Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • calin1945

  • Mesaje scrise: 997
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2005 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2008

  • Mesaj Privat
x678001 a scris:
Lucifer_The a scris:Smile) toti tzaranii au ajuns la oras....mai bine in loc de 2 skoda iti iei 4 carutze si iesi si mai bine!
Ca sa cumperi un Insignia nu trebuie sa ai nici un motiv...e superba din toate punctele de vedere...absolut toate! Da-mi tu un motiv din care n-ar fi, inafara de bani.


inchei discutia ca nu pot urca la nivelul tau...
esti prea de calitate.


subscriu la ce zicea in trecut @x678001... numai bine
Skip ads

  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Sal!
Vad ca se discuta despre pret si ma bag si eu cu o parere obiectiva.
Caut de vreo 3 luni sa-mi cumpar masina si am fost pe la toate reprezentantele.
Facand o analiza calitate pret pe piata m-am hotarat asupra unui Insignia edition la care am mai adaugat optionale de 1850 Euro si am obtinut un pret extraordinar : 18425 Euro, din care daca scazi si trei rable vei obtine in jur de 15700Euro. Very Happy . Si pun pariu cu toti cei care mananca ce nu trebuie despre ea pe aici ca ne putem intalni unde vreti voi sa facem comparatie cu orice octavia(orice varianta de echipare).
In primul rand Insignia este alta clasa de masina ...... Este o LIMUZINA.
Unde mai pui ca am obtinut in banii astia o masina cu optiunile pe care mi le-am dorit, noua si produsa in GERMANIA.

PS: Daca cumva cineva nu ma crede va trimit pe pm o copie a contractului unde se pot vedea dotarile si pretul!
  • blitz
  • **
  • 99 mesaje
  • din 27 Feb 2010
  • Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Alta tara
  • blitz

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 habar nu am. ala de 160 PS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2010

  • Mesaj Privat
mei Sorine mei . sa ai noroc de ea si felicitari pt obtinerea unui asemenea pret. inca odata sa ai noroc de ea. numa bine. trimite si niste poze
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Mai am de asteptat cam o luna pana o primesc.
Promit sa incarc poze imediat ce o primesc Very Happy .
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ca o curiozitate, de ce ai optat pt motorul de 110 CP? Era diferenta mare de pret fata de cel de 130?
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Ca o curiozitate, de ce ai optat pt motorul de 110 CP? Era diferenta mare de pret fata de cel de 130?

Diferenta era de 600 euro.
Am condus foarte mult timp un volkswagen jetta(cam aceeasi greutate) de 105 CP si acelasi cuplu si m-am considerat multumit de performante.
Deci consider ca 110 CP cu un Cuplu maxim (NM@RPM): 260@1750-2500 imi sunt suficienti. Daca cumva mai tarziu consider ca nu-mi ajung o sa fac o remapare cu softul de 160 CP.
De diferenta aia de 600 euro(chiar un pic mai mult) am preferat sa pun optionale: scut motor, oglinzi rabatabile electric, vopsea metalizata, proiectoare ceata, roata de rezerva de dimensiuni normale, priza de 230V in consola centrala spate, parasolare geamuri laterale spate, alarma, aparatori de noroi.
Eu consider ca am cumparat o masina cu raport pret/calitate mai mult decat FOARTE BUN.
Pentru cei care doresc sa-si cumpere masina noua: cereti oferte mai multor dealeri si aratati-le ofertele intre ei. Eu am negociat cam 1000 euro asa.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
''Deci consider ca 110 CP cu un Cuplu maxim (NM@RPM): 260@1750-2500 imi sunt suficienti. Daca cumva mai tarziu consider ca nu-mi ajung o sa fac o remapare cu softul de 160 CP. ''

din ce am citit pe net, doar motorul de 130 cp e identic cu cel de 160, amandoua pot fi remapate la 205 cai. ai luat masina de la bacau?
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
eu zic ca toate 3 sunt identice din ce am studiat eu. Nu este parere de expert asa ca daca cumva ma insel astept sa aflu pareri avizate.
Masina am luat-o de la Bacau.
Ia zi-mi te rog daca cumva si tu ai luat-o de aici: ceva probleme?
Si sa nu uit ce era mai important: In cat timp a venit?
Skip ads

  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
am asteptat din 30 martie pana in 20 iulie anul trecut.abia se lansase la noi de asta am asteptat atat. tie ce termen ti-au dat?
  • Paraschiv Sorin

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A20DTC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2007

  • Mesaj Privat
sever iulian a scris:am asteptat din 30 martie pana in 20 iulie anul trecut.abia se lansase la noi de asta am asteptat atat. tie ce termen ti-au dat?

Ei au zis 2 luni. Am dat comanda pe 24 aprilie in timpul campaniei "opel 24h". Eu sper sa o am intre 15 si 30 iunie.
Nu mai am rabdare probabil si din cauza faptului ca am vandut-o pe cealalta si momentan sunt PIETON. Very Happy
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
salut,

la termenul de asteptare e cam ansol... la mine cel putin.
am comndat pe 30 martie cu termen de 2 luni si pan acum nici nu afost fabricata. am vb astazi cu dealer-ul si a zis ca dat mail in germania sa se intereseze... sa vad ce o fi ca nu imi place asa....
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Eu am comandat-o pe 29 aprilie si mi s-a spus 2 luni.Initial era vorba ca in 21 iunie e in parcul din Ungaria si inca o saptamana pana la Cluj.Dar....ultima data cand am fost acolo am vazut 27 iunie Ungaria si 5 iulie Cluj.Probabil ca daca mai merg o data va fi inca o saptamana in plus:((
Skip ads

  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
esti avansat

la mine nici nu se vede in sistem cand ajunge in ungaria. nici nu e fabricata masina.... eu sper sa fie la mine pana pe 15 iunie
asa cel mai pesimist..
acum sa vedem....
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Sa-mi dai de stire cand iti vine.Sa-mi spui cum e.Smile))Eu nu mai am rabdare.Ce echipare ai ales?
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
tocmai am aflat ca inca nu e fabricata amsina pentru ca nu au geamuri fumurii in fabrica Sad(. Am luat echipareac cosmo cu senzori, alarma, roata rezerva si culoare.

Referitor la cand vine asteptarile mele se muta spre mijlocul lunii iunie....
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
nasol...renunta la geamuri.ti le pui dupa ce-ti vine mashin a:)APPo cat costa geamurile fumurii?eu nici nu am stiut ca au.Eu am luat edition cu xenon, navigatie senzori. 1.8 benzina presimt ca o sa-mi para rau.AM un gts de 120 cp diesel care merge brici.benzina nu o sa aiba atata cuplu...din pacate.
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
nu pot renunta la geamurile fumurii pentru ca sunt standard la Cosmo. Astept nu prea am ce face.... asta e.
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
la cosmo se numesc geamuri cu protectie solara. cand e soare sa inchid putin la culoare, in rest sunt geamuri normale.atasez o poza cu insignia mea in soare.
  • kly_rogue

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2010 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2010

  • Mesaj Privat
la cosmo doar pentru Sport Tourer sunt geamuri fumuri. Poti sa verifici si in lista de dotari. Pentru berlina nu sunt disponibile.
  • vectragts1

  • Mesaje scrise: 350
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Acum asta e...it's to late...ma descurc eu cumva si fara.o sa pun eventual aftermarket...intr-adevar pe lista optionalelor n-am gasit uitandu-ma mai atent.Foarte frumos insignia argintiu iulian.sa-l stapanesti sanatos Crying or Very sad ...nu mai am rabdare...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR