 michelin,tote M plus S .Bai mare poate fi sau se poate intampla ceva cu 4x4,circul aproximativ 80% pe asfalt si 20% off road.Multumesc anticipat pt. raspunsuri.
  • Georgescu Cristian

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu este OK sã ai caucicuri diferite( chiar ºi profil) pe aceiaºi punte, indiferent de maºinã, sau variantã de tracþiune, cu atât mai mult la 4x4, unde e obligatoriu sã fie toate, cel puþin aceiaºi dimensiune, dacã nu la fel. La tine ºi în 4x2 se comportã maºina ca într-o curbã permanentã ºi solicitã diferenþialul ºi în linie dreaptã.
Pãrerea mea, schimbã cauciucul ptr. 4x4, cã altfel soliciþi transmisia mai mult decât e cazul, ºi dacã prinzi aderenþã bunã se pot înâmpla ºi necazuri.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
luky40 a scris: am trei cauciucuri tramp fulda cu dimensiunile 255 -70-R15 si pe dreapta spate am 255-75-R15 michelin,tote M plus S .Bai mare poate fi sau se poate intampla ceva cu 4x4,circul aproximativ 80% pe asfalt si 20% off road.

Nici sa nu-ti treaca prin cap,mai ales pe 4x4.Poate fi o solutie provizorie,ca roata de rezerva,cateva zeci de km,dar atat.
  • luky40

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Mersi pt.raspunsuri,o sa-l schimb numai sa vad unde gasesc unul la fel cu celelalte trei ca dimensiune .Daca are cineva da-ti de stire ca sa-l cumpar.
  • luky40

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Frontera 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Sau la schimb cu Michelin
  • ClaudiuPop

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Arges
  • Masina: Frontera 2002 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
aurel82 a scris:O prinde fff bine.
eu unul am cautat si am sunat peste tot si nu am gasit Goodyear Wrangler Duratrac, inclusiv la dealarul lor am sunat si mi-au sugerat sa revin cu tel dupa 10 Dec, atunci intra in fabricatie, pana atunci AT-uri, sper ca nu voi avea probleme pe zapada batatorita , daca va fi Smile.

aici goodyear wrangler duratrac: http://www.anvelopejantealiaj.ro. asta daca nu ai gasit intre timp...........

Referitor la dimensiune, am vazut un filmulet pe youtube cu o frontera cu anvelope 265/75 r16 pe jantele ei de magneziu: http://www.youtube.com/watch?v=Zd8TRfkqIpc, arata ca e si inaltata si din arcuri pe spate si din bari pe fata, din cate se vede, ar cam atinge pe fata in viraj, dar nu stiu ce sa zic, nici nu inteleg ce zice ãla..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR